Celebrity

3. září 2021 05:55

Petra Kloidová

David Ondříček o manželství s Marthou Issovou: Občas hází věci, jednou mě polila pivem

Režisér filmu Zátopek a jeho herecká múza Martha Issová letos na karlovarském filmovém festivalu přiznali, že se tajně vzali. Na vztahu Davida Ondříčka s herečkou je prý vidět, že Martha má kořeny v Sýrii. Pár se rozhodně nenudí.

Vztah režiséra kultovního filmu Samotáři s okatou herečkou nezačal ideálně, Martha Issová přebrala muže své sestřenici, herečce Kláře Issové. Ta prý takovou křivdu nemohla dlouho odpustit, ale nakonec se obě ženy usmířily a vycházejí spolu skvěle. Jak to vypadá, taková bolest měla smysl, David Ondříček má s Marthou Issovou dvě děti. Devítiletý František a tříletá Emílie se zúčastnili jejich nedávné svatby. Na oslavě se objevil i syn Ondříčka z předešlého vztahu.

Ondříček chce manželské problémy řešit evropsky, Issová syrsky

Soužití s Marthou Issovou popisuje režisér jako třaskavé. „Doma nejsem režisér. Rozhodně ne. Máme s Marthou třaskavý vztah, ale troufám si říct, že jenom z jedné strany. Marta má syrské kořeny, občas se pohádáme, občas po mně něco hodí. Jednou mě polila pivem a já jsem ji požádal, jestli bychom mohli problémy řešit trošku po evropsku. Martha má ale dobré srdce, jednou po mně hodila notýsek, ale řekla, že předtím z něj vyndala tužku, aby mi nevypíchla oko. I v afektu tam ta evropská část mozku je. Jinak se máme dobře,“ zhodnotil pobaveně Ondříček, který slaví úspěchy se svým nejnovějším filmem Zátopek.

Zátopka Ondříčkovi rozmlouval i Miloš Forman

David Ondříček pracoval na filmu Zátopek více jak deset let. Jeho scénáře prošly rukama samotné manželky Emila Zátopka, Dany. Ta se slavnostní premiéry bohužel nedožila. Legendární běžec režiséra fascinoval od dětství. „Když mi bylo osm nebo devět let, vyprávěl mi tatínek příběh o Zátopkovi z knížky Plná bedna šampaňského od Oty Pavla. Ta povídka se jmenuje Jak tenkrát běžel Zátopek. Mně se jako malému moc líbila. Od té doby je to můj hrdina,“ prozradil v 7 pádech Honzy Dědka. Kromě táty mu ale natáčení o Zátopkovi každý rozmlouval, dokonce i Miloš Forman.

„Film o Zátopkovi mi rozmlouval skoro každý. Miloš Forman říkal, že závod je ve skutečnosti vždycky zajímavější než ve filmu. Rozmlouval mi to, bohužel už mu výsledek nemůžu ukázat. Tátovi to téma přišlo dobrý, líbilo se mu. Radil mi i nějaké vizuální věci, jak by to zakončil a podobně,“ vzpomněl na svého otce, slavného kameramana Miroslava Ondříčka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.