Celebrity

20. července 2021 05:55

David Laštovka

František Nedvěd s bratrem léta nemluvil. Co Nedvědy rozdělilo po úspěchu na Strahově?

Písničkář František Nedvěd zemřel v neděli večer, bojoval s rakovinou plic. Muzikant a hudební autor je pro fanoušky neodmyslitelnou součástí českého fenoménu bratří Nedvědů. Ačkoliv spolu sourozenci před pětadvaceti lety vyprodali slavný Strahov, jejich cesty se v životě několikrát rozešly. Co za tím stálo?

František Nedvěd zemřel v třiasedmdesáti letech na rakovinu plic. Slavný písničkář byl v nemocnici od neděle minulého týdne, do nemocnice odjížděl silně unavený dva dny po svém posledním koncertu v Olomouci, jak informoval web CNN Prima News.

Bigbeatová kariéra nevyšla, na řadu přišla country a Strahov

Bratři Nedvědové se nejprve snažili prorazit v big beatu, ale to se příliš nepovedlo. Jejich hudební cesta nakonec směřovala k trampské muzice a country. Jan a František Nedvědovi se stali ústřední dvojicí skupiny Brontosauři nebo Spirituál Kvintet. Následně vystupovali v duu a nakonec každý zvlášť.

Bratři se postupem let stali českým hudebním fenoménem. Jejich popularita byla dokonce tak velká, že v roce 1996 vyprodali koncert na strahovském stadionu, kam přišlo 60 tisíc lidí. Bratři Nedvědové tak vystoupili na místě, kde se podařilo zahrát jen takovým hudebním hvězdám jako jsou Rolling Stones nebo Michael Jackson.

Rozchod velkých bratrů

Chvíli po neskutečném hudebním úspěchu se ale Jan a František Nedvědové rozešli nejen hudebně, ale hlavně lidsky. Bratrskou válečnou sekeru zakopali až po jedenácti letech v roce 2007, kdy oba absolvovali narozeninové turné skupiny Fešáci. Následně se ale opět každý vrátil ke svojí sólové kariéře. „Během života jsme se rozešli asi pětkrát. Vždycky to bylo z jedné strany a nikdy ne z mojí. Co bylo důvodem, musím říct trochu kulantně, abych se někoho nedotkl. Když někoho začne pálit dobré bydlo, začne dělat věci, které se neslučují se společným žitím,“ prohlásil tehdy František.

Hádky kvůli financím i partnerkám

Za sporem mezi Františkem Nedvědem a bratrem Janem stály finance, ale i bohémský životní styl Jana. František s manželkou Marií, s níž má dva syny, nedávno oslavil zlatou svatbu. Jan, který má pět dětí, se rozvedl a před devíti lety si vzal o pětatřicet let mladší prodavačku Pavlínu. František často nesouhlasil s profesním rozhodnutím bratra. „Jedna firma se třeba rozhodla, že vydá celý soubor všech jeho cédéček. Říkal jsem mu, to dělat nebudeme, ale on, že pořád s něčím nesouhlasím a házím mu klacky pod nohy,“ popsal situaci František Nedvěd v článku pro Prima Ženy.

Rakovina plic Františka bratry nesblížila

Františkovi Nedvědovi se vrátila rakovina plic. Podstupoval náročnou chemoterapii, kvůli které na nějakou dobu přišel dokonce i o hlas. „Neozval se. Naposledy jsme se viděli někdy před Vánoci u sestry, kde jsme se všichni sešli. Tam na tu mou chorobu padla řeč,“ prozradil František letos v dubnu. Přesto se ale začalo proslýchat, že by se bratři znovu potkali na koncertě v 02 aréně. „Vypadá to, že bychom udělali koncert v O2 aréně. Bavíme se o tom,“ potvrdil tehdy Jan Nedvěd.

Bohužel, koncertu slavných bratrů se už nedočkáme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.