Astročlánky

4. prosince 2021 05:50

Anna Kopečková

Věštění pomocí magických zrcadel: Proč je využívají i manažeři, lékaři nebo soudci?

Zrcadlům byla již v dávných dobách přisuzována magická moc a jsou jednou z nejstarších pomůcek, které se používaly k věštění. Jenže není zrcadlo, jako zrcadlo. Takzvaná magická zrcadla, která slouží ke zjišťování událostí minulých i budoucích, vypadají trochu jinak než klasická zrcadla, která běžně používáme. Jsou velmi specifická a je potřeba s nimi pracovat velmi opatrně.

Věštění ze zrcadel vychází ze starodávného způsobu předpovídání budoucnosti z hladiny vody. Už primitivní národy zjistily, že stejný úkaz jako na hladina temné vody lze zaznamenat i na některých velkých krystalech. K věštění také sloužily vyleštěné slitiny různých kovů. Mimo jiné i proto, aby obraz nebyl příliš jasný. Takzvaná magická zrcadla se používala už ve staré Indii, kde byla ze zlata, v Japonsku měli zrcadla z nefritu a například v Arábii byla k věštění určena zrcadla černá. Věštění z magického zrcadla není pro každého. Je důležitá trpělivost, určité psychické nastavení a dost velkou roli hraje síla podvědomí.

Co o magických zrcadlech prozradil hermetik Lukáš Loužecký, který je také sám vyrábí?

 • Co si pod pojmem magické zrcadlo můžeme představit?

Magická zrcadla jsou fenomenální a stále mne nepřestávají fascinovat. Jako je „oko do duše okno“, tak jsou hermetická zrcadla oknem do světa, který je našemu pohledu normálně skrytý. Tajuplný a esoterní.

Určitě už jste někdy v romantické krajině nebo ve starém domě zažila ten pocit, jako když za vámi někdo stojí. Dojem, že je něco skryto za oponou. Tento kouzelný okamžik zrcadla umějí vyvolat a pracovat s ním. V každém člověku se v této chvíli probudí jiné tajemství a to lze odhalit pomocí různých barev zrcadel. Sebevědomí lidé chtějí poznat a rozvinout sami sebe (žluté zrcadlo). Ti, kdo mají léčitelský dar nebo magické síly, musí v tuto chvíli působit navenek (černé zrcadlo). Další lidé používají zrcadlo k očistě od stresu pracovního dne nebo k práci se svými učiteli (modré zrcadlo). Mysticky laděné duše se přes své nitro ponoří až do tajemství samotného Boha (zelené zrcadlo). Proto také existuje více typů zrcadel.

 • K výrobě magických zrcadel jistě nestačí jen zručnost. Co dalšího je potřeba?

Pokora a trpělivost! Musíme totiž následovat Přírodu a její univerzální zákony. Důležitá je tu také znalost astrologie, přinejmenším schopnost zvolit ten pravý okamžik. Potřebujeme znalost esoterní filosofie, signatur rostlin a kamenů. A samozřejmě trochu té zručnosti. Výroba zrcadel má na celém světě největší tradici právě v Čechách a ve Francii. Jsme tedy dědici pozoruhodné práce.

Základem každého zrcadla je chuť experimentovat. Tu musí cítit jeho majitel i jeho výrobce. Jako hermetik k tomu mám své důvody – zrcadla totiž nejsou pořád stejná. Zjistil jsem, že staré návody na výrobu zrcadel v dnešním rychlém světě fungují jen z určité části. Dnešní lidé uvažují a myslí jinak, a tak potřebují i novou konstrukci zrcadel.

 • Jak dlouho vám výroba zrcadla trvá?

Než vytvořím funkční typ zrcadla, zabere mi to obvykle téměř rok předběžné práce a experimentů. To, že jsou zrcadla dostupná i v naší době, není zdaleka tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Dnešní typy zrcadel tu opět budou několik set let, až je znovu nahradí nové.

 • Jací lidé si magická zrcadla kupují?

Magická zrcadla si kupují ti, kdo se odvážili. Kdo překonali napětí a strach. Dalo by se říct, že se sebevědomím roste chuť po experimentu. Mezi mými zákazníky často najdete top managery, majitele firem, lékaře, soudce… a samozřejmě i známé hermetiky a přemýšlivé duše. Pokud vím, moje zrcadla jsou momentálně v 25 zemích po celém světě, od běžných poměrů po nejmenovaný královský dvůr.

 • Jakou mají zrcadla moc?

Zrcadla využívají skrytých fyzikálních vlastností materiálů k rozvoji psychických dovedností člověka. Sem patří velká škála schopností: od prosté citlivosti po jasnovidnost, od schopnosti „něco cítit“ po práci s léčivou energií. To je ale takové základní vysvětlení.

Zrcadla mají potenciál pomoci nám uskutečnit obsah našich snů, pokud jsme pro to ochotni něco udělat.

 • Jak se zrcadla používají?

Člověk musí být určitým způsobem připraven – musí mít rozvinutou imaginaci a mít otevřenou mysl – třeba jen přístupnou k experimentu. Kdo si umí živě představit určitou situaci nebo podobu druhého člověka, ten je po technické stránce schopen zrcadlo používat.

