Celebrity

5. července 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Slavní sourozenci, kteří si nemohou přijít na jméno. Kdo spolu válčí a proč?

Koluje v nich jedna krev, vyrůstali spolu, hráli si, dokonce se vydali stejným směrem a proslavili se. Přesto se mezi nimi přihodilo něco, kvůli čemu přerušili veškerý kontakt. Rozhádali se na krev a nemohou si přijít na jméno. Řeč je o slavných sourozencích.

Helena Vondráčková – Jiří Vondráček: Padala trestní oznámení

Až do roku 2000 udržovali velmi vřelé vztahy. Helena do showbyznysu pomáhala proniknout i neteři Lucii Vondráčkové, tedy dceři bratra Jiřího. Ten pro Helenu napsal řadu písniček, které otextovala jeho manželka Hana Sorrosová. Rodinná idylka však skončila poté, co se Vondráčková dala dohromady s podnikatelem Martinem Michalem. Vondráček ho považoval za vypočítavého jedince, který sleduje pouze vlastní zájmy, a přál si, aby se s ním rozešla. Když si nedala říct a o tři roky později se za něj na hradě Karlštejn provdala, válka mezi nimi vypukla naplno. Dokonce padala trestní oznámení. Dodnes se spolu nebaví a jejich vztahy jsou stále velmi napjaté.

Rudolf Hrušínský – Jan Hrušínský: Válka o rodinnou vilu

Rozhádali se po smrti slavného otce Rudolfa Hrušínského kvůli dědictví. Jednalo se o peníze z vily, ve které rodiny obou bratrů žily. Jan nabídl Rudolfovi za polovinu domu cenu, která se jemu zdála velmi nízká. Až urážející. Měl mu za zlé, že ho chce „okrást“. Několik let spolu nemluvili. Cestu k sobě našli až ve chvíli, kdy mladší z bratrů krátce po svých šedesátých narozeninách prodělal kolaps, při kterém málem přišel o život. K prasklému žlučníku a tepně se přidal oboustranný zápal plic a dvanáct dní byl v umělém spánku. „Brácha mě navštívil v nemocnici, povídali jsme si spolu skoro hodinu. Bylo to moc příjemné setkání, tak v klidu jsme si dlouho nepopovídali. Měli jsme spolu v minulosti nějaké spory, ale už se vše vyřešilo,“ prozradil s úlevou Jan Hrušínský.

Jiří Langmajer – Lukáš Langmajer: Vadí jim, jak žije ten druhý

Rozdělují je odlišné názory na život. Každý je prostě jiný. Pokud by spolu měli strávit pouhou hodinu, zaručeně by se pohádali. „Zatímco některé rodiny bez sebe nemůžou být, my, jak se zdá, ano. Bohužel. On se snaží žít svůj život, ze kterého nejsem vždycky nadšený,“ prozradil Jiří. „Je to sice můj brácha, ale v podstatě se nevídáme,“ přiznal Lukáš. Že by k sobě ale přece jen nakonec jednou našli cestu, není vyloučeno. „Doufám, že spolu najdeme společnou řeč ve chvíli, až oba dospějeme,“ vyslovil přání Jiří. Vzhledem k tomu, že začátkem června Jiří Langmajer oslavil pětapadesáté narozeniny a Lukášovi v srpnu bude jednačtyřicet, dospět už mají skutečně nejvyšší čas.

Jana Brejchová – Hana Brejchová: Rozkmotřily se kvůli režisérovi Formanovi

Důvodem jejich sporu byl chlap. A sice oscarový režisér Miloš Forman, který byl čtyři roky manželem Jany Brejchové. Když tři roky po rozvodu obsadil mladší Hanu do hlavní role filmu Lásky jedné plavovlásky, vzala si do hlavy, že s její sestrou musel mít milostné pletky ještě v době, když byl svoji. Zda to byla pravda, či nebyla, můžeme jen hádat, nicméně tato událost Janu a Hanu navždy rozdělila. Ani po letech si celou záležitost nedokázaly v klidu vyříkat a odpustit si. Jana žije v léčebně dlouhodobě nemocných v Praze a Hana v Domě s pečovatelskou službou v Buštěhradě. „Já jsem vstřícný krok udělala, po jejím kolapsu jsem ji šla navštívit do nemocnice. Popovídaly jsme si a poprosila mě, abych jí příště donesla rybízový koláč. Tak jsem ho upekla, a když jsem jí ho tam nesla, už mě nepřijala. Tak jsem ho rozdala zdravotnímu personálu. Cítila jsem se ponížená a bylo mi strašně líto, jak se zachovala. Vím, že sestru už nikdy v životě neuvidím, ale nic s tím nenadělám. Když zemře, bude mi to snad i jedno,“ povzdechla si Hana Brejchová.

Petr Janda – Slávek Janda: Rozdělilo je dědictví

Na začátku devadesátých let měli bratři Petr, Jiří a Slávek Jandovi v restituci získat činžovní dům na pražských Vinohradech, který kdysi vlastnil jejich otec. Slávek sourozencům přislíbil, že všechno zařídí. Nakonec ale nechal lukrativní nemovitost v tichosti přepsat pouze na sebe. „Ještě pár dnů předtím jsem se ho ptal, jestli je všechno v pořádku a přisvědčil, že ano. Ani ve snu by mě nenapadlo, že nás bude chtít okrást. Tuhle prasárnu mu do smrti neodpustím,“ svěřil se lídr skupiny Olympic. Slávek však vidí celou situaci jinak. „V době restitucí jsem o rodinný majetek projevil zájem jenom já,“ přinesl svou vlastní verzi příběhu. Že by si jednou podali ruce u nich rozhodně nehrozí.

Tereza Černochová – Marek Černoch: Hádky kvůli slavnému otci

Zesnulý zpěvák Karel Černoch aby se v hrobě obracel. Dcera a syn, kteří mají jinou matku, se po jeho smrti nedokážou shodnout, jak uctít u příležitostí výročí otcovu památku. Zatímco Tereza tvrdí, že nebyl žádný estrádní umělec a představovala by si na jeho počest večer, kde by vystoupili například Monkey Business a další podobní umělci, Marek s takovým pojetím nesouhlasí. Navzájem se o sobě nevyjadřují příliš lichotivě a nevídají se.

Petra Černocká – Pavel Černocký: Nerozumí si už od dětství

Zpěvačka si podle svých slov se svým bratrem, který kdysi patřil k největším českým rokenrolovým hvězdám, naposledy rozuměla, když jí bylo deset let. Pak přišla první hádka, která je navždy rozdělila. Když jim zemřela maminka, nemohli se shodnout v názoru na svoji macechu. „Když se tatínek znovu oženil, byla jsem ráda, ale Pavel to nesl špatně. Od té doby máme protichůdné názory v podstatě na všechno. Nikdy jsme si nevyšli vstříc, jsme prostě každý naprosto z jiného těsta,“ přiblížila Petra. Jejich vztahy se ještě více zhoršily, když si vzala za muže hudebníka Jiřího Pracného. „Zalíbení v něm nenašel... Choval se k němu jako k cizímu. Možná, že to bral, že jsem ho třeba definitivně opustila jako sestra… Nevím... Nechci používat silná slova, že se nenávidíme, ale řekla bych to kulantněji: My dva se vůbec nemusíme,“ dodala zpívající herečka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.