Celebrity

29. června 2021 06:00

David Laštovka

Dan Nekonečný by oslavil 55: Pracoval v porodnici. Toužil po dětech, ale nedočkal se

Zpěvák Daniel Nekonečný byl pro někoho nezapomenutelný showmen, pro jiné extravagantní potrhlý blázen. Nekonečný si vybudoval velmi osobitou image. Asi každý, kdo ho někdy zaregistroval, si právem pokládal otázku, jestli je takový i ve skutečnosti nebo to celé jen hraje. Život hudebníka, který před dvěma lety zemřel za velmi podivných okolností, byl opravdu svérázný. 

Tvrdil, že jeho misí na zemi od přírody, vesmíru a stvořitele je přebírat úřad slunce ve chvíli, kdy je zamračeno, rozveselovat srdce, pohladit duše všech, kteří touží po lásce a štěstí. Říkával tomu DNA – Daniel Nekonečný Afrodiziakum. „Máme tady zájezd all inclusive, který je přesně vyměřený na počet roků, dní, vteřin a nikdo nedostane ani o chlup navíc. Bylo by mrzuté, kdybychom i pár hodin prosmutnili třeba kvůli prkotinám. To přece za to nestojí. Nikdo a nic nestojí na světě za to, abychom se pro něj trápili. Pokud nejde o život, tak nejde o nic,“ vykládal s oblibou.

Z moravských Boskovic do party k Lauře a její tygři

Narodil se v jihomoravských Boskovicích jako Daniel Konečný. Už odmalička byl rád středem pozornosti a vybočoval od svých vrstevníků. Po škole se rozhodl podat přihlášku na DAMU. Byl přijat, ale po dvou letech studium vzdal. Poté se protloukal životem a živil se všelijak. Pracoval v porodnici nebo jako hrobník. Svoji hudební kariéru zahájil ve skupině Laura a její tygři, ale největší slávu zažil až se svou kapelou Šum švistu, kterou založil v roce 1990. Na scéně působil doslova jako zjevení. Miloval žlutou barvu a exotická zvířata, kterými se rád obklopoval. Jeho vystoupení připomínala brazilské karnevaly. Každý den žil naplno, jako by měl být ten poslední.

Nekonečný jako Jekyll a Hyde

Když jeho sláva začala postupně upadat a přibývala léta, začaly ho trápit deprese. Uzavíral se doma a nevycházel ven. Jeho přátelé z branže přiznávají, že byl jako Jekyll a Hyde. Pokud byl na veřejnosti, rozdával úsměvy na všechny strany a za každou cenu si musel zachovávat svoji nezaměnitelnou image, na které si velmi zakládal. Dokázal se přetvařovat i ve chvílích, kdy mu nebylo dobře. Nesnesl, aby na něm někdo něco poznal, pokaždé musel být jako rozzářené sluníčko. Za tím pozlátkem se ovšem skrývala dosti smutná skutečnost.Neuměl stárnout a těžko se s tím smiřoval. Jeho životospráva i na základě toho nebyla zrovna ukázková. A patrně se mu stala i osudnou. Přestože v době, kdy byl na vrcholu, inkasoval skoro až statisícové honoráře, nic moc mu z toho nezbylo. Žil sám v pronajatém domě, kde nakonec zemřel. Bez známek života ho objevili ve vaně, kde ležel tři dny. Příčinou byl neléčený zvýšený krevní tlak. Jak prokázala pitva, zemřel na infarkt myokardu. Bylo mu dvaapadesát let. Smuteční ceremoniál se konal ve slavnostním duchu tak, jak by si určitě přál. Tančilo se, zpívalo se, dokonce navzdory zákazu pohřebního ústavu se v krematoriu odpálila i pyrotechnika. „I když to bylo veselé, lidé brečeli dojetím,“ svěřila se jeho poslední přítelkyně Zuzana Kardová.

Toužil po dětech, které mu nebyly souzené

Přestože Daniel Nekonečný zemřel jako bezdětný, po vlastních potomcích prý velmi toužil. „Ptal se mě, jestli bych s ním nechtěla mít dítě. Já už jsem dítě měla a neměla jsem potřebu mít další. On ho ale určitě chtěl,“ prozradila jeho družka. Rozešli se pět let před tím, než zemřel. Zůstali ale přátelé a pravidelně si volali. S žádnou jinou ženou už se pak dohromady nedal. „Ke konci našeho vztahu už jsme spolu netrávili skoro žádný čas, věnoval se jenom své práci. Začalo mi připadat, že je zbytečné, abychom byli dál spolu. On by se se mnou asi nikdy nerozešel, tak jsem to musela vzít do rukou sama,“ uvedla Danielova poslední partnerka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.