Celebrity

15. července 2021 05:58

Petra Kloidová

Co o seriálu Sestřičky nevíte: Proč se Sabinou Laurinovou plakal celý štáb?

Seriál Sestřičky našel u diváků velkou oblibu. Ačkoliv se už seriál rozloučil poslední scénou, existuje stále spousta věcí, které o dramatických Sestřičkách netušíte. Speciálně závěr přinesl hodně zákulisních tajemství. Proč se například při jedné scéně Sabina Laurinová rozplakala?

Sestřičky přebíraly štafetu

Sestřičky převzaly ve vysílání televize Prima štafetu po Modrém kódu 29. srpna 2020. Osudy zdravotních sester Katky, Míši, Mery a Lukáše sledovalo v průměru 740 tisíc dospělých diváků, přičemž nejsledovanější epizodu vidělo v cílové skupině 15+ 835 tisíc diváků. Dalších v průměru bezmála 90 tisíc lidí jednotlivé díly sledovalo na internetových stránkách iPrima.cz. Všechny díly Modrého kódu a Sestřiček najdete v archivu iPrima.cz i teď.

Kristýna Frejová se v Sestřičkách vdávala poprvé v životě

Herečka Kristýna Frejová si brala na konci seriálu charakterního muže, kterého zahrál Roman Zach. Byla to její první svatba nejen v profesním životě, ale i v tom osobním. „Ani před kamerou, ani v životě jsem svatbu neměla. Svatby jsou bezvadné, je to skvělá věc, když je cizí. K té mojí zatím nedošlo,“ říká Kristýna Frejová. „Nejsem vdavekchtivá a nikdy jsem nebyla. Ještě nenastal ten moment, abych si byla jistá, že s tím člověkem chci strávit zbytek života, abych řekla ano. Třeba si budu jistá v příštím životě nebo v pozdějším věku. Ale nepatřím k těm, kteří by to jen kvůli mejdanu, kterému se říká svatba, chtěli uspěchat a vzít si jen tak někoho,“ prozradila herečka.

Symbolické spojení začátku a konce

Seriál Modrý kód, kde scénu otevíral Marek Němec, začínal výbuchem, seriál Sestřičky výbuchem skončil. „Je to trochu symbolický, jsem otvírák i zavírák seriálu. V prvním díle jsem se připletl k výbuchu a v posledním bude taky katastrofa. V poslední epizodě na sobě mám smoking, a dokonce i tančím, myslím, že je to důstojné rozloučení se seriálem,“ naznačil před odvysíláním posledních dílů seriálu Marek Němec.

Při seriálovém umírání Sabiny Laurinové plakal celý štáb

Poslední minuty na place Sabiny Laurinové neproběhly zrovna vesele. Její postava umírala na břišní krvácení. U dojemné scény, která byla zároveň poslední pro herečku, plakal celý štáb. Nakonec emoce dolehly i na Sabinu Laurinovou, která smrt profesionálně odehrála. Štáb ji ale překvapil dojemným gestem. Namísto „stopky“ z reproduktorů v ateliéru zazněl hit Michala Davida – Nesnáším loučení – a na Sabinu se sesypali kolegové a zaplavili ji květinami a dárky. Není divu, že herečku velmi rychle dohnali k slzám. „Jsem rozmazaná, plakala jsem,“ přiznala po posledním natáčení.

Rozloučila se dojemným projevem před celým štábem: „Je to kus života, je to velká doba, velmi jsme se tady spřátelili. Když se před pěti lety začalo natáčet, po čtrnácti dnech jsem si myslela, že víc nevydržím, že se to v životě nenatočí. Bylo to velmi náročné, pro mě asi jeden z nejtěžších projektů. Ale stálo to za to! Všichni jsme se tady naučili mnoho věcí. Děkuju za tu krásnou příležitost, kterou jsem dostala ve svém zralém životě. Děkuju moc všem, každý, kdo tady je, v podmínkách, které nejsou někdy jednoduché, dělal maximum.“

Milostné scény v Modrém kódu a Sestřičkách

„Máme za sebou asi 763 milostných scén, jsme vydatnější než kdejaká pornografická stránka, i když je to soft pro naše 13leté divačky. Stran profesionality a energie je velký zážitek se Sabinou pracovat. Kromě toho je Sabina schopná snést s grácií i typicky mužské kecy. Humor, který má, je širokospektrální. Může být debilně pubertální, beďarový i sofistikovaný,“ říká o kolegyni Sabině Laurinové Marek Němec.

Za posledními momenty života Mery stojí figurína

Postava hlavní sestry Mery zemřela na operačním stole. Pro herce je ale těžké při dlouhých scénách nedýchat a nemrkat, proto se využívají figuríny. Místo Sabiny Laurinové na chirurgickém stole ležela figurína, která toho už během pětiletého natáčení Sestřiček a Modrého kódu zažila skutečně mnoho. „Figuríny využíváme na operačních sálech v drtivé většině operací hrudníku a břicha. Máme k dispozici tři, které jsme nechali speciálně vyrobit pro potřeby natáčení Sestřiček a Modrého kódu. Dříve jsme používali klasické molitanové, ale postupem času nám přestaly stačit. Tyto jsou multifunkční, můžeme je využít celé nebo jen jejich části, můžeme do nich vkládat náhražky orgánů a mají tu dobrou vlastnost, že na rozdíl od molitanových neprosakují,“ popsal šéf rekvizitářů Sestřiček Jan Zábel.

Herci seriálu Sestřičky a Modrý kód

Z Modrého kódu do Sestřiček přestoupili a vydrželi: Saša Rašilov, Marek Němec, David Gránský, Sandra Nováková, Ondřej Rychlý, Roman Zach, Igor Chmela nebo Kristýna Frejová. Doplnili je Daniela Kolářová, Dana Syslová, Adéla Gondíková, Petr Vaněk, Jan Nedbal, Natálie Halouzková a Sabina Laurinová, jejíž postava Mery nedávno zemřela.

Začátky fenoménu

Seriál Modrý kód zahájil vysílání 25. března 2017 a do 22. června 2020 nabídl divákům televize Prima 264 epizod. Návazné Sestřičky, které stejně jako Modrý kód získaly v primáckém programovém schématu pondělní a středeční večery, slavnostně zahájily natáčení 9. července, divákům se představily poprvé 29. srpna 2020 a svůj příběh odvyprávěly v 78 epizodách. Tu poslední viděli diváci TV Prima ve středu 23. června.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.