Celebrity

5. října 2021 21:03

Žaneta Dernerová

Irena Obermannová: Muži jsou idioti a pomalí troubové. Zfilmování knihy o Havlovi zvažuje

7 pádů Honzy Dědka (23) - upoutávka

Svůj ututlávaný vztah s Václavem Havlem popsala spisovatelka Irena Obermannová v kontroverzní publikaci Tajná kniha. Nyní potvrdila, že jedná o filmovