Prima maminka

16. března 2019 10:00

Anna Kopečková

Velikonoční dekorace: Přivítejte jaro barevnými nápady

Na jaru je krásné, že je barevné a plné slunce. Pokud se ho už taky nemůžete dočkat, přivítejte ho vlastnoručně vyrobenými dekoracemi, které jsou originální a často stojí jen pár korun.

Většina jarních dekorací se pochopitelně točí kolem Velikonoc a s nimi spojených vajec a jejich zdobení, ale protože se příroda probouzí a vše začíná růst a kvést, využijte i další materiály a vneste trochu jara a prvních květů i do svých příbytků.

Svícínky ze skořápek

Originální barevné svícínky můžete vyrobit i z obyčejných skořápek od vajec. Dobře je omyjte, natřete akrylovými barvami nebo nastříkejte sprejem a po zaschnutí do nich vložte čajové svíčky a dejte je buď do bílých kalíšků na vajíčka, nebo si pořiďe porcelánový stojánek.

Věnec na stůl z kartonů na vajíčka

Krásná dekorace na stůl se dá vyrobit i z papírových kartonů na vajíčka. Schovejte si jich několik, z každého vystřihněte část se čtyřmi prohlubněmi tak, aby z nich šel poskládat kruh, a nastříkejte je bílou barvou. Pak z nich sestavte kruh, slepte je k sobě pomocí tavné pistole a naplňte barevnými vajíčky, umělými nebo čerstvými květinami (ty zapíchněte do kousku mokré aranžovací hmoty obalené igelitem), případně i barevnými bonbony ve tvaru vajíček.

Zajíčkové misky

Pokud rádi tvoříte s dětmi, vyrobte s nimi třeba roztomilé velikonoční misky ve tvaru zajíčků. Jsou ze samotvrdnoucí modelovací hmoty, kterou seženete ve výtvarných potřebách nebo v papírnictví. Hmotu rozválejte na plát, vykrojte z ní (nejlépe podle předem nakreslené šablony) zajíčka, vložte ho do hlubší misky a nechte do druhého dne zaschnout. Pak ho opatrně vyndejte, přetřete bílou barvou a po zaschnutí nakreslete černou nesmazatelnou fixou zajíčkovi obličej.

Originální váza

Lehce rustikální dekoraci na stůl si můžete vyrobit z prázdných lahviček od limonád, které několikrát omotáte drátkem nebo provázkem, aby držely u sebe, naplníte vodou a vložíte do nich hezky barevné květiny.

Rozkvetlá girlanda

Další důkaz, že vajíčka nemusíte na Velikonoce jen různě barvit a zdobit. Vyrobte si z vyfouklých skořápek ozdobu třeba do oken. Vajíčka vyfoukněte pomocí otvoru jen na jedné straně, dobře je omyjte, otvor trochu zvětšete a na každé vajíčko přilepte pomocí tavné pistole stužku. Pak do něj vložte kousek aranžovací hmoty namočené ve vodě a zapíchněte do ní květinu se zkráceným stonkem. Takto naplněné skořápky přivažte pomocí stužek třeba na provázek natažený nad oknem.

Obruč jako věnec

Už jsme si zvykli, že věnce nepatří jen k dušičkám a Vánocům, ale i k Velikonocům. Na internetu se dá najít spousta krásných nápadů, z čeho jarní věnec vyrobit. My pro vás máme jeden opravdu jednoduchý. Základem je obruč, která se dá sehnat v různých velikostech, od menších kroužků až po opravdu velké (například ve sportovních potřebách). Připravte si dlouhou, středně širokou stužku, přilepte její konec k obruči a začněte ji omotávat kolem celého obvodu. Na obruč postupně nanášejte i lepidlo, aby stužka dobře držela. Na dvou místech spolu se stužkou přilepte na obruč i umělé tulipány, kterým jste zkrátili pomocí nůžek stonky. Když budete mít celou obruč omotanou, stužku dobře zafixujte lepidlem a případně na ni ještě pověste poutko na zavěšení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.