Celebrity

26. října 2021 05:41

Gabriela Kolinová

Ota Balage o rozvodu: Nechtěl jsem ho. Vyhovoval mi život v trojúhelníku

Ota Balage o hudebních začátcích, tříměsíčním pobytu ve vazbě i soukromém životě

S manželkou se multiinstrumentalista a dirigent Ota Balage seznámil ještě jako puberťák. Vychovali spolu tři děti a jejich vztah vydržel téměř dvacet let. Manželství ztroskotalo poté, co se hudebník zamiloval v divadle do sedmnáctileté herečky. Ani do té doby však nevedl zrovna spořádaný život, přiznal Balage v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Balage se rozvedl v padesáti letech, už od svých pětatřiceti však s manželkou nežil. „Spořádaný způsob života ve smyslu toho, že jsem odcházel do práce ráno a vracel se večer, jsem zrovna nevedl. Furt jsem byl kočovnický hudebník a prvních osm let manželství jsem doma trávil pět dní v měsíci. V 35 letech jsem se pak v divadle zamiloval do sedmnáctileté holky, se kterou jsme tvořili pár sedm let,“ svěřil se v pořadu Povídej muzikant.

Odcházet z manželství se mu prý ze začátku vůbec nechtělo. „V hlavě jsem možná chtěl žít chvíli v manželském trojúhelníku. Nevadilo mi to. Miloval jsem svoji ženu, děti a svoji milenku, ale najednou se to zvrtlo,“ popsal hudebník. S exmanželkou Irenou má Balage dobrý vztah a jsou v kontaktu. „Dodnes se máme rádi,“ doplnil.

Ota Balage: Jsem workoholik, k povzbuzení nepotřebuji drogy

Jak sám Balage přiznává, v hudební sféře toho má hodně za sebou. Začínal jako saxofonista a klávesista v punkové kapele Zikkurat. Později byl členem rockové skupiny Tango a spoluzakladatelem a zpěvákem v kapelách Nová růže a BSP, v níž působil s Michalem Pavlíčkem a Kamilem Střihavkou. Za svůj největší úspěch však považuje muzikál Jesus Christ Superstar. „Byl to největší úspěch, který jsem zažil. Hráli jsme od pondělí do neděle a měli jsme vyprodáno čtyři roky v kuse. To se tady nikomu ještě nepovedlo,“ uvedl Balage.

Přestože se celý život pohyboval mezi rockovými muzikanty, drogám ani alkoholu prý nikdy nepodlehl. „Jsem dominantní člověk a nemám rád, když mě něco ovládá. Alkohol piju, ale po čtyřech jsem nikdy nelez,“ řekl známý muzikant, mezi jehož nejznámější hity patří píseň Zeměkoule. U drog se však bál, že „ho to hodí někam, kam nechce“.

Během rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou také vzpomněl na jednu zkušenost ze studia, kdy mu jeho kolega nabídl kokain. „Nesnáším něco šňupat. Dal jsem si to na zuby, ale nic jsem nezaregistroval. Maximálně jsem měl zvětšené zorničky. Neoslovilo mě to a nic mi to nedalo. Workoholik jsem sám o sobě a nepotřebuji k tomu žádné drogy,“ komentoval Balage.

Za pár týdnů známý hudebník oslaví své 60. narozeniny. Na otázku, čeho v životě chce ještě dosáhnout, odpověděl, že hlavně chce setrvat v tomhle stavu, co nejdéle. „Nechci stárnout a řešit starobu a nechci opustit hudební branži,“ uzavřel Balage.

Ota Balage se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídal také o hudební vojenské konzervatoři a tříměsíčním pobytu ve vazbě. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.