Prima maminka

12. listopadu 2016 07:30

Martina Čerňanská

Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit

Od kosmetiky přes pomůcky na holení až prošlé léky, vaše skříňky a poličky v koupelně jsou pravděpodobně úložným prostorem pro skoro všechno, co se vám dostane pod ruku.

Není tedy divu, že se zdá být vždy přeplněná k prasknutí. Zde jsou věci, kterých byste se měla zbavit okamžitě, abyste se později nemusela prodírat lavinou lahviček a krabiček, až budete hledat něco, co skutečně potřebujete.

  • Napůl prázdná balení

Zbavte se všch napůl prázdných balení. Místo toho si vše zorganizujte do skleněných nebo keramických nádob. Bude to nejen vypadat lépe, ale také tím ušetříte spoustu místa.

  • Jednou použitá mast

A když už u toho vyhazování jste, zbavte se také všech prošlých a nebo zřídkakdy využívaných léků a mastí, které se vám tam kupí. Anebo je alespoň přesuňte někam, kde není takové vlhko, jako v koupelně.

  • Veškeré “kdyby náhodou” předepsané léky

Ano, přesně ty léky, které vám byly předepsány na tu nemoc, kterou jste měla před několika lety. Zbavte se jich však správným způsobem, tedy odneste je do lékárny, kde je správně zlikvidují.

  • Stará holítka a tupé žiletky

Zarostlé chloupky a řezné ranky - právě tyto nepříjemnosti jsou způsobeny tupými a zrezivělými žiletkami. Takže si kupte nové a těm starým dejte raději sbohem.

  • Starý make-up

Jako například tu rtěnku, co jste si koupila před dvěma lety a použila jste ji jednou, nebo ten BB krém, který jste si koupila a doma jste zjistila, že má špatný odstín. V lepším případě byste používáním starého make-upu riskovala nehezký výsledek, v tom horším i třeba nepříjemné vyrážky.

  • Vysušené vlhké ubrousky

K čemu jsou vlhké ubrousky, které jsou vlastně už suché? Pro příště je uchovávejte krabici víkem dolů (popř. dbejte na to, ale byly pořádně uvařené), aby se tak rychle nevysušily. A když k tomu už dojde, vyhoďte je.

  • Poházené sponky do vlasů, gumičky, pinzety, atd.

Neříkáme, že byste měla všechny tyto věci vyházet, to rozhodně ne. Důležité je mít vše jen zorganizované. Použijte na to stejné věci jako v prvním bodě - keramické či skleněné dózy - a hned bude vaše koupelna vypadat uklizeněji.

  • Staré kartáčky na zuby

Někomu se to může zdát zvláštní, ale opravdu se najdou tací, kteří je doma skladují. A před tím, než jim dáte sbohem, je ještě použijte na pořádné vydrhnutí vaší vany či toalety.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.