Celebrity

22. listopadu 2021 06:05

Petra Kloidová

Herec Petr Vaněk o drsné mateřské: Nerozkojil jsem to

7 pádů Honzy Dědka (29) - Petr Vaněk a manželství

Herec Petr Vaněk je jedním z nejobsazovanějších českých herců v cizojazyčných filmech. Když se mu narodila dcera, rozhodl se na čas chopit i otcovské role na plný úvazek. Úspěšně?

Herec často obsazovaný do židovských rolí a zahraničních filmů si vzal Slovenku, která se pohybuje ve stejném byznysu. Petr Vaněk žije s hereckou agentkou Petrou Svarinskou. Neseznámili se však v práci, jak by se dalo čekat, ale v parku.

„Seznámili jsme se na Letné, když jsme venčili psy. Tehdy ještě agentku nedělala. Bydlel jsem tam, chodil jsem tam okolo, občas jsem se zastavil na kafe, to jsem dostal, pak jsem šel vyvenčit jejího psa, občas jsem tam nechal svého psa. A když se psi skamarádili, skamarádili jsme se i my,“ vzpomíná Petr Vaněk, kterého můžete vidět nejen v amerických filmech, ale je hojně obsazován i v romantických komediích, kde často hraje gaye.

Mateřská dovolená bez peněz

Petrova manželka se dlouhá léta živila jako castingová režisérka, dnes je agentkou herců, zastupuje i svého manžela. „Řekli jsme si, že než abych posílal deset, patnáct procent někomu jinému, může to zůstat doma,“ vysvětluje herec v 7 pádech Honzy Dědka.

V jejich manželském soužití bylo období, kdy ona měla víc práce než on, a tak se Petr Vaněk rozhodl, že zůstane s malou dcerkou Pepinou doma. „Pokoušel jsem se být mužem v domácnosti, když jsem neměl tolik práce, ale nerozkojil jsem to. Byl jsem doma a staral jsem se. Někdy to šlo, občas to nešlo. Začal jsem tomu říkat mateřská dovolená, i když jsem za to nebral prachy,“ vypráví Honzovi Dědkovi a dodává, že se sice staral, ale když se ozvaly klíče v zámku, dcera se celá rozzářila, protože to bylo znamení, že maminka je doma.

Seberozvoj jako cesta

Rodák z Vysočiny s manželkou propadl seberozvojovým programům a kurzům. Herec si v šestadvaceti letech prošel vyhořením a od té doby na sobě pracuje. Jak v rámci své mužské identity, tak společně s manželkou na rozvoji jejich vztahu.

„Důležité je nedojít k hádce, a když už k ní dojde, je dobré se naučit utnout ji dřív, než z toho vznikne něco zbytečného. Vždycky jsou to hádky o blbosti. A tak jsme šli na Partnerskou cestu (párové terapie – pozn.) a posouváme věci dál,“ svěřil se. Dvaačtyřicetiletý umělec přiznal, že svoji ženu rozčiluje nedochvilností. „Já neumím chodit včas. Prostě to neumím. Mám 15 až 20 minut a někdy i hodinu. Proč se mám stresovat?“ vysvětlil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.