Celebrity

28. května 2026 08:00

Tamara Fränzlová

Bára Kodetová koupila vilu z dětství tatínka Jiřího Kodeta. Prodala kvůli ní vlastní dům

Herečka a zpěvačka Bára Kodetová otevřela novou životní kapitolu. Společně s manželem Pavlem Šporclem koupili vilu v pražském Podolí, která má pro jejich rodinu mimořádný význam. Právě zde totiž vyrůstal její slavný otec Jiří Kodet, na kterého se dodnes vzpomíná nejen díky legendární roli v Pelíšcích.

Některá místa v sobě nesou víc než jen staré zdi a zahradu za domem. Pro Báru Kodetovou je vila v Podolí návratem do rodinné historie, o které slýchala od dětství. Dům, kde prožil část dospívání její otec Jiří Kodet, se po letech objevil na prodej a herečka dlouho neváhala.

„Objevila jsem vilu v Podolí, ve které vyrůstal můj tatínek Jiří Kodet ve velmi citlivém období svého dospívání,“ svěřila se deníku Aha!.

Mohlo by se vám líbit: Anna Polívková se sestřenicí Bárou Kodetovou přišly o milionové dědictví. Rodina ho prodala

Podle jejích slov šlo o místo, které bylo v rodině opředené vzpomínkami i silnými emocemi. „O tom domě jsem poslouchala celý život. Bylo to místo spojené s velkými emocemi, rodinnou historií i vzpomínkami na poválečná a padesátá léta. Tatínek se k té vile celý život vracel ve svých vzpomínkách a velmi silně ji vnímal,“ popsala Bára Kodetová.

Vila navíc nemá jen hereckou historii. Později ji vlastnil také výtvarník a režisér Jiří Trnka se svou rodinou, což domu dodává další umělecký rozměr.

Kvůli vysněnému domu prodali vlastní vilu

Touha vrátit se zpátky do Prahy v manželích zrála delší dobu. Kvůli nové životní etapě se proto rozhodli prodat svůj dům v Říčanech, kde několik let žili. Hledání ideálního místa ale nebylo otázkou několika týdnů.

Přečtěte si také: Pavel Šporcl se pochlubil krásnými dcerami. Společně vyrazili na filmovou premiéru

Nakonec přišla nabídka, která pro Báru Kodetovou znamenala mnohem víc než jen koupi nemovitosti. Spíš symbolický návrat ke kořenům a rodinnému příběhu, který se po letech znovu propojil.

V současnosti v domě probíhá rekonstrukce a herečka si ji podle všeho užívá naplno. „Baví mě práce s prostorem, designem i zachováváním ducha místa. Přičítám to asi i tomu, že kromě herectví pocházím z umělecké rodiny sochařů a odmala jsem vyrůstala v prostředí, kde se vnímala estetika a atmosféra domova,“ uvedla.

Nenechte si ujít: Jiří Kodet žil v luxusním domku. Relaxoval na zahradě s okrasnými stromy a bazénem

Vedle rekonstrukce domu se Bára Kodetová znovu intenzivně věnuje i práci. Kromě divadla chystá hudební projekty a koncertní vystoupení. Sama přiznává, že poslední období vnímá jako návrat k tomu, co ji vždycky naplňovalo.

Pavel Šporcl o odcházení Jiřího Kodeta: Hrál jsem mu na housle v nemocnici a slyšel poslední slova:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 6. 2026

Berani, možná budete muset dnes přitvrdit. Neodepisujte někoho automaticky kvůli činu, který považujete za urážlivý. Dovolte ostatním mít svůj názor a respektujte jejich právo jej otevřeně vyjádřit. Zachovejte si otevřenou mysl a nesuďte. Zachovejte si diplomatický přístup a nechte si své kritické myšlenky pro sebe. Nemyslete si o druhých méně, abyste se sami cítili lépe.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.