Celebrity

3. června 2021 06:10

David Laštovka

Jiří Langmajer slaví 55: Proč si s bratrem Lukášem nemůže přijít na jméno?

Až do padesátky měl pověst sukničkáře se sklonem k labilitě, který na jednom místě dlouho nevydrží. Svou první manželku Kamilu, s níž měl dvě dcery Julii a Terezu, podváděl, utíkal za jinými a pak se zase vracel domů a prosil o odpuštění. Prožil období, kdy se málem upil k smrti. Zkrotit ho dokázala jediná žena. Herečka Adéla Gondíková, která mu vstoupila do cesty před deseti lety. Jak sám přiznává, zachránila mu život. Před dvěma lety svoji lásku stvrdili of

Herec Jiří Langmajer pochází ze zajímavé rodiny. Jeho otec Jiří, který byl sólistou opery Divadla J. K. Tyla v Plzni, se narodil jako nemanželský syn americkému vojákovi, osvoboditeli. Už odmalička mu nechyběla dravost, drzost i výbušnost. Zlom v jeho životě nastal v roce 1986 krátce po dvacátých narozeninách, kdy ještě studoval pražskou konzervatoř. Nejenže se oženil se svou první velkou láskou Kamilou, ale jako student získal dvě velké role v celovečerních filmech: Copak je to za vojáka a Proč? Pro tehdy začínajícího a neznámého herce něco neuvěřitelného. S nadšením přijal, přestože věděl, že ho čeká na tu dobu řada drsných i erotických scén.

„Když manželka četla scénář k filmu Proč?, trochu se vyděsila. Naivně se mě zeptala, jak se to točí, jestli se to všechno bude dělat jenom jako. Tak jsem jí vysvětlil, že se všechno točí úplně natvrdo. „Počkej, to ti jako bude vidět zadeček?“ zeptala se. „I předeček,“ odpověděl jsem. Vykulila své krásné hnědé oči a řekla, tak já ti na něj ušiju nějakej pytlíček,“ zavzpomínal s úsměvem Langmajer, kterého jste mohli nedávno vidět v komedii Přes prsty.

Jiří Langmajer si užíval života a žen

Když se oba zmíněné snímky dostaly na televizní obrazovky, rázem se stal hvězdou. Fanynky po něm šílely, a přestože byl ženatý, jejich přízeň si dokázal náležitě užívat. Jeho život se proměnil v jeden nekonečný mejdan. Mezi jeho milenky patřila například modelka Petra Faltýnová, se kterou si začal ještě předtím, než se do ní zamiloval moderátor Leoš Mareš. Románek prožil i s herečkou Mášou Málkovou nebo Eliškou Křenkovou. Většinou se však jednalo o krátkodobé známosti. Manželka Kamila mu všechny jeho zálety v tichosti trpěla. Už kvůli milovaným dětem nechtěla rozbíjet rodinu. Navíc, jak znala Jiřího, pokaždé se domů vrátil. Tedy až do chvíle, než při natáčení komedie Doktor od jezera hrochů poznal kolegyni Adélu Gondíkovou.

Adéla Gondíková mu změnila život

Bláznivě se zamiloval, sbalil kufry a podal žádost o rozvod. „Nejhorší pro mě bylo přijít za ženou, která mě tolik let držela nad vodou, vychovala dvě úžasný dcery a prožila se mnou příšerný, opravdu příšerný věci a říct jí: ‚Promiň, jdu pryč‘,“ prozradil s odstupem let herec. Jenže si nemohl pomoci. V srdci měl jenom Adélu. „Tuhle ženskou mi přinesl pánbůh. Dostal jsem ji jako dar. Jsem pánubohu vděčnej, že jsem ji potkal. Díky ní jsem si uvědomil, že způsob, jakým žiju, je pro mě smrtelný. A že to chci změnit. Že to jde. Radovat se života, mít domov, tak nějak se uzemnit. Můj život změnila naprosto zásadně,“ prohlásil Langmajer, který si po osmi letech Gondíkovou vzal za manželku. Svatba za účasti tři sta hostů proběhla ve sportovním areálu v Kostelci poblíž Prahy a novomanželům hrála jejich oblíbená kapela J.A.R.

Dcery tátův odchod od rodiny nevydýchaly, problém je i s bratrem

Dcery jeho odchod od rodiny ovšem braly jako zradu a utnuly s ním veškerý kontakt. Čas ale všechny rány zahojil. Nakonec mu přece jen odpustily a dnes už mezi sebou žádný problém nemají. Jiří září štěstím, že se mu rodinné vztahy podařilo dát do pořádku, tedy až na jednu osobu.

S kým to stále ještě skřípe a není ideální, je jeho mladší bratr Lukáš Langmajer, rovněž známý herec, kterého nyní můžeme vídat v seriálu Slunečná. „S bráchou, doufám, najdeme společnou řeč ve chvíli, až oba dospějeme. Snaží se žít svůj život, ze kterého úplně nejsem vždycky nadšený. Zkrátka, zatímco některé rodiny bez sebe nemůžou být, my, jak se zdá, ano. Bohužel,“ svěřil se Jiří.

Lukáš dokonce chyběl i na jeho svatbě s Adélou. Místo toho trávil čas na venkově se svými dětmi. Přitom, jako představitel Vildy Fialy ze seriálu Slunečná, prozradil, že společného toho s Jiřím mají hodně. „My nic jiného neumíme než jakž takž fungovat se ženskýma, pít a hrát. Je to můj bratr, moje rodina, ale nechodíme spolu každý pátek do sauny,“ prohlásil diplomaticky na jeho adresu mladší z Langmajerů.

JIŘÍ LANGMAJER: ÚRAZ MI ZMĚNIL ŽIVOT

Jiřího Langmajera uvidíte oslavit narozeniny v úterý 8. června v pořadu 7 pádů Honzy Dědka ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.