Celebrity

26. června 2022 06:30

Zuzana Schneidewind

Bijec Procházka překvapuje. Největší ránu dostal od maminky, pěkně mu vyčinila

Show Jana Krause - zápasník MMA Jiří

Před pár dny předvedl Jiří Procházka (29) v Singapuru světu, že je nejlepším bojovníkem světové ligy UFC ve své váze. Následné oslavy profi bijce v kleci nebraly konce. Maminka šampiona však nenechává milého synka usnout na vavřínech.

Že se rodák z jihomoravských Hostěradic stane 11. června králem polotěžké váhy (do 93 kilogramů), nebylo během rozhodujícího zápasu dlouho vůbec jasné. O jeho vítězství v nevídaně napínavém boji rozhodlo „uškrcení“ brazilské legendy MMA Glovera Teixeiry (42), k němuž došlo až 28 vteřin před koncem zápasu.

Česká MMA tak díky vítězství Jiřího Procházky zaznamenala úspěch dosud největších rozměrů. Všichni teď samurajovi ze srdce Evropy, který širší veřejnosti jistě utkvěl v paměti přinejmenším svým pěstěným copánkem, když ne přímo sportovními výkony, tleskají. Ovšem až na jeho maminku. Ta se z úspěchu Jiřího sice také raduje, k jeho výkonu ale měla několik upřímně míněných výhrad.

Podívejte se na rozhovor s Jiřím Procházkou o rodině

Po zápase si její synek ještě ani pořádně nestihl schladit podlitiny a ona už na něj do telefonu spustila. „Nadávala, že jsem se nechal tolik mlátit,“ svěřil se Jiří s úsměvem moderátorovi během velkého vítání, které hvězdě po příletu ze Singapuru do vlasti připravili sousedé na domácím fotbalovém hřišti.

Český samuraj Procházka mamince věří

„Ten mumraj kolem mě je náročný. Byl to ale hlavní cíl mojí cesty, takže to tak beru. Chtěl jsem to. Pás, který jsem získal, potvrdil správnost mojí cesty. Na druhou stranu tomu všemu větší význam nepřikládám, protože jsem v zápase nepodal výkon, jaký jsem chtěl. Tenhle pás pro mě není tak důležitý jako to, jestli jsem já sám se sebou spokojený. A to jsem po souboji s Gloverem nebyl,“ prohlásil oslavovaný zápasník překvapivě o týden později v rozhovoru s Janem Krausem na Primě.

První rvačky? Na diskotékách v okolí Brna

Jedním z důvodů jeho nespokojenosti byla právě maminka, s níž ho pojí velmi blízké pouto a která mu vždy byla velkou oporou. A to dokonce tou největší. Jeho táta Jiří totiž zemřel, když mu bylo šest let. „Maminka se samozřejmě dívala, musela u toho ale hodně zavírat oči. Nebyla úplně nadšená z toho, co viděla. Nedávala průběh zrovna dobře. To je jeden z důvodů, proč mě můj výkon štve – že jsem se tam nechával od Glovera hodně a zbytečně mlátit. Je mi smutno z toho, že se musela maminka na tak špatný výkon dívat,“ dodal v Show Jana Krause Jiří. V show mimo jiné překvapil tím, že již na hlavě neměl svůj ikonický copánek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.