zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Filmová hvězda osmdesátých let Jorga Kotrbová: Stala se z ní multimilionářka!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 19.06.2021
Jorga Kotrbová se proslavila zejména rolemi v pohádkách Zlatovláska, Honza málem králem a komedii Pátek není svátek. Málokdo ale ví, proč s herectvím záhy skončila – kvůli penězům. Nikoliv však nedostatku, ale naopak milionovému majetku!

reklama

Patřila k velmi obsazovaným herečkám a dabérkám. Po revoluci ovšem pracovní aktivity začala postupně utlumovat, až s herectvím skončila úplně. Poslední film natočila v roce 2003 a od té chvíle se zařekla, že už ji před kameru nikdo nedostane. Důvod? Vydělávat peníze už zkrátka neměla zapotřebí... 

Ve filmu Pátek není svátek se Jorga Kotrbová potkala s Petrem Kostkou.
Autor: Filmové studio Barrandov Ve filmu Pátek není svátek se Jorga Kotrbová potkala s Petrem Kostkou.

Jorga Kotrbová se svými sourozenci v restituci po otci zdědila milionový majetek. Stala se spolumajitelkou několika činžovních domů v Praze. Díky nabytému majetku pověsila herectví na hřebík, začala si naplno užívat života a plnit sny. Protože milovala koně, pořídila si na Liberecku ranč, kam se přestěhovala a kde se věnuje farmářství. Žije tam s ní také dcera Julie, která se věnovala parkuru, a v sousední vesnici zapustila kořeny i její druhá dcera Tamara, která je herečkou. Julie na farmě žije i s celou rodinou.

Jorga Kotrbová a Jaromír Hanzlík ve filmu Dva muži hlásí příchod.
Autor: Filmové studio Barrandov Jorga Kotrbová a Jaromír Hanzlík ve filmu Dva muži hlásí příchod.

Povolání, které ji proslavilo, je pro Jorgu uzavřená kapitola. Odmítá se o něm bavit. „Užívám si dětí, vnoučat, venkova, přírody, zvířat a jsem spokojená. Chci si užít života bez cizích očí. Rozhovory už nedávám, nejsem veřejná osoba,“ uvedla Kotrbová.

Ani s jedním hercem jí to nevyšlo

Přestože patřila k nejpůvabnějším českým herečkám, v lásce nikdy moc štěstí neměla. Jejím prvním partnerem byl herec Jiří Novotný, se kterým měla dceru Tamaru. Ta ovšem dostala překvapivě příjmení po Jorze. Na svatbu nikdy nedošlo, po čase si spolu přestali rozumět a rozešli se.

Jorga Kotrbová jako Zlatovláska.
Autor: FTV Prima/ Filmové studio Barrandov Jorga Kotrbová jako Zlatovláska.

Ani manželství s o pět let mladším hercem Zdeňkem Žákem, s nímž měla dceru Julii a syna Václava, nemělo dlouhého trvání. Seznámili se během společného divadelního angažmá a padli si do oka. „Byla to skvělá ženská, jen nám to prostě nevyšlo. Byl jsem hlava rodiny a ona chtěla být také hlavou rodiny, a to už nešlo. Proto jsem odešel. V manželství jsem udělal hodně chyb, kterých se v tom současném vyhýbám,“ zavzpomínal Žák na nevydařený vztah s bývalou herečkou. 

Jorga Kotrbová a Petr Štěpánek v pohádce Zlatovláska.
Autor: Česká televize / Vladimír Souček Jorga Kotrbová a Petr Štěpánek v pohádce Zlatovláska.

Mezi nejslavnější role, které Jorga Kotrbová ztvárnila, patří pohádky Zlatovláska, Honza málem králem nebo komedie Pátek není svátek, kde si zahrála manželku Petra Kostky. Příběh o rodince Novákových, která se jako každý pátek vypraví na chatu a předtím se stačí ještě několikrát pohádat, můžete vidět v sobotu 19. 6. v 16:10 na TV Prima, případně o den později v repríze na Prima MAX ve 12:30. 

Lásky Štěpána Šafránka z legendárních Básníků.

Největší lásky Štěpána Šafránka z Básníků: Co dělá Borůvka, Píšťalka nebo Jeskyňka?

reklama

Související témata: Jorga Kotrbová , Pátek není svátek , zlatovláska , Honza málem králem , dědictví , milionářka

reklama

Přečtěte si také

reklama