Celebrity

7. dubna 2021 12:30

Petra Kloidová

Daniela Kolářová je po očkování a točí film. Její kolegové se kvůli covidu role vzdali

Psycholožka Doubravka zamilovaná do kovboje nebo manželka Zdeňka Svěráka ve filmové klasice Na samotě u lesa. Daniela Kolářová patří mezi nejobsazovanější herečky Československa a je vděčná, že má i v tomto těžkém období práci. Čerstvě dokončila očkování proti covidu a natáčí nový film s Janem Svěrákem Betlémské světlo.

Herečka momentálně natáčí seriál Sestřičky, kde ztvárňuje netradiční roli kriminalistky. Její herečtí kolegové Jiří Štěpnička a Lenka Termerová ale kvůli opodstatněnému strachu z covidu hraní v seriálu vzdali.

„Covid jsem neprodělala a právě dnes jsem byla na druhém očkování. Je to hlavně nápor na psychiku, ta absence kultury je velice nepříjemná, samozřejmě, že jsou zavřené obchody a restaurace, ale myslím si, že to kultura odnesla nejvíc. Naštěstí mám práci a nekoukám do čtyř stěn. Zítra brzy ráno vstávám na natáčení exteriérů v seriálu Sestřičky a začala jsem točit film s Honzou Svěrákem,“ zamyslela se těsně před natáčením Show Jana Krause.

Slavná filmová dvojice vznikla kvůli divadlu

Oblíbenou herečku Danielu Kolářovou, jejíž postavy se nezapomenutelně zapsaly do historie české kinematografie, si diváci pamatují i díky filmovému partnerství s Jaromírem Hanzlíkem nebo se Zdeňkem Svěrákem. „S Jaromírem jsme byli hlavně kolegové v Divadle Na Vinohradech a od toho se pak odvíjela práce v televizi nebo ve filmu,“ vysvětluje herečka. Spekulacím ohledně opravdového partnerství s Jaromírem Hanzlíkem se už jen směje.

Zahradničení jako relax

Čtyřiasedmdesátiletá herečka poslední dobou odpočívá nejčastěji na zahrádce. „Našla jsem v tom úžasný rozměr, odpočinek, relaxaci, hrabat se v hlíně, něco sázet, pak vidět, že to vyroste… to je taková satisfakce!“ zaníceně popisuje svého koníčka a dodává, že pěstuje především květiny. Na zeleninu se prý chystá, až bude mít skutečně čas se jí věnovat.

Zahradu na Příbramsku začala budovat od píky. „Začala jsem jako absolutní hlupák a laik z města, ale pak jsem se pustila po kouskách do studia odborné literatury. Já jsem totiž všechno dělala ve velkém fofru a ve chvílích, kdy to šlo, nikoli kdy se to mělo. Všechno má své zákonitosti, kdy se co zasívá, kdy se musí prořezávat ovocné stromy a tak dále. Je s tím hodně práce a je to velká věda,“ rozzáří se.

Herečka má i výuční list z řemesla

Ačkoliv ji většina Čechů zná jako herečku, Daniela Kolářová si vyzkoušela i pedagogickou profesi na DAMU, odkud odcházela poněkud rozčarovaná. Za sebou má ale i netradiční zkušenost ve vlastním vzdělání, v nejhorším by se klidně mohla oficiálně uplatnit i v řemeslu. „Na střední všeobecně vzdělávací škole jsme chodili povinně na praxi do továrny. Dojížděli jsme do Chodova do veliké fabriky a tam jsme se učili základy zámečnictví – práci s pilníkem. Na závěr praxe jsme museli vypilovat kladivo. Tak jsem si vypilovala kladivo. Dostali jsme výuční list s nízkým stupněm zařazení,“ zavzpomínala s úsměvem Daniela Kolářová v exkluzivním rozhovoru pro Prima Ženy.

Show Jana Krause můžete sledovat každou středu ve 21:30 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.