Nemělo by se ale zapomínat na morální předpoklady. Ty vytvářejí pevnou půdu pod nohama – abychom stále věděli, co chceme a co nechceme dělat. Zrcadla jsou kompasem, který nás vede dál.

Do magického zrcadla se díváme shora, v téměř úplné tmě – buď aby se v jeho ploše zrcadlily naše oči, nebo abychom viděli hladkou plochu stropu. Soustředíme pohled do středu zrcadla a poté se podíváme asi tři centimetry nad zrcadlo. Tento cvik dokonale rozostří obraz; citliví lidé zpozorují, že přes plochu zrcadla putují mraky, nebo že v něm svítá světlo. A je to – tajemství člověka se otevírá…

 • Co lidé od věštění z magických zrcadel čekají nebo mohou čekat? Proč jim dávají přednost před například kartami?

Lidé od zrcadel očekávají osvobození. To je asi to nejdůležitější, co lze o zrcadlech říct.

Tarotové karty představují logický systém, ale ne všichni lidé uvažují logicky. Povahy, které potřebují kultivovat spíše svůj cit než rozum, automaticky sahají spíše po zrcadlech. Týká se to i lidí velice inteligentních – jejich intelekt je úplně rozvinut, ale jejich cit na tuto evoluci čeká. Správně používané zrcadlo se musí stát pomůckou k dosažení naší vnitřní rovnováhy a jistoty.

Výklad z tarotových karet je přeci jen vnější akce. Dáme balíček zpátky do krabičky a během pár minut odezní i náš prožitek. Pomocí zrcadel však prožíváme hluboké vnitřní děje, ať už ty, které se týkají nás a naší minulosti i budoucnosti, nebo i ty, které představují univerzální lidskou zkušenost a týkají se celého lidstva.

 • Co nám mohou zrcadla přinést?

Zrcadla nám přinášejí především poznání, ale jsou také velice komfortním magickým nástrojem. Většina lidí dnes bydlí v malých bytech a nemohou tedy použít prostředky dávné magie, jako jsou evokační kruhy a čtvrtkruhy, protože ty musejí být velké. Z tohoto úhlu pohledu je tedy hermetické zrcadlo hi-tech dnešní magie, protože umožňuje moderní formu magické práce. Je velmi skladné, kompaktní, můžeme si ho vzít nenápadně na cesty. Předmět o velikosti 18x18 centimetrů nám umožní totéž, co dvoumetrový kruh.

Zrcadla nám mohou přinést především radost z našeho postupného rozvoje. Na ploše zrcadla cvičíme optickou imaginaci asi tak, jako cvičíme na fitness strojích naše tělo. Výsledky se neomylně dostaví, ale nemohou být okamžité. Tento čas přípravy se nám stále načítá; když je naše schopnost dostatečná, umožní nám ono zkoumání tajných sil přírody a člověka, o kterém jsem mluvil. Jasnovidnost tedy korunuje naši píli – nelze ji koupit společně se zrcadlem.

 • Hrozí při jejich používání nějaké nebezpečí?

Hlavním nebezpečím při použití magických zrcadel je leknutí a omyl. Lekneme se rychlého pohybu na ploše zrcadla a tím ukončíme vizi, nebo své první výsledky považujeme za vrchol všeho dění. Pevné morální základy, dobré srdce a skromnost jsou dokonalou ochranou před tím, abychom si neodnesli nějaké ty šrámy na duši.

 • Souvisí pověry se zrcadly z hradů a zámků i s magickými zrcadly?

Zde se jedná o magii jiného, nižšího druhu. Některé staré předměty v sobě ukrývají energií dávných majitelů, kteří je používali; obvykle to bývají textilie a právě zrcadla. Svým tvarem a svou krásou na nás působí a vyvolávají dávné vzpomínky ze zašlých dob. Vsugerují nám události, jichž byly svědky, a propojí je s naší myslí. V jejich přítomnosti člověk působí pasivně, jako médium. K práci se skutečnými magickými zrcadly je třeba aktivní přístup. Rozdíl je i v dosaženém výsledku. Staré zrcadlo nás chce připoutat k jedinému ději, ale magické zrcadlo nás chce osvobodit. Zbavit našich pout. Probouzí v nás Lunu, která je nevyčerpatelným pramenem naší inspirace.

 • A co třeba zlá macecha a Sněhurka? Vychází známá pohádka také z této magie?

Zlo hledá svůj vztah k dobru, protože zlo je odjakživa dobrem skrytě fascinováno. Zlo může dobru škodit, ale nemůže ho zničit; bude oklamáno a samo podlehne. To je tajemství zrcadla, které Sněhurka po všech zkouškách zdědí po své zlé maceše.

Lukáš Loužecký (*1983) je historik českého hermetismu a hlavní redaktor edice Horev, kterou vydává nakladatelství Vodnář. Publikoval více než 30 knih základních textů českého hermetismu. Kromě historie se zabývá alchymií, spagyrií, astrologií a magickými zrcadly. Jeho zrcadla je možné zakoupit na stránkách https://czechhermetics.bigcartel.com/products.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.