Prima maminka

10. prosince 2016 06:00

Martina Čerňanská

Jste si jisti, že perete své džíny správně?

Pořídila jste si super kvalitní džíny a chystáte se je hodit do pračky? Tak si nejdříve přečtěte naše rady. Prát tento druh kalhot totiž není jen tak!.

Jsou tu totiž určitá pravidla, jak správně zacházet s džínovým materiálem, pokud chcete zanechat jeho tvar a barvu.

Neperte džíny po každém nošení

Ideálně byste měla dříny prát každý druhý měsíc (pokud na nich samozřejmě není viditelná špína, skvrny, atd.) Nemusíte se bát, že by se džíny při častém nošení vytahaly - dnes se přidává také lycra, která drží jejich tvar. Čeho byste se naopak měla bát, jsou prášky na praní, které džíny zbaví jejich barvy, a to rychle.

  • Větrejte je

Teď když už víte, že je nemáte tak často prát, možná se ptáte, jak je udržovat čisté a bez zápachu. Jednoduše - zkuste džíny pověsit na ramínko do koupelny. Absorbují vlhkost a páru, která se tam nachází a zbaví se tak zápachu.

  • Studená voda je vždy lepší

Když už přijde čas praní, ujistěte se, že je perete na studený program. Studená voda totiž pomáhá materiálu udržet barvu a nemusíte se tedy bát, že kalhoty vyblednou. Pokud si chcete být 100% jisté, že bude barva držet, použijte trik s černým pepřem.

  • Perte je naruby

Tento trik je opět kvůli stálosti barev. A také to zabrání obarvení ostatního oblečení, protože džíny barvu vždy pouští. Na jejich odstínu to nepoznáte, ale na světlejším oblečení, které byste k nim dali, byste to rozhodně poznali!

  • Dbejte na kvalitu

Pořiďte si kvalitní prací prostředek - jeden na bílé prádlo a druhý na barevné.

  • Nepřeplňujte pračku

Je důležité být eko, zároveň ale není dobré narvat co nejvíce párů jeansů do pračky a riskovat, že se v takovém množství přetrhají stehy a rozbijí se zipy.

  • Nedávejte džíny do sušičky

V ideálním případě položte džíny po vyprání na rovný povrch a nechte je volně uschnout. Popř. je pověste na sušák, ale nikdy je nedávejte do sušičky, nebo se z nich stanou kalhoty pro panenku.

Mohlo by vás také zajímat:

Martina Hrušková

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.