Celebrity

28. března 2021 06:00

Petra Kloidová

Jolana Voldánová: Sen o herectví jí zmařila Daniela Kolářová. Naštěstí!

Bývalá ikona televizních novin se rozpovídala o svém nesplněném snu. Jolana Voldánová se před novinářskou kariérou toužila stát herečkou. Sen jí ale tak trochu zpřetrhala slavná česká herečka Daniela Kolářová. Naštěstí! Co jí tehdy řekla?

Bývalá televizní moderátorka Jolana Voldánová se v minulosti věnovala hlavně politickým zprávám, přiznala, že ale toužila být herečkou. Její sen se však nikdy nesplnil, na přijimacích zkouškách se totiž ukázalo, že talent má Voldánová na něco úplně jiného. To ji dala výrazně najevo i herečka Daniela Kolářová „Přijímačky na DAMU jsem zkoušela třikrát. Byla jsem vytrvalá, ale komisi jsem se asi nelíbila. Jako jeden z monologů jsem měla postavu Slávky v Měsíci nad řekou. Daniela Kolářová, která byla v komisi, se neudržela a nahlas se chechtala. To mě vykolejilo. Ten můj přednes byl asi velmi naivistický. Po letech jsme se potkaly u rozhovoru, ale přiznám se, že jsem se k tomu nedostala,“ zavzpomínala s usměvem na svůj prvotní neúspěšný vstup do aktivního kulturního života.

Šokující odchod z televize

Do přízně publika se ale přece jen časem dostala, popularitu získala moderováním hlavní zpravodajské relaci na veřejnoprávní televizi, v té působila dvacet let. O svém rozhodnutí odejít v roce 2013 neřekla téměř nikomu, a tak připravila pořádný šok nejenom televizním divákům, kteří ji čtyřikrát ocenili v anketě TÝTÝ, ale i svým spolupracovníkům. „Řekla jsem to šéfům a věděla to ještě Daniela Písařovicová, která mě nahrazovala. Ale jinak to nikdo nevěděl. Ani posádka Událostí," zavzpomínala.

A jak svůj odchod oznámila? „Šli jsme s režisérem do studia a já mu špitla, že bych na konci potřebovala jiný záběr kamery, protože se budu loučit. Myslel si, že si dělám srandu. Ujistila jsem ho, že nedělám a porosila ho, aby na konci udělal polodetail na mě. Nechtěla jsem to komunikovat dopředu, protože jsem tušila, že bych to pořád někomu musela vysvětlovat a byla bych pod tlakem. I potom mi kolegové říkali, že se z takového místa neodchází, že jsem se zbláznila, že kdybych jim to řekla, rozmluvili by mi to. A z toho důvodu jsem to nechtěla říkat,“ přiznala po letech Voldánová.

Dnes je tiskovou mluvčí Sčítání lidu. „Vyplnění zjednodušeného sčítacího dotazníku vás bude stát čtvrt hodiny, ale rozhodnutí, která se na základě získaných dat mohou udělat, budou váš život ovlivňovat další dekádu," říká.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.