Celebrity

29. července 2021 06:03

David Laštovka

Dana Morávková slaví 50. narozeniny: Život se jí proměnil v peklo

Je skutečně manželství herečky Dany Morávkové s hudebníkem Petrem Maláskem tak idylické, jak se o něm říká? Jaký recept má proti stárnutí? A co jí cizí lidé na ulici nejčastěji vyčítají?

Sympatická herečka Dana Morávková během své kariéry ztvárnila několik záporných postav, které se nezaměnitelně vryly do paměti televizních diváků. Ať už to byla intrikářka Andrea Rubešová ze seriálu TV Prima Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy, nebo líná a panovačná Dora z pohádky Z pekla štěstí, která chtěla svoji nevlastní sestru Markýtku dokonce zabít.

Dana Morávková hrála mrchy tak dobře, až zlidověly

Své role dokázala Dana Morávková zahrát tak přesvědčivě, že si někteří mysleli, že je taková i ve skutečnosti. Pokaždé, když se v takové roli objevila, život se jí proměnil v peklo. Od lidí za to mockrát dostávala vyhubováno.

„Je pravda, že během tohoto seriálu, který se točil zhruba šest let, si hodně diváků myslelo, že jsem opravdu taková potvora. Diváci mě v té úloze vídali dvakrát týdně a někteří si postupně začali myslet, že se jako Andrea chovám i v soukromí. Na ulici si na mě ukazovali prstem, měli různé poznámky... I podle těch mailů, které mi tenkrát chodily, si někteří mysleli, že ta Andrea dokáže zařídit snad úplně všechno. Jednou na mě dokonce jistí rodiče vyrukovali s absurdním požadavkem, abych zařídila jejich dítěti studium na vysoké škole, což teda opravdu neumím,“ zavzpomínala s úsměvem Dana. I přes nepříjemnosti, které ji kvůli záporné postavě provázely, na tuto práci vzpomíná s láskou. „Byla to skvělá role, mohla jsem se v ní krásně vyřádit. Tento seriál byl v mojí herecké kariéře strašně důležitý. Milovala jsem ho,“ dodala herečka, kterou těší, že se Rodinná pouta po letech znovu vrátila na televizní obrazovky. Sledovat je můžete na kanále PRIMA STAR.

Rozkol v manželství?

Padesátku by Daně Morávkové hádal asi jen málokdo. Už řadu let dokazuje, že věk je pouze číslo. O svůj vzhled se velmi pečlivě stará. Každý měsíc navštěvuje kosmetiku, kadeřnictví a sleduje aktuální módní trendy. „Ženy by si podle mě měly najít čas a chodit v pravidelném intervalu na kosmetiku a používat krémy, které jim pomohou pleť vyživovat. Já sázím na značky, které jsou ověřené,“ uvedla Dana. Mezi módní doplňky, bez kterých se neobejde, patří kabelky. Stala se jejich sběratelkou. „Je to moje posedlost. Dokonce jsem je začala i sama navrhovat,“ pochlubila se herečka.

JAKOU PROFESI MĚLA ZVOLIT DANA MORÁVKOVÁ PŮVODNĚ?

Kromě životního jubilea ji tento rok čeká ještě jedna významná událost. S manželem, hudebníkem Petrem Maláskem si připomenou výročí svatby. Letos už spolu budou šestadvacet let. Jejich soužití patří mezi ukázkové, jeden o druhém mluví v superlativech, na veřejnosti stále působí jako dvě zamilované hrdličky. Pro mnohé jsou symbolem ideálního manželského páru. Je tomu ale skutečně tak? Ještě předtím, než přišla pandemie koronaviru, totiž Dana přiznávala, že jsou zavaleni prací a nemají na sebe vůbec čas. „Přes rok se moc nevídáme. Petr má skoro každý večer koncert, já zase divadlo. Když se sejdeme o Vánocích, je to pro nás svátek,“ svěřovala se před dvěma lety s tím, že o to více si společné chvíle užívají.

Seriál Rodinná pouta si můžete pustit on-line zdarma v archivu iPrima.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.