Celebrity

13. února 2022 05:58

Jan Koller vzpomíná: Vykradli mě i pětkrát za rok! Čím se živil, než se dostal k fotbalu?

7 pádů Honzy Dědka (4) - Jan Koller z mincovny na Spartu

Jan Koller začínal opačně než většina jeho fotbalových kolegů. Nejdřív si vyzkoušel všechny různé práce, aby se mohl věnovat profesionálnímu fotbalu. Jaká povolání si vyzkoušel, než se ho začal živit sport?

Bývalý český reprezentant Jan Koller stále drží rekord v počtu střelených gólů. „Ano, 55 gólů v reprezentaci je zatím rekord. Ale já jsem měl štěstí na spoluhráče, kteří mě zásobovali přihrávkami. To bylo snazší, než to mají útočníci dneska. Mají to těžší, než jsme to měli my,“ svěril se Koller.

K profesionálnímu fotbalu Jana Kollera vede dlouhá cesta

Zajímavé je, že s profesionálním fotbalem má úplně jiné zážitky než většina jeho kolegů. „Já, rodilý Pražák, jsem se přestěhoval na vesnici. To byl základ toho, že jsem mohl začít hrát fotbal,“ prozradil pro iDnes. Fotbalu na profesionální úrovni se začal věnovat až v dospělosti, nejdřív si musel vše odpracovat. „Nejdřív jsem si život prožil a propil, a až pak jsem začal hrát profesionální fotbal. Většina kolegů to má naopak,“ přiznal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Začínal v Milevsku, až pak se na něj usmálo štěstí v Praze. Během toho však celou dobu pracoval. „Ani na vojně mě nechtěli na fotbal. Strávil jsem rok a půl v kuchyni, škrábal jsem brambory, vytíral podlahy. Práce všeho druhu. Hrál jsem jen pro radost, když mě pustili. Pak jsem, když se rušilo Československo, třídil mince v jednom skladu banky. Prošla mi už tenkrát rukama spousta milionů. V té době jsem hrál v Milevsku čtvrtou ligu. A když jsem v Praze třídil mince, dostal jsem šanci v B týmu Sparty a dostal jsem první smlouvu. Bral jsem teda míň peněz než v té bance za třídění mincí. Ale byl to splněný sen a pomalu jsem naskočil do profesionálního fotbalu,“ zavzpomínal na začátky fotbalové kariéry Koller u Honzy Dědka.

V Dortmundu ho třikrát vykradli

Část své kariéry legendární Dino strávil v německém Dortmundu, který je nechvalně známý svou kriminalitou. Během pěti let fotbalistu pětkrát vykradli. „Každý rok jednou. Já už jsem pak ani nezamykal. Chodili ke mně jak do obchoďáku, klíčky od všeho jsem nechal na věšáku. Měl jsem tam koženou sedačku, tak si vyřezávali kůži ze sedačky, když už neměli co ukrást. Ale byli aspoň slušní, že si počkali, až nebudeme doma," prozradil pobaveně fotbalista.

Jeho kolega už takové štěstí neměl. „Já nedržím rekord, byl tam hráč, kterého vykradli třináctkrát. Lewandowski, skoro nejlepší hráč světa, to měl horší, toho vykradli před zraky manželky a dítěte, manželku svázali,“ šokoval Koller.

Nic jsem neplatil, ta částka absolutně nesouhlasí

Jan Koller byl v české reprezantaci i v osudný rok 2007, kdy Česko prohrálo s Německem. Část reprezentantů po večerce vášnivě oslavovala devětadvacáté narozeniny Tomáše Ujfalušiho. Ve čtyři ráno si měli fotbalisté na pokoj pozvat placenou dámskou společnost. Z takové akce také vznikla slavná věta fotbalisty Ujfalušiho: „Nic jsem neplatil, ta částka absolutně nesouhlasí.“ Vedení Českomoravského fotbalového svazu následně fotbalisty potrestalo pokutou jeden milión korun, informoval Sport.cz.

Kde byl tehdy Jan Koller, jenž ve skandálu nefiguroval? „Ten hotel už je zbouraný, tam zůstaly všechny vzpomínky. Já tam byl, a nebyl. Opustil jsem po zápase nedovoleně hotel, prohráli jsme, tak jsem nechtěl být na hotelu, a tak jsem jel ke kamarádovi na pivko. Takže jsem se tomu vyhnul. Ale já bych tam nebyl ani tak,“ dušoval se bývalý český reprezentant.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.