Eva Burešová po Týně v nové roli: S Viky občas můžu být i sprostá

Holky, které jsou samostatné a dokážou se poprat s nástrahami života – to mají společné Týna ze Slunečné a Viky ze ZOO. Obě ztvárňuje herečka Eva Burešová, která je přesně kvůli takovým rolím miláčkem diváků. Nyní vám představí Viky trochu blíže.

Viktorie Janečková je svérázná holka, která si v životě už zažila krušné chvíle. Ty způsobily i to, že je momentálně bez peněz a má na krku exekuce. Je velmi šikovná, a proto řeší nedostatek peněz tím, že po večerech zpívá v baru, přes den hlídá děti a do toho šije, jelikož je krejčová. „Ona je ta role hodně barevná, baví mě, že je ulítlá. Ty moje role pojí to, že jsou to všechno holky od rány a takové klučičí typy. Viky je hodně sarkastická, ironická, mírně arogantní a hrozně mě to baví,“ prozrazuje Burešová.

Role Viky je ulítlejší, Eva v ní může být i sprostá

Nejvíc ovšem Evu na této roli oslovilo to, že Viky je zpěvačka. Sama herečka totiž zpívá, a nedávno dokonce získala ocenění v podobě bronzového Slavíka. „Ona je tam vlastně zpěvačka v utajení. Líbí se mi také to, že má víc barev, můžu tam dělat i kraviny. Přece jenom u Týny takové kraviny dělat nešly, takže tady si to užívám, že můžu blbnout a poučovat Sid, která je moje spolubydlící. Můžu být občas i sprostá – a to mě baví,“ hodnotí své postavy herečka.

Hraje po boku talentovaných dětí

Děj seriálu se převážně odehrává v zoo ve Dvoře Králové. Evina linka se ovšem ubírá trochu jiným směrem a v jiném prostředí. Jeden den si ale mezi zvířaty také zahrála, a to jen díky dětem soudce, které mu v seriálu hlídá. „Moje linka je trošku někde jinde. My jsme většinou v bytě soudce s těma dětma, což jsou taky taková malá zvířátka,“ říká Eva a nemůže si herecké nadání dětí vynachválit.

Evu Burešovou v roli Viktorie Janečkové můžete vidět v seriálu ZOO už ve čtvrtek večer na Primě!