Celebrity

4. září 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Miroslav Donutil: Rodinné trápení a výčitky. Může za to nejstarší syn

Slavný herec, který letos v únoru oslavil sedmdesáté narozeniny, má s manželkou Zuzanou dva syny. Zatímco v mladším Martinovi, který jde v jeho šlépějích, se doslova vidí, prvorozený syn Tomáš je celý svůj život tak trochu opomíjený. Byly doby, kdy spolu dokonce „válčili“.

V rodině Miroslava Donutila zřejmě není všechno tak idylické, jak se na první pohled může zdát. Nejstarší syn Tomáš doplatil na to, že na něj herec kvůli své kariéře a časovému zaneprázdnění neměl čas a jeho dospívání sledoval spíše jen na dálku.

„Tomáš byl takové to dítě ulice. Dokud jsme bydleli v Brně a já chodila do práce, tak ho často hlídali moji rodiče. Plně se mu věnoval a rád můj tatínek,“ přiblížila s odstupem let hercova manželka Zuzana. Když se prvorozený syn dostal do puberty, doma to hodně vřelo. „Jako mladý jsem měl se svým otcem spoustu názorových střetů a to jsem pak jako v zrcadle sám zažíval se synem Tomášem,“ přiznal Miroslav Donutil. Jeho manželka pak stála mezi dvěma ohni. „Byla jsem ten tlumič,“ zavzpomínala paní Zuzana.

Manželka Zuzana Donutilová se smířila s jedináčkem, pak se narodil syn Martin

Když se jim o dvanáct let později narodil druhý syn Martin, který byl vymodlené dítě, všechno bylo jinak. „Měla jsem nějaké zdravotní komplikace, a když už jsem se začala smiřovat s tím, že budeme mít jedináčka, narodil se Martin. Bylo to krásné a nečekané překvapení. Měla jsem ho ve dvaatřiceti a jako bych s tím miminkem omládla. Trávila jsem s ním daleko více času než kdysi s Tomášem,“ prozradila Donutilová.

Zatímco Tomáš se osamostatnil a postavil na vlastní nohy, co nejdříve to šlo, Martinovi se z rodinného hnízdečka příliš nechtělo. „I když se Tomáš od nás odstěhoval, tak ještě dlouho poté jsme pořád měli doma Martina,“ přiblížila Zuzana. Jak ona, tak její slavný muž však odmítají, že by mezi svými potomky dělali někdy nějaké rozdíly. Milují je oba stejně. Tomáš je počítačový expert, který má reklamní studio, Martin se vydal v otcových stopách. Po ukončení studia herectví na pražské konzervatoři nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku, tedy na místo, kde jeho tatínek začínal.

Miroslav Donutil: Mladší syn si prosadil, že půjde na konzervatoř

Není divu, že jakmile na něj přijde řeč, Donutil se rozplývá blahem. „Řekl jsem mu ať počká, ať vystuduje střední školu a pak, když to bude stále chtít, tak ať jde studovat JAMU, HAMU, FAMU, DAMU, co chce. On si ale prosadil, že půjde na konzervatoř. Bylo pak velmi příjemné zjištění, když přišlo anonymní pořadí přijímacích zkoušek a on byl první v pořadí. To však byl teprve začátek. Deset prvních si totiž předvolali a on řekl svoje jméno a už to začalo. „A vy jste nějak...?“ „No, tatínek.“ Nakonec ukončil čtyři povinné ročníky a dostal nabídku z Provázku. Téměř až symbolické,“ uvedl pyšně herec.

Syn Martin mu v rozhovorech často kompliment vrací. „Je to moc dobrý táta a rozhodně nikdy nebyl přísný. Z mámina vyprávění vím, že už jako malý jsem prohlašoval, že bych chtěl dělat totéž co tatínek – bavit lidi. Strašně se mi totiž líbilo, jak táta něco řekl a všichni v publiku se začali hrozně smát. Teď jsme doma jeden druhému i kritikem, což je hodně cenné. První testovací publikum je u nás v kuchyni,“ popsal Donutil junior.

Miroslav Donutil během kariéry ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí, v jedné z nich, v komedii Pasti, pasti, pastičky ho můžete vidět v neděli 5.9. od 22:35 na TV Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.