Celebrity

9. září 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Daniela Kolářová prožila milostný vztah s Martinem Stropnickým. Jak to měla s Hanzlíkem?

Životní láskou herečky Daniely Kolářové byl herec Jiří Ornest, se kterým měla dva syny: Šimona a Matěje. Manželství ovšem provázely velké krize, které vyvrcholily rozvodem. Herečka mezitím prožila několik pikantních románků. S manželem se k sobě ale nakonec vrátili a zůstala mu oporou až do jeho smrti.

Daniela Kolářová, která na konci září oslaví pětasedmdesáté narozeniny, a Jiří Ornest byli spolužáci na DAMU. Právě během studií se do sebe zamilovali. O deset let později spolu měli první dítě, syna Šimona, který dnes pracuje s postiženými v Jedličkově ústavu v Praze. S jeho jménem je spojeno hudební těleso The Tap Tap. Tři roky po něm se jim narodil druhý syn Matěj, který je počítačovým expertem.

V době, kdy ho Daniela čekala, šla z role do role a během těhotenství dokonce souběžně pracovala hned na dvou filmech: Na samotě u lesa a Léto s kovbojem, který můžete vidět ve čtvrtek 9. 9. od 20:00 na Prima MAX, případně v sobotu 11. 9. od 14:55 na TV Prima. Když se komedie natáčely, v jejím manželství se objevily první trhliny. Na všechno zůstala sama a v požehnaném stavu musela malého syna Šimona, kterého neměl kdo hlídat, brát s sebou na plac. „Bylo to šílené a náročné. Už bych to nikdy nechtěla zažít. Přejížděla jsem z jednoho místa na druhé, učila se role a do toho měla ročního synáčka. Vláčela jsem ho s plenkami a postýlkou,“ svěřila se v dokumentech o natáčení zmíněných filmů.

Jaromír Hanzlík byl velký gentleman

Jako pravý gentleman se tehdy zachoval Jaromír Hanzlík, se kterým pravidelně hrávala partnerské a manželské páry. „Kovboj, kde jsme spolu hráli, se točil v okolí České Lípy a on tam měl chalupu. Pozval mě a mohli jsme bydlet u něho,“ prozradila Kolářová. O tom, že ti dva jsou víc než jen kolegové, se mluvilo mnohokrát. Ani jeden z nich se k tomu ale nikdy veřejně nepřiznal. „Životní pár jsme nikdy netvořili. Nic jsme spolu neměli,“ dušovala se kdysi Daniela Kolářová pro deník AHA!.

Jak to bylo doopravdy, už se asi nikdy nedozvíme, každopádně ani Ornest nebyl žádný svatoušek. V druhé polovině osmdesátých let prý Danielu podváděl. A právě to měla být pro herečku poslední kapka. Od té doby si Daniela s Jiřím žili po svém. Daniela údajně měla prožít milostný románek s hercem a politikem Martinem Stropnickým, který byl v tu dobu ale ženatý. Jejich vztah byl veřejným tajemstvím a trval jeden rok. Pak se Martin ke své ženě Lucii vrátil. Štěstí v manželství mu ale stejně nevydrželo, pár let na to se zamiloval do Veroniky Žilkové a rozvedl se.

Šťastný comeback Jiřího Ornesta se smutným koncem

Po tomto nevydařeném vztahu a dalším zklamání už Daniela na muže tak trochu rezignovala. Věnovala se pouze svým dětem a práci. Pak se ovšem stalo něco, co už asi nikdo nečekal. Exmanžel svou bývalou rodinu chodil navštěvovat čím dál častěji, až nakonec u nich zůstal natrvalo. „Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet a postupně se vracel. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé,“ vysvětlovala herečka v rozhovoru pro Blesk.

Když si v polovině devadesátých let řekli podruhé ano, bylo to už úplně o něčem jiném. Jeden druhého si začal víc vážit, respektovat, milovat. Žili v dokonalé harmonii. Rčení starořeckého filozofa Hérakleita, že člověk dvakrát nemá vstoupit do jedné řeky, u nich dvou rozhodně neplatilo.

Poté, co Jiřího Ornesta postihly vážné zdravotní problémy, kdy prodělal operaci srdce, během níž dostal embolii, následně ochrnul a znovu se učil chodit a mluvit, mu byla žena obrovskou oporou. Daniela dokonce ukončila svou bohatou divadelní kariéru, aby svému muži mohla být co nejvíce nablízku. S láskou, obětavostí a něhou o něj oddaně pečovala až do posledního okamžiku. Plánovali si, jak spolu v klidu a pohodě prožijí pomyslný podzim života, kterým jim bohužel osud nedopřál. Jiří zemřel pár měsíců po svých sedmdesátinách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.