Celebrity

3. listopadu 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Herecká hvězda Jana Hlaváčová: Obavy o její zdraví! Jak na tom nyní je?

UP-iPrima České filmy (hlášky/Jak básníci přicházejí o iluze)

Když téměř před dvěma lety zemřel herec Luděk Munzar, téměř celý národ upnul pozornost na jeho manželku, herečku Janu Hlaváčovou, o které se tvrdilo, že je vážně nemocná. Žádná diagnóza sice oficiálně potvrzena nebyla, ale údajně se má jednat o Parkinsonovu chorobu a deprese. Jak se Janě daří? Realita je bohužel smutná.

Herečce Janě Hlaváčové, která se pohybuje jen s pomocí chodítka a nepřekročí práh domu, se dostává té nejlepší možné péče. Je obklopena milující rodinou, žije s dcerou Bárou Munzarovou a jejím manželem, hercem Martinem Trnavským, kteří se o ni vzorně starají. Při ruce jsou jí také dvě pečovatelky. Občas ji svojí návštěvou přijde potěšit Jana Boušková s Taťjanou Medveckou, které vždycky ráda vidí. Jinak luští křížovky, dívá se na televizi a odpočívá. Na víc jí síly nestačí. Se svým osudem je smířená.

Odmítla se i očkovat vakcínou proti koronaviru. „Je mi třiaosmdesát a nemůžu už nic, zdraví neslouží a jsem k ničemu. Bez cizí pomoci se neobejdu. Vždyť já už jenom spím. Vím, že to může přijít zítra, každou chvíli... Jsem ležák a nikam nechodím, nemám kde to chytnout. Všichni okolo jsou očkovaní,“ svěřila se letos deníku Aha!

Jak přiznala, při životě ji drží její skvělá rodina a vzpomínky. Ráda si připomíná filmy, které natočila se svým milovaným manželem Luďkem Munzarem, po jehož boku prožila krásných více než padesát let.

Jana Hlaváčová o roli Toničky v Básnících

Vynikající herečku si můžeme připomenout ve filmu Jak básníkům chutná život, kde nezapomenutelně ztvárnila zdravotní sestřičku Toničku milující nadevše Karla Gotta. Řada hlášek z jejich úst za tu dobu zlidověla. „Celý život jsem hrála spíše v dramatických či psychologických hrách, což je velice zábavné a zajímavé, protože člověk chtě nechtě přemýšlí i o sobě, o svém vztahu ke světu a věcem, které se v něm dějí. Já jsem ale byla hrozně vděčná a překvapená, že mi režisér Dušan Klein Toničku svěřil,“ prozradila o své roli kdysi v rozhovoru pro Deník.

S rolí ale přišly i jisté obavy. „Před ním mi dal v této oblasti důvěru pouze režisér Pavel Háša, když mě obsadil do role Káči ve hře Čert a Káča. Žádné jiné zkušenosti jsem však neměla. Samozřejmě, že jsem se obávala, jestli mi role Toničky půjde. V tu chvíli jsem si připadala, jako kdybych byla úplně nahá. Když jsem ale uviděla rozsvícená očička Dušana Kleina a jeho spokojené pobafávání fajfčičky, tak jsem si jen tak blbla a moc mě to těšilo. Ještě více mě pak překvapilo, jakou odezvu měla tato postava u diváků,“ dodala Hlaváčová.

Na slavnou komedii Jak básníkům chutná život se můžete podívat v archivu.