Celebrity

24. července 2021 06:05

Gabriela Kolinová

František Nedvěd celý život miloval jednu ženu. Seznámili se na trampu

František Nedvěd miloval celý život jednu ženu

František Nedvěd v životě miloval dvě věci - zpívání a svou rodinu. S manželkou Maruškou měli úžasný vztah a v červnu dokonce stihli po padesáti letech obnovit svatební slib. Právě na zlaté svatbě se otevřela i cesta k usmíření s bratrem Honzou. Bohužel, nedlouho poté František podlehl rakovině plic. S legendou českého folku a country se dnes rozloučila rodina a trampové.

František Nedvěd strávil celý život po boku jedné ženy, své milované manželky Marie. S tou se seznámil, když jako mladík jezdil s partou na tramp. První polibek přišel ve vlaku. „Jezdilo nás asi padesát a celou cestu se hrálo a zpívalo. A byly tam ty tunely, tak přišel jeden okamžik, byla pusa a bylo to,“ zavzpomínala Marie Nedvědová v červnu pořadu Showtime.

ON-LINE: Rozloučení s Františkem Nedvědem

Svatba se konala na Staroměstské radnici v Praze a zanedlouho se narodili synové František a Vojta. Svazek samozřejmě prošel mnoha zkouškami, nakonec se ale manželům podařilo prožít více než padesát společných let.

„Někdy byly krásný a někdy byly krutý,“ svěřila se Marie. „Někdy pro Marušku zlý, někdy pro mě zlý. A to je právě to, že jsme se vždycky dohodli, nebo jsme věděli, co máme dělat, tak to vyšlo,“ okomentoval v červnu František jejich cestu životem. Nápad na obnovení slibu vzešel od Marušky, aby její muž přišel během léčby i na jiné myšlenky. „Je to spíš taková symbolická událost, protože přesně tady před padesáti lety, ten samý den, o dvě hodiny dřív se to stalo. Prostě jsme si chtěli zavzpomínat,“ vysvětlil mladší z bratrů Nedvědových jejich záměr obnovit svatební slib.

Smíření s bratrem a velké nesplněné přání

Zlatá svatba se nakonec stala dějištěm i další významné události. Nečekaně na ni dorazil i Františkův bratr Jan, který s bratrem před několika lety přerušil kontakt. Ten se obnovil až v době, kdy František čekal na operaci srdce. „I ta nemoc způsobila, že člověk má na život úplně jinej náhled. Psali jsme si. Psal mi, že ho trápím s tou nemocí, já jsem mu napsal, že za to nemůžu, tak říkal, že mě navštíví v nemocnici,“ prozradil před několika měsíci František.

Bratři se nakonec viděli loni před Vánoci a díky pozvání rodiny i letos na Zlaté svatbě. A právě tam se bavili o možném společném zpívání. „Dneska jsme se potkali znova a furt tam visí takový to, že asi jo. Víte, my toho za sebou máme tolik a tolik krásnýho, takže bychom chtěli. Bavíme se o tom, ale ten čas je nemilosrdnej. Hloupej, spravedlivej, ale pro nás hloupě letící, 75 let mi bude, bráchovi 74,“ řekl v reportáži Showtimu Honza Nedvěd.

A bohužel, měl pravdu. Čas je nemilosrdný. František už 74. narozeniny neoslaví a bohužel se mu nesplní ani velké přání a to vystoupit se svým bratrem ve vysočanské aréně. Podlehl rakovině plic. Bylo mu 73 let.

Poslední rozloučení s Františkem Nedvědem proběhne v sobotu 24.7 ve Strašnicích. Pohřbu se zúčastní nejen rodina, ale také široká veřejnost.

Sledujte speciální vysílání na CNN Prima News. Ve studiu na zpěváka zavzpomínají dlouholetí členové kapely Františka Nedvěda Petr Kocman a Milan Plechatý, uvidíte přímý přenos z obřadu a dozvíte se i to, jak nejbližší rodina vzpomíná na život se slavným zpěvákem, ale také na jeho poslední chvíle.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.