Celebrity

26. dubna 2023 09:25

David Laštovka

Hvězda osmdesátých let Jorga Kotrbová zdědila pohádkové jmění. Je z ní multimilionářka

Jorga Kotrbová se proslavila zejména rolemi v pohádkách Zlatovláska, Honza málem králem a v komedii Pátek není svátek. Málokdo ale ví, proč s herectvím záhy skončila – kvůli penězům. Nikoliv však nedostatku, ale naopak milionovému majetku! Herečka slaví 76. narozeniny.

Patřila k velmi obsazovaným herečkám a dabérkám. Po revoluci ovšem pracovní aktivity začala postupně utlumovat, až s herectvím skončila úplně. Poslední film natočila v roce 2003 a od té chvíle se zařekla, že už ji před kameru nikdo nedostane. Důvod? Vydělávat peníze už zkrátka neměla zapotřebí...

Jorga Kotrbová se svými sourozenci v restituci po otci zdědila milionový majetek. Stala se spolumajitelkou několika činžovních domů v Praze. Díky nabytému majetku pověsila herectví na hřebík, začala si naplno užívat života a plnit sny. Protože milovala koně, pořídila si na Liberecku ranč, kam se přestěhovala a kde se věnuje farmářství. Žije tam s ní také dcera Julie, která se věnovala parkuru, a v sousední vesnici zapustila kořeny i její druhá dcera Tamara, která je herečkou. Julie na farmě žije i s celou rodinou.

Povolání, které ji proslavilo, je pro Jorgu uzavřená kapitola. Odmítá se o něm bavit. „Užívám si dětí, vnoučat, venkova, přírody, zvířat a jsem spokojená. Chci si užít života bez cizích očí. Rozhovory už nedávám, nejsem veřejná osoba,“ uvedla naposledy pro deník Blesk Kotrbová.

Ani s jedním hercem jí to nevyšlo

Přestože patřila k nejpůvabnějším českým herečkám, v lásce nikdy moc štěstí neměla. Jejím prvním partnerem byl herec Jiří Novotný, se kterým měla dceru Tamaru. Ta ovšem dostala překvapivě příjmení po Jorze. Na svatbu nikdy nedošlo, po čase si spolu přestali rozumět a rozešli se.

Zdeněk Žák byl manželem Jorgy Kotrbové. Mají spolu dceru a syna

Ani manželství s o pět let mladším hercem Zdeňkem Žákem, s nímž měla dceru Julii a syna Václava, nemělo dlouhého trvání. Seznámili se během společného divadelního angažmá a padli si do oka. „Byla to skvělá ženská, jen nám to prostě nevyšlo. Byl jsem hlava rodiny a ona chtěla být také hlavou rodiny – a to už nešlo. Proto jsem odešel. V manželství jsem udělal hodně chyb, kterým se v tom současném vyhýbám,“ zavzpomínal Žák v rozhovoru pro Aha! na nevydařený vztah s bývalou herečkou.

Mezi nejslavnější role, které Jorga Kotrbová ztvárnila, patří ty v pohádkách Zlatovláska, Honza málem králem nebo komedie Pátek není svátek, kde si zahrála manželku Petra Kostky a která je o rodince Novákových, jež se jako každý pátek vypraví na chatu a předtím se stačí ještě několikrát pohádat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.