zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Velikonoční dekorace: Přivítejte jaro barevnými nápady

Velikonoční dekorace: Přivítejte jaro barevnými nápady
Autor: goodhousekeeping.com Velikonoční dekorace: Přivítejte jaro barevnými nápady
anna kopečková , Vydáno: 16.03.2019
Na jaru je krásné, že je barevné a plné slunce. Pokud se ho už taky nemůžete dočkat, přivítejte ho vlastnoručně vyrobenými dekoracemi, které jsou originální a často stojí jen pár korun.

reklama

Většina jarních dekorací se pochopitelně točí kolem Velikonoc a s nimi spojených vajec a jejich zdobení, ale protože se příroda probouzí a vše začíná růst a kvést, využijte i další materiály a vneste trochu jara a prvních květů i do svých příbytků.

Svícínky ze skořápek

Barevné skořápky jako svícínky
Autor: goodhousekeeping.com Barevné skořápky jako svícínky

Originální barevné svícínky můžete vyrobit i z obyčejných skořápek od vajec. Dobře je omyjte, natřete akrylovými barvami nebo nastříkejte sprejem a po zaschnutí do nich vložte čajové svíčky a dejte je buď do bílých kalíšků na vajíčka, nebo si pořiďe porcelánový stojánek.Věnec na stůl z kartonů na vajíčka

Věnec na stůl z kartonů na vajíčka

Věnec z kartonů
Autor: goodhousekeeping. com Věnec z kartonů

Krásná dekorace na stůl se dá vyrobit i z papírových kartonů na vajíčka. Schovejte si jich několik, z každého vystřihněte část se čtyřmi prohlubněmi tak, aby z nich šel poskládat kruh, a nastříkejte je bílou barvou. Pak z nich sestavte kruh, slepte je k sobě pomocí tavné pistole a naplňte barevnými vajíčky, umělými nebo čerstvými květinami (ty zapíchněte do kousku mokré aranžovací hmoty obalené igelitem), případně i barevnými bonbony ve tvaru vajíček.  

Zajíčkové misky

Zajíčkové misky
Autor: aliceandlois.com Zajíčkové misky

Pokud rádi tvoříte s dětmi, vyrobte s nimi třeba roztomilé velikonoční misky ve tvaru zajíčků. Jsou ze samotvrdnoucí modelovací hmoty, kterou seženete ve výtvarných potřebách nebo v papírnictví. Hmotu rozválejte na plát, vykrojte z ní (nejlépe podle předem nakreslené šablony) zajíčka, vložte ho do hlubší misky a nechte do druhého dne zaschnout. Pak ho opatrně vyndejte, přetřete bílou barvou a po zaschnutí nakreslete černou nesmazatelnou fixou zajíčkovi obličej.

Originální váza

Originální váza
Autor: goodhousekeeping.com Originální váza

Lehce rustikální dekoraci na stůl si můžete vyrobit z prázdných lahviček od limonád, které několikrát omotáte drátkem nebo provázkem, aby držely u sebe, naplníte vodou a vložíte do nich hezky barevné květiny.

Rozkvetlá girlanda 

Girlanda ze skořápek
Autor: goodhousekeeping.com Girlanda ze skořápek

Další důkaz, že vajíčka nemusíte na Velikonoce jen různě barvit a zdobit. Vyrobte si z vyfouklých skořápek ozdobu třeba do oken. Vajíčka vyfoukněte pomocí otvoru jen na jedné straně, dobře je omyjte, otvor trochu zvětšete a na každé vajíčko přilepte pomocí tavné pistole stužku. Pak do něj vložte kousek aranžovací hmoty namočené ve vodě a zapíchněte do ní květinu se zkráceným stonkem. Takto naplněné skořápky přivažte pomocí stužek třeba na provázek natažený nad oknem.

Obruč jako věnec

Věnec z obruče
Autor: refreshrestyle.com Věnec z obruče

Už jsme si zvykli, že věnce nepatří jen k dušičkám a Vánocům, ale i k Velikonocům. Na internetu se dá najít spousta krásných nápadů, z čeho jarní věnec vyrobit. My pro vás máme jeden opravdu jednoduchý. Základem je obruč, která se dá sehnat v různých velikostech, od menších kroužků až po opravdu velké (například ve sportovních potřebách). Připravte si dlouhou, středně širokou stužku, přilepte její konec k obruči a začněte ji omotávat kolem celého obvodu. Na obruč postupně nanášejte i lepidlo, aby stužka dobře držela. Na dvou místech spolu se stužkou přilepte na obruč i umělé tulipány, kterým jste zkrátili pomocí nůžek stonky. Když budete mít celou obruč omotanou, stužku dobře zafixujte lepidlem a případně na ni ještě pověste poutko na zavěšení.  

reklama

Související témata: Velikonoce , dekorace , DIY , vajíčka , věnec

reklama

Přečtěte si také

reklama