zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jolana Voldánová: Sen o herectví jí zmařila Daniela Kolářová. Naštěstí!

Jolana Voldánová
Autor: profimedia/ FTV Prima Jolana Voldánová
Lenka Nováková , Vydáno: 28.03.2021
Bývalá ikona televizních novin se rozpovídala o svém nesplněném snu. Jolana Voldánová se před novinářskou kariérou toužila stát herečkou. Sen jí ale tak trochu zpřetrhala slavná česká herečka Daniela Kolářová. Naštěstí! Co jí tehdy řekla?

reklama

Bývalá televizní moderátorka Jolana Voldánová se v minulosti věnovala hlavně politickým zprávám, přiznala, že ale toužila být herečkou. Její sen se však nikdy nesplnil, na přijimacích zkouškách se totiž ukázalo, že talent má Voldánová na něco úplně jiného. To ji dala výrazně najevo i herečka Daniela Kolářová „Přijímačky na DAMU jsem zkoušela třikrát. Byla jsem vytrvalá, ale komisi jsem se asi nelíbila. Jako jeden z monologů jsem měla postavu Slávky v Měsíci nad řekou. Daniela Kolářová, která byla v komisi, se neudržela a nahlas se chechtala. To mě vykolejilo. Ten můj přednes byl asi velmi naivistický. Po letech jsme se potkaly u rozhovoru, ale přiznám se, že jsem se k tomu nedostala,“ zavzpomínala s usměvem na svůj prvotní neúspěšný vstup do aktivního kulturního života.

Jolana v pořadu 7 pádů Honzy Dědka
Autor: FTV Prima Jolana v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Šokující odchod z televize

Do přízně publika se ale přece jen časem dostala, popularitu získala moderováním hlavní zpravodajské relaci na veřejnoprávní televizi, v té působila dvacet let. O svém rozhodnutí odejít v roce 2013 neřekla téměř nikomu, a tak připravila pořádný šok nejenom televizním divákům, kteří ji čtyřikrát ocenili v anketě TÝTÝ, ale i svým spolupracovníkům. „Řekla jsem to šéfům a věděla to ještě Daniela Písařovicová, která mě nahrazovala. Ale jinak to nikdo nevěděl. Ani posádka Událostí," zavzpomínala.

A jak svůj odchod oznámila? „Šli jsme s režisérem do studia a já mu špitla, že bych na konci potřebovala jiný záběr kamery, protože se budu loučit. Myslel si, že si dělám srandu. Ujistila jsem ho, že nedělám a porosila ho, aby na konci udělal polodetail na mě. Nechtěla jsem to komunikovat dopředu, protože jsem tušila, že bych to pořád někomu musela vysvětlovat a byla bych pod tlakem. I potom mi kolegové říkali, že se z takového místa neodchází, že jsem se zbláznila, že kdybych jim to řekla, rozmluvili by mi to. A z toho důvodu jsem to nechtěla říkat,“ přiznala po letech Voldánová. 

Dnes je tiskovou mluvčí Sčítání lidu. „Vyplnění zjednodušeného sčítacího dotazníku vás bude stát čtvrt hodiny, ale rozhodnutí, která se na základě získaných dat mohou udělat, budou váš život ovlivňovat další dekádu," říká.

Video VIP Zprávy: Daniela Kolářová

Exkluzivní rozhovor s Danielou Kolářovou: O prvním kovbojovi i cigaretě v sedmi letech

Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová: Překonávám své strachy a nízké sebevědomí

reklama

Související témata: Jolana Voldánová , sčítání lidu , Daniela Kolářová , seriál sestřičky

reklama

Přečtěte si také

reklama