Celebrity

11. srpna 2021 05:55

Petra Kloidová

Krásné ženy českých olympioniků. Kdo na ně čeká doma? I ony stojí za jejich úspěchem

Za úspěšným mužem stojí vždy žena, říká se. Většina našich sportovců, kteří získali medaile na letní olympiádě v Tokiu, má doma dokonalé zázemí a podporu milujících přítelkyň a manželek. Jak vypadá manželka zlatého judisty Krpálka, kajakáře Jiřího Prskavce nebo přítelkyně šermíře Alexandera Choupenitche, který pro Českou republiku po více jak sto letech vybojoval bronz?

Letní olympijské hry v Tokiu pro Českou republiku skončily velice optimisticky. Češi vybojovali čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. V porovnání s ostatními státy si v počtu přivezených medailí z olympiády vedeme více než dobře, jsme na třináctém místě.

Profesionální sportovci a sportovkyně potřebují mít kvalitní domácí zázemí a harmonické vztahy k tomu, aby vydávali ty nejlepší výkony. To potvrzuje i trenérka plavkyně Seemanové, která skončila na šestém místě.

Není to vždy lehké, píše Eva Krpálková

Judista Lukáš Krpálek je od roku 2015 ženatý s krásnou Evou, s kterou má dvě malé děti. Eva funguje jako jeho stoprocentní podpora už od začátku vztahu. „Když jsme spolu začínali a jel jsem na závody, soustředění, pokaždé jsem musel odjíždět s nějakou zásilkou. Měl jsem navařeno, napečeno,“ zavzpomínal vítěz v Radiožurnálu. Eva se ale na svém Instagramu na jaře svěřila, že odloučení kvůli náročným tréninkům, speciálně v době pandemie, prožívá jako žena se dvěma malými dětmi velice těžko. Více se o pochopitelné krizi Evy Krpálkové dočtěte tady.

Lukáš Krpálek pro Prima CNN News potvrdil, že zásluhu na zlaté medaili má i jeho rodina. „Rodina na ní má obrovskou zásluhu tím, že mi dělá zázemí. Když se člověk vrátí unavený z tréninku a rodina na mě naskáče… Mají na tom obrovskou zásluhu a medaile patří i jim,“ zdůraznil sportovec.

Zlatý Jiří Prskavec a čerstvá maminka druhého syna

I český kajakář Jiří Prskavec přivezl do České republiky zlato. Sportovec se může pyšnit sympatickou manželkou Terezou, která přivedla na jaře na svět druhé dítě. Pár se potkal před lety, když oslavovali vyhlášení ankety Kanoista roku. Sportovní parťák Ondřej Cvikl Jiřímu představil svou sestru. S tou si po čtyřech letech dal rande a byla z toho láska jako trám završená svatbou v roce 2019. Tereza podporuje manžela, jak jen to jde a zároveň se stará o dva malé syny.

Bronzový šermíř má modelku, Adam Ondra dlouholetou lásku

Český šermíř běloruského původu Alexander Choupenitch nedávno oslavil teprve sedmadvacet let, do chomoutu se ještě nežene. I jemu ale doma držela palce krásná modelka Eliška Nešporová.

Náš nejlepší horolezec, Adam Ondra, sice tentokrát medaili nepřivezl, leč skončil na krásném šestém místě. Horolezectví patří mezi nebezpečné sporty náročné na psychiku a většina horolezců se tak vztahům vyhýbá, co to jde. Adam má dlouholetou podporu v přítelkyni Ivě Vejmolové, která mu v boulderingu úspěšně šlape na paty.

Zda čekala na bronzového oštěpaře Vítězslava Veselého po příjezdu z Tokia nová láska, se nepodařilo zjistit, oštěpaře ale donedávna pojil dlouholetý vztah s oštěpařkou Nikolou Ogrodníkovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.