zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Felix Holzmann by oslavil 100 let: První manželka kvůli němu spáchala sebevraždu

Felix Holzmann
Felix Holzmann
David Laštovka , Vydáno: 08.07.2021
Zatímco v profesním životě rozdával Felix Holzmann radost a svými nezapomenutelnými scénkami bavil ostatní, v soukromí prožíval velké trápení. Do smrti si vyčítal, že za předčasný skon první ženy Evy, s níž měl dceru Irenu, nese vinu on.

reklama

Felix Holzmann byl dvakrát ženatý. První životní láskou byla válečná vdova Eva, která měla z předchozího vztahu dceru Evu. Tu přijal za svou a choval se k ní celý život, jako by byla jeho vlastní. Po čtyřech letech společného soužití se jim narodila dcera Irena. Přestože spolu byli od roku 1945, na svatbu došlo až v roce 1968. Důvod byl prostý, Eva pobírala vdovský důchod a pokud by se vdala, tak by o něj přišla. Než se stal Hozlmann slavným, celou rodinu živila sama. A nutno dodat, že velmi ráda. Měla své milované nablízku, a to ji těšilo ze všeho nejvíce.

Poslední moment, kdy Holzmann plakal

Všechno se změnilo až v době, kdy komik prorazil a stal se populárním. Úspěch mu samozřejmě přála, ale těžce nesla, že byl pořád někde pryč. Najednou celé dny trávila sama doma a vedle vytíženého manžela, který měl téměř každý den nějaké vystoupení, si připadala nepotřebná. Začaly ji sužovat deprese, s kterými si nevěděla rady. Její úzkostlivé stavy ji dohnaly až k sebevraždě. Pustila si plyn a otrávila se. Stalo se tak pouhé dva roky po svatbě. Bylo ji jednapadesát let. Holzmann byl z toho naprosto zdrcen. „Bylo to naposled, co jsem viděla tátu plakat,“ zavzpomínala jeho dcera Irena v knize Aluminiový klíček.

Felix Holzmann by oslavil 100 let
Autor: profimedia Felix Holzmann by oslavil 100 let

Smutek a žal se slavný komik rozhodl zahánět prací. Vystupoval ještě častěji než předtím. Volný den pro něj prakticky neexistoval a jel nadoraz. Zhruba rok poté si během natáčení jedné estrády padl do oka s o pětadvacet let mladší německou zpěvačkou Barborou Greif. Začali spolu vystupovat, měli svůj vlastní pořad, a nakonec se do sebe i zamilovali. Byla to láska jako hrom. Holzmann se za ní dokonce přestěhoval do Německa, kde spokojeně žili, a následně si ji vzal za manželku. „Byla to krásná ženská. Jen o čtyři roky starší než já. Vycházeli jsme spolu dobře,“ přiblížila dcera Irena. 

Měl rozvinutou sklerózu, poslední půlrok už nemohl pracovat

První zdravotní problémy se u Felixe objevily po sedmdesátce, kdy prodělal mozkovou mrtvici a zhoršila se mu paměť. Zemřel v jednaosmdesáti letech, příčinou bylo srdeční selhání. „Teprve poslední půl rok nepracoval. To už byl špatný. Měl už hodně rozvinutou sklerózu a pak přišla mrtvice. Táta věřil, že se každý narodíme znovu v jiném těle. Mnohokrát jsme si o tom vykládali a já to od něj převzala. Když tomu opravdu věříte, usnadní vám to život,“ uvedla Holzmannova dcera.

Komik po sobě zanechal desítky nezapomenutelných scének, které baví už několik generací. Obvykle vystupoval ve dvojici. Jeho parťákem měl být i Luděk Sobota. „Hodně jsem ho obdivoval a ctil, takže když se naskytla možnost s ním spolupracovat, neváhal jsem ani minutu a byl jsem nadšený. Uvažovali jsme o tom, že bychom spolu něco napsali, a nakonec vznikl jeden dialog. Bylo to o tom, jak dva blbci luští křížovku. On to ale nakonec přepsal a udělal s Lubomírem Lipským. Když jsem ho na to ptal, zdůvodnil mi to tím, že si všiml, že oba chceme ve dvojici hrát toho blbějšího a pak dodal: „A dva blbci, pane Soboto, to nikdy nejde dohromady.“ Trochu mě to mrzelo, ale musel jsem mu dát za pravdu,“ prohlásil Sobota.

Bratři Jan a Rudolf Hrušínští. Rozhádali se kvůli majetku.

Slavní sourozenci, kteří si nemohou přijít na jméno. Kdo spolu válčí a proč?

reklama

Související témata: Felix Holzmann , sebevražda , 100 let výročí

reklama

Přečtěte si také

reklama