Jana Stryková žije s vnukem známého zpěváka: Seznámili jsme se díky mému hlasu

Tohle jste možná netušili. Herečka Jana Stryková, která je známá i díky seriálu Slunečná, žije s vnukem zpěváka Waldemara Matušky. Mají spolu sedmiletého syna Jáchyma. S partnerem Matějem Matuškou se seznámili díky hlasu Jany.

Když se před sedmi lety stala Jana Stryková maminkou, léto si nechávala striktně nepracovní. Letos je to jinak. „Od té doby, co mám syna, jsem v létě raději doma. Když chodí do školy, má povinnosti, tak v létě je odpočinek a dovolená, ale popravdě tohle léto jsem se těšila do práce,“ prozradila v pořadu Showtime.

Jana Stryková hraje v seriálu Slunečná Petru Slaninovou, která je typickou vesnickou informátorkou, jak ji sama její představitelka nazvala. A natáčení seriálu si velmi užívá. „Slunečná je pro mě výjimečný projekt s opravdu příjemným pracovním kolektivem. Ten je pro mě čím dál tím důležitější,“ svěřila se.

Jana Stryková: Láska je ve výchově nejdůležitější

Kromě seriálu točí i psychologický film Běžná selhání, kde hraje partnerku jedné z hlavních protagonistek. Jak tuhle roli zvládla? A jak vůbec nahlíží na lesbickou lásku? „Velice poztivně. Myslím si, že dvě ženy mohou vychovávat dítě úplně stejně jako muž a žena. Každá rodina je úplně jiná. Mezi heterosexuálními rodinami jsou tak obrovské rozdíly ve výchově, že bych si netroufla posuzovat, jestli dvě ženy dokážou vychovat dítě líp nebo hůř než muž a žena. Je to kus od kusu. Pokud je to milující rodina a dává tomu dítěti lásku, tak je to v pořádku, protože si myslím, že láska je ve výchově nejdůležitější,“ vysvětlila herečka.

Vnuk Waldemara Matušky je zvukař. S Janou se seznámil při dabingu

Málokdo možná ví, že hvězda seriálu Slunečná žije s vnukem Waldemara Matušky, Matějem Matuškou, který je profesí zvukař. Seznámili se při postprodukci seriálu Okresní přebor. „Do jednoho dílu jsem namlouvala roli navigace, do které si mě Matěj podle hlasového rejstříku obsadil. Seznámili jsme se vlastně díky mému hlasu,“ svěřila se kdysi Jana v rozhovoru pro iDnes.cz.

Jana Stryková vystudovala herectví na pražské DAMU, kromě toho se ale také dostala na práva. „Studovala jsem divadelní vědu, která mě nebavila. Takže jsem zkusila přijímačky na DAMU. Vůbec jsem nepočítala s tím, že se dostanu. Rodiče moc nadšení nebyli. Abych jim udělala radost, zkusila jsem úspěšně i práva, ale nenastoupila jsem tam,“ vysvětlila herečka.

Vedle seriálu, filmu a divadla Jana i dabuje nebo pracuje pro rozhlas. Moderovala i pořad o bydlení. Na její profesi ji baví pestrost, kterou nabízí. A pestré to má i v životě. S partnerem se loni na rok přestěhovali do Krkonoš, aby synovi dopřáli dětství na venkově. Jáchym sice navštěvuje pražskou základní školu, ale kvůli lockdownu měl distanční výuku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.