Celebrity

22. února 2021 06:02

Petra Kloidová

Patoložka, úřednice nebo cirkusačka. Čím měly být původně české herečky a zpěvačky?

Měly to štěstí, že se prosadily v oboru, který si vysnily. V jejich životech ale mohlo být všechno jinak. Kde by pracovaly hvězdy, které známe z televizních obrazovek, pokud by se nestaly slavnými? Některé profese vás zřejmě zaskočí.

Patricie Pagáčová by pracovala jako produkční

Herečka, která před pár dny oznámila šťastnou novinu, že čeká miminko, na DAMU nebyla přijata a vystudovala humanitní studia. Vzhledem k tomu, že hrála odmalička, nic jiného než herečkou být nechtěla. Svého snu se nevzdala, šla si za ním a i bez vzdělání se v oboru dokázala uplatnit jako dospělá.

„Je dar dělat práci, která vás baví a naplňuje. Velmi si toho vážím. Pokud by se mi to nepodařilo, asi by mě to do toho oboru stejně táhlo. Bavila by mě práce v produkci nebo pomocné režii,“ přiblížila Patricie.

Alena Antalová by se živila jako prodavačka květin, cestovala ale i s cirkusem

Během života si vyzkoušela řadu profesí. Připravovala popcorn, prodávala vstupenky a dokonce kočovala s jedním cirkusem. Tři roky totiž žila s jeho ředitelem Jiřím Berouskem. „Pokud bych nebyla herečkou, pracovala bych nejspíš v květinářství. Jednak mě to tam vždycky fascinovalo a ráda jsem tam chodila a navíc nic jiného bych asi neuměla,“ prozradila s úsměvem Alena. Tento job si mimochodem na vlastní kůži vyzkoušela i díky své nejslavnější roli v seriálu Četnické humoresky, kde ztvárnila majitelku květinářství Ludmilu.

Zuzana Stivínová chtěla do módního byznysu

Přestože pochází z umělecké rodiny, k módě ji to táhlo odjakživa a toužila se stát módní návrhářkou. „Jenže jsem neuměla malovat, a tak nakonec zvítězil jiný obor. Místo návrhářství jsem se vydala na konzervatoř na hudebně dramatický obor,“ prozradila herečka.

Svoji práci miluje, ale se světem módy koketuje dodnes. Sama pro sebe nebo pro své blízké se v ní realizuje a stylisty na rozdíl od jiných hereček téměř k ničemu nepotřebuje.

Danu Morávkovou ovlivnila životní zkušenost

V dětství se věnovala baletu, gymnastice a krasobruslení, ve kterém patřila k české špičce. Dvakrát se dokonce stala juniorskou mistryní republiky. Nakonec ale vystudovala herectví na DAMU a následně choreografii na HAMU. Nechybělo přitom moc a vydala se úplně jiným směrem.

„V době, kdy jsem měla nemocnou babičkou, jsem se chtěla stát lékařkou. Pomáhat druhým, léčit, to bylo mým snem a docela dlouho mi to drželo. Když jsem ale zjistila, co to všechno obnáší, dospěla jsem k názoru, že bych to nezvládla. Je to velmi náročné povolání a já se před každým šikovným lékařem a lékařkou klaním. Chovám k nim úctu a obdivuji jejich práci,“ uvedla herečka.

Pauhofová si vyzkoušela práva, ale toužila po morbidnějším povolání

Krásná zrzka pocházející ze Slovenska se tak trochu vymyká původní představě o herečce. Táňa je stydlivá a sama tvrdí, že sebevědomí moc nepobrala. I tak jí ale osud přivál herectví. Její matka si přála, aby byla právničkou, ona však měla jiné plány.

„Nultý ročník právnické fakulty jsem kvůli ní skutečně absolvovala, ale mě to táhlo jinam. Jediné, co jsem chtěla vážně dělat byla medicína. Zajímalo mě soudní lékařství, patologie. Ale je to tak, jak to je. Asi to tak mělo být,“ prozradila herečka.

Leona Machálková učila

Po maturitě nastoupila na Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor český jazyk a dějepis. Nikdy ho sice nevyučovala, ale pedagogickou práci si přece jen vyzkoušela. „Dva roky jsem vyučovala interpretaci na popovém oddělení Pražské konzervatoře. Moc mě to bavilo a do budoucna nevylučuji návrat. Každopádně moje profese mě naplňuje a cítím se svobodněji, než by tomu asi bylo v krásném, ale v jistém ohledu seriózním a zodpovědném povolání učitelky. Mám za to, že jsem se v mládí rozhodla správně,“ prohlásila zpěvačka.

Eva Burešová miluje děti

Odmalička se věnovala hraní a zpívání a šla si za svým snem. Pokud by nebyla přijata na studium konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze, zřejmě by šla na „pajďák“.

„Asi bych pracovala s dětmi. Třeba v mateřské škole,“ zauvažovala hvězda seriálu Slunečná, která má doma tříletého syna Nathaniela. „Jsem ale nesmírně šťastná za to, že můžu dělat to, co dělám. Svoji práci miluju,“ dodala.

Sabina Laurinová se drží při zemi

Když byla malá, nehrála si s panenkami jako většina jiných holčiček, ale s razítky. „Největším potěšením pro mě bylo, když jsem mohla vyplňovat různé papíry, formuláře a tisknout na ně razítka. Rodiče museli stát frontu a já jim dávala dotazníky. S nadšením jsem také evidovala účtenky,“ vylíčila s úsměvem herečka. Nakonec se vydala ve stopách svého otce Františka, který byl úspěšným divadelním a filmovým režisérem.

Daniela Kolářová jako zahradní architektka

Rozhodnutí studovat herectví učinila na střední škole, když působila v amatérském divadle. Svoji práci sice bere s úctou a pokorou, ale pokud by se měla znovu narodit, vydala by se jiným směrem

„V příštím životě vystuduji zahradní architekturu. Práce na zahradě je moji velkou zálibou. Příroda je má duchovní cesta, proto mi tak vyhovuje být v ní. Naplňuje mě to smyslem a je mi tam moc dobře,“ nastínila herečka, kterou můžeme vídat v seriálu Sestřičky Modrý kód.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.