Celebrity

19. srpna 2021 05:54

Petra Kloidová

Zlato v Tokiu získal díky dobrovolnici. Běžce zachránila, Jamajka se jí pak odměnila

Jamajský překážkový běžec Hansle Parchment se na svůj olympijský závod připravoval několik let. Osudná chyba ho ale mohla stát medaili, kdyby nebylo mladé dobrovolnice. Sportovec jí nakonec poděkoval dojemným videem. Odvděčila se jí i Jamajka.

Olympionik Hansle Parchment v den svého závodu udělal zásadní chybu a všechno mohlo být jinak. Vysoký mladík omylem nastoupil do špatného autobusu a skončil na špatném stadionu, chvíli před vlastním závodem.

„Během cesty na semifinále jsem omylem nastoupil do špatného autobusu a jel na špatné místo. Měl jsem v uších hudbu, neslyšel jsem nic z toho, co říkali lidé v autobuse. Tak jsem prostě nastoupil, aniž bych o tom přemýšlel, a na telefonu jsem dál poslouchal hudbu. Když jsem se podíval nahoru, uvědomil jsem si, že ten autobus jede špatným směrem.“ vyprávěl ve videu, které natočil na Instagram Parchment.

Sluchátka v uších ho málem stála medaili

Oficiální olympijské vozy směrem zpět byly obsazené, kdyby vyrazil do olympijské vesnice a následně dalším autobusem na stadion, začátek semifinále by v tom nejhorším případě nestihl, v tom lepším by se nestihl na překážkový sprint na 110 metrů připravit. Snažil se sehnat oficiální vůz, ale neobstál. Musel by ho mít dopředu zamluvený. Japonci jsou totiž známí tím, že dodržují pravidla, a ani neštěstí sportovce je neobměkčilo.

Poděkování běžce a Jamajky dojalo

Nakonec ho zachránila mladá dobrovolnice. „Viděl jsem tu dobrovolnici a musel jsem ji prosit, protože toho samozřejmě moc udělat nemohla. Dala mi ale nějaké peníze, abych si mohl vzít jeden z taxíků. A tak jsem se mohl dostat na stretching včas a měl jsem dost času na to, abych mohl soutěžit,“ řekl Parchment. Jamajčan se tak díky tomu, že stihl závod, dostal do finále, kde získal zlato.

Mladé dívce jménem Tiana poděkoval videem. To ale není všechno, našel ji, vrátil peníze a přinesl jamajské olympijské tričko. Ani Jamajka nezaváhala a jako díky pozvala dívku na malý výlet na karibský ostrov. Jamajský běžec získal už v roce 2012 bronzovou medaili na letních olympijských hrách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.