zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Daniela Kolářová je po očkování a točí film. Její kolegové se kvůli covidu role vzdali

Daniela Kolářová v pořadu Show Jana Krause
Autor: profimedia Daniela Kolářová v pořadu Show Jana Krause
Lenka Nováková , Vydáno: 07.04.2021
Psycholožka Doubravka zamilovaná do kovboje nebo manželka Zdeňka Svěráka ve filmové klasice Na samotě u lesa. Daniela Kolářová patří mezi nejobsazovanější herečky Československa a je vděčná, že má i v tomto těžkém období práci. Čerstvě dokončila očkování proti covidu a natáčí nový film s Janem Svěrákem Betlémské světlo.

reklama

Herečka momentálně natáčí seriál Sestřičky, kde ztvárňuje netradiční roli kriminalistky. Její herečtí kolegové Jiří Štěpnička a Lenka Termerová ale kvůli opodstatněnému strachu z covidu hraní v seriálu vzdali.

„Covid jsem neprodělala a právě dnes jsem byla na druhém očkování. Je to hlavně nápor na psychiku, ta absence kultury je velice nepříjemná, samozřejmě, že jsou zavřené obchody a restaurace, ale myslím si, že to kultura odnesla nejvíc. Naštěstí mám práci a nekoukám do čtyř stěn. Zítra brzy ráno vstávám na natáčení exteriérů v seriálu Sestřičky a začala jsem točit film s Honzou Svěrákem,“ zamyslela se těsně před natáčením Show Jana Krause.

Daniela Kolářová a Oldřich Vízner ve filmu Léto s kovbojem.
Autor: Filmové studio Barrandov Daniela Kolářová a Oldřich Vízner ve filmu Léto s kovbojem.

Slavná filmová dvojice vznikla kvůli divadlu

Oblíbenou herečku Danielu Kolářovou, jejíž postavy se nezapomenutelně zapsaly do historie české kinematografie, si diváci pamatují i díky filmovému partnerství s Jaromírem Hanzlíkem nebo se Zdeňkem Svěrákem. „S Jaromírem jsme byli hlavně kolegové v Divadle Na Vinohradech a od toho se pak odvíjela práce v televizi nebo ve filmu,“ vysvětluje herečka. Spekulacím ohledně opravdového partnerství s Jaromírem Hanzlíkem se už jen směje.  

Zahradničení jako relax

Čtyřiasedmdesátiletá herečka poslední dobou odpočívá nejčastěji na zahrádce. „Našla jsem v tom úžasný rozměr, odpočinek, relaxaci, hrabat se v hlíně, něco sázet, pak vidět, že to vyroste… to je taková satisfakce!“ zaníceně popisuje svého koníčka a dodává, že pěstuje především květiny. Na zeleninu se prý chystá, až bude mít skutečně čas se jí věnovat.

Daniela Kolářová v pořadu Show Jana Krause
Autor: FTV Prima Daniela Kolářová v pořadu Show Jana Krause

Zahradu na Příbramsku začala budovat od píky. „Začala jsem jako absolutní hlupák a laik z města, ale pak jsem se pustila po kouskách do studia odborné literatury. Já jsem totiž všechno dělala ve velkém fofru a ve chvílích, kdy to šlo, nikoli kdy se to mělo. Všechno má své zákonitosti, kdy se co zasívá, kdy se musí prořezávat ovocné stromy a tak dále. Je s tím hodně práce a je to velká věda,“ rozzáří se.

Herečka má i výuční list z řemesla

Ačkoliv ji většina Čechů zná jako herečku, Daniela Kolářová si vyzkoušela i pedagogickou profesi na DAMU, odkud odcházela poněkud rozčarovaná. Za sebou má ale i netradiční zkušenost ve vlastním vzdělání, v nejhorším by se klidně mohla oficiálně uplatnit i v řemeslu. „Na střední všeobecně vzdělávací škole jsme chodili povinně na praxi do továrny. Dojížděli jsme do Chodova do veliké fabriky a tam jsme se učili základy zámečnictví – práci s pilníkem. Na závěr praxe jsme museli vypilovat kladivo. Tak jsem si vypilovala kladivo. Dostali jsme výuční list s nízkým stupněm zařazení,“ zavzpomínala s úsměvem Daniela Kolářová v exkluzivním rozhovoru pro Prima Ženy.

Show Jana Krause můžete sledovat každou středu ve 21:30 na Primě.

Jolana Voldánová

Jolana Voldánová: Sen o herectví jí zmařila Daniela Kolářová. Naštěstí!

Video VIP Zprávy: Daniela Kolářová

Exkluzivní rozhovor s Danielou Kolářovou: O prvním kovbojovi i cigaretě v sedmi letech

reklama

Související témata: Daniela Kolářová , prima sestřičky , Léto s kovbojem , Na samotě u lesa , Betlémské světlo , očkování

reklama

Přečtěte si také

reklama