Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jarní úklid? S námi ho zvládnete levou zadní!

Máte depresi z toho, že uklidit váš byt či dům prostě do velikonočních svátků nemáte šanci stihnout? To víte, že máte. Nabízíme tolik potřebný návod.
Vydáno: 11.04.2017, Martina Hrušková
Jarní úklid, s námi ho zvládnete levou zadní!

Všechno, co se musí udělat, se musí i naplánovat

Než se pustíte do smejčení spíže, chodby nebo kuchyně, prvně si udělejte plán, který vám udělá jasno v tom, kolik dní si na jeho realizaci budete muset vyhradit. Začněte s dostatečným předstihem s přihlédnutím k tomu, jaké jsou vaše časové možnosti. Dalším krokem je překontrolování stavu čisticích prostředků, popřípadě jejích doplnění.

Peřiny dejte na sluníčko

Během dlouhé a třeskuté zimy je načase dát přikrývky, polštáře a i matrace proschnout na sluníčko, ať spíte v nadýchaných a voňavých pokrývkách. Pokud máte postel s úložným prostorem, ukliďte i v něm a nepotřebného, starého a přebytečného se zbavte. Peřiny převlečte do jarního hávu a vyměňte hřejivý flanel za praktickou bavlnu, co odvádí pot a je na dotek příjemná.

Organizace úklidu je základ

Začněte od pracovny, dětského pokoje, nebo ložnice, pokračujte předsíní, kuchyní a pak zaparkujte s kbelíkem v koupelně. Prvně zbavte stěny pavučin, shoďte záclony, umyjte okna, utřete prach, vysajte, vytřete a po té napastujte podlahu, ať se blyští a leskne jako zrcadlo. Vyčistěte také krb, špinavého skla od usazených nečistot se zbavíte nejlépe a nejlevněji popílkem, který naberte na hadřík a začněte stírat. Černota bude tatam.

Pamatujte také na troubu, vyvařte rychlovarnou konvici, odmrazte lednici, překontrolujte zásoby masa v mrazáku, ať nekupujete zbytečně to, co musíte prvně sníst. Prima tip: Operte také pelech vašich mazlíčků, vyčistěte jejich misky, popřípadě vydezinfikujte kotec.

Bytový textil musí zářit svěží čistotou

Nejenom ložní prádlo, ale i záclony, závěsy, hřejivé deky a chundelaté návleky na polštáře musí do pračky. Zimní věci schovejte do útrob skříně a vytaste se s těmi jarními. Čas od času se vyplatí také vyčištění sedačky a koberce. Přece jenom po něm šlapeme a chodíme denně.

Chaotický šatník nechť se stane minulostí

Rezervujte si teď, na jaře, čas na protřídění vašeho šatníku. Je vám líto oblečení jen tak vyhodit? Darujte ho kamarádce, nabídněte přes síť nebo ho věnujte na charitu. Nikdy nevíte, komu vaše halenka, nebo jemný pulovr udělá radost, i když u vás už si ani neškrtne. Vyperte také zimní bundy, očistěte zimní boty, kabáty dejte do čistírny a následně pověste na věšák do skříně.

Prima tipy na závěr:

  • Při čistění se doporučuje používat jedlou sodu, citronovou šťávu, sůl, olej nebo ocet.
  • Pohnojte vaši flóru, jen tak vám bude dělat i nadále doma radost.
  • Zapáchá vám lednice? Sáhněte po mleté kávě nebo jedlé sodě, co nevábnou vůni nasaje a zneutralizuje.
  • Zbavte se také nahromaděných časopisů.

Přečtěte si také:

 

Perete své džíny správně?

Jste si jisti, že perete své džíny správně?

Prádlo jako nové? Pomůže vám obyčejný pepř

Prádlo jako nové? Pomůže vám obyčejný pepř

Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit

Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit

 

-lz-

Reklama
Článek je zařazen v: jaro, Velikonoce, rodina, úklid, domov, jak uklízet, jarní úklid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama