Smrt v seriálu Sestřičky: Proč musí odejít primář Bojan? A kolik bolesti ještě Maty unese?

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Otec Matyho, primář Bojan, kterého v seriálu hrál Jiří Štěpnička, náhle zemřel. Co se stalo?

Život někdy nachystá strašlivá překvapení. Právě když se rodiny Kinských a Bojanů chystaly zapomenout na své spory a všechno vypadalo, že se spraví, přichází zpráva o smrti bývalého primáře Jiřího Bojana (Jiří Štěpnička).

V šoku není jen primářův syn Maty (David Gránský). Ztrátu prožívají všichni kolegové v nemocnici Rubava. Primář Bojan, který se vedle traumatologie věnoval i psychiatrii, byl vždycky chápavý, za své lidi by dal ruku do ohně.

Jak Maty ztrátu svého otce a zároveň vzoru ponese? Zvlášť když mu sestřička Katka nedávno řekla, že budou jenom přátelé?

Protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, otcova náhlá smrt zasáhne i Matyho maminku. A ta má nemocné srdce. Kolik bolesti ještě Maty unese?

Maty pod tlakem

Na Matyho se valí jedna katastrofa za druhou, všechny tyto události patří na stupnici stresových životních událostí k nejvíce zatěžujícím. Úmrtí blízkého člověka je na žebříčku, který sestavili američtí psychologové T. H. Holmes a R. H. Rahe v roce 1967 na základě svého patnáctiletého výzkumu, na páté příčce. Vážná nemoc v rodině jen o políčko níž.

Čtěte také: Koučka radí, jak se vyrovnat se smutkem.

Bíba Bojanová, Matyho maminka a manželka bývalého primáře Jiřího Bojana, skončí v Rubavě na traumatologii. Bíbu trápí dlouhodobé potíže se srdcem a měla by se šetřit, jenže... na zmíněném seznamu stresových událostí stojí úmrtí partnera úplně nejvýš a tak není divu, že zkolabuje.

Pro diváky to ovšem nebude jediné překvapení. Lenku Termerovou střídá v roli Kateřina Macháčková. Proč Lenka Termerová odchází ze seriálu Sestřičky

Sledujte Sestřičky ve středu na Primě od 20:15 hod.

Připomeňte si primáře Jiřího Bojana


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.