Jan Saudek znovu šokoval: Nemanželský roční syn je z umělého oplodnění

Známý fotograf a malíř Jan Saudek umí i ve svých šestaosmdesáti letech stále překvapit. Nedávno přiznal, že má na Slovensku dalšího syna, ale to není všechno. Mistr v exkluzivním rozhovoru prozradil, že se jednalo o umělé oplodnění. A co na to všechno říká jeho manželka Pavlína?

Pavlína Hodková, s níž má Jan tři děti, se s umělcem rozhodně nenudí. Zprávu o nemanželském dítěti, kterou Saudek oznámil na začátku července, přijala s obdivuhodným klidem. „Díky za každý nový život. Hlavně ať je dítě šťastné,“ reagovala, když jí Jan oznámil, že má na Slovensku už ročního syna Jonatána.

„Já jsem byla žárlivá na začátku. Mě uklidnily děti a to, že se Jan pořád vracel. Teď už jsem velice tolerantní,“ prozradila v reportáži pro pořad Showtime. „Já mám záchvaty žárlivosti. Žárlivost je druhá strana lásky,“ svěřil se Saudek, který svou ženu z celého srdce miluje. „Mám několik přítelkyň, ne důvěrných. Nesáhly na mě vůbec. Jejich milostný život mě vůbec nezajímá. Jsem zamilován do Pavly,“ vysvětlil svérázný umělec.

Jan Saudek: Ta dáma si dítě moc přála. Blázen by odmítl

Pár exkluzivně pro Showtime promluvil i o Janově nemanželském dítěti. Jak se stane, že má na Slovensku ročního syna? „Ta dáma si to dítě upřímně přála. Je to starší dáma, je jí 37 let, a má nejvyšší čas. Má sice dva doktoráty… ale jestli to chtěla, blázen by to odmítl,“ prozradil okolnosti početí dítěte Saudek. A dodal ještě jednu překvapivou informaci: „Je to z umělého oplodnění. Protože já jsem každej večer ožralej a neschopnej... Tak se to udělalo do ampulky a ona s ní jela k doktorovi a tam to do ní vpravili. Musí to být do šesti hodin. Nebo do několika hodin,“ popsal v reportáži. Manželka Pavla seděla celou dobu vedle něho.

Na dotaz, zda syna zplodil s vědomím své ženy, Pavlína kroutila hlavou. „Já jsem nevěděl, že to vyjde! Pokusil jsem se o to dvakrát. Podruhé to vyšlo. Pak byly obavy, že dítě nebude v pořádku, naštěstí je v pořádku,“ dodal Saudek, který často říká, že o svých dětech nemá už přehled.

Pavlína Hodková: Po sedmnácti letech s Janem jsem tolerantní. Ale miluji ho

Fotograf má se současnou manželkou Pavlou tři děti, třináctiletého Matěje, jedenáctiletou Annu Marii a Josefínu, které je pět let. Další potomky má z předchozích vztahů. „Řekl bych, že jich mám tak patnáct nebo šestnáct,“ říká Saudek často s oblibou.

Některé ženy obdivují jeho ženu Pavlínu za její toleranci. Jak zvládá tyto věci přijímat a netrápit se? „Tak ono po sedmnácti letech s Janem už je docela jednoduché být tolerantní,“ vysvětlila. Jan tvrdí, že je obyčejný chlap, ale snaží se nelhat. „Pavla je vzácná holka a nemůžu od ní chtít, aby mě vášnivě milovala, ale má domov, má děti. Je pravděpodobně nejlepší holka, kterou jsem potkal. Bez urážky pro ostatní dívky. Miluju ji naplno,“ svěřil se Saudek.

Na dotaz, jak se dá s Janem vydržet, umělec zareagoval: „Co vydržet? Vždyť platím jak mourovatej!“ „Tak všechno není o penězích,“ skočila mu do řeči manželka. „Je! Miláčku, všechno je o penězích. Všechno ostatní jsou kecy,“ uzavřel. Jenže některé ženy to vidí přece jen jinak. „My chceme lásku a naději. Ale samozřejmě, že ho miluji, jinak bych tu nebyla,“ dodala Pavlína Hodková.

Sdílejte článek