Celebrity

14. října 2021 05:25

Zuzana Schneidewind

30 otázek pro rádiovou legendu Miloše Pokorného: Jakou má důležitou funkci, že se ho snaží uplácet?

Rádiová legenda Miloš Pokorný: Na co se mu po covidu vrací chuť a co o něm prohlásil Prachař?

Nezaměnitelný hlas českého éteru, člen rozpadlého, avšak legendárního hudebního dua Těžkej Pokondr, tvář televizní zábavy i osvětové kampaně Movember. To je Miloš Pokorný. Všichni ho jistě znáte, ale co o něm všechno (ne)víte? Poslechněte si jeho odpovědi na 30 otázek na život i na práci.

Miloš Pokorný se moderování v rádiu věnuje již dlouhých třicet let. Není to tak dávno, co ho herec Jakub Prachař označil za nestora televizní i rádiové zábavy. Stalo se to v během natáčení show Máme rádi Česko, v níž byl Pokorný jedním z hostů.

Právě ono označení „nestor“ se Milošovi zalíbilo natolik, že si ho chtěl dát na domovní zvonek. Tehdy se moderátor show Libor Bouček autora výrazu Jakuba zeptal, co takový nestor dělá? „Ten už má všechno hotový, ten už nemusí nic, ten už všechno dokázal. Už jen čeká, kdo mu zavolá, aby zase zanestořil,“ definoval Prachař a Bouček obratně využil přítomnosti nestora ve studiu a rovnou si ověřil, co by měl takový dobrý český moderátor mít.

Co je důležité pro práci moderátora?

„Mělo by ho bavit se bavit s lidma a neměl by mít nějaký zásadní logopedický vady. I když si myslím, že dneska, co takhle vidím, to vůbec nevadí, stačí bejt hezky vysekanej a ono to půjde,“ vidí to jednoznačně ostřílený moderátor, kterého věrní posluchači rádia pamatují například jako alterego „Mišel Gošé“. Je toho ale ještě mnohem více, čemu se Miloš Pokorný věnuje přinejmenším se stejným zaujetím, jaké má k práci v rádiu. Poslechněte si celý rozhovor s ním na videu hned v úvodu článku.

Momentálně Miloše můžete pravidelně sledovat v pozici panelisty, který po boku Jakuba Prachaře, Petry Nesvačilové a Ondřeje Gregor Brzobohatého hádá profese jiných ve čtvrtečním pořadu Inkognito ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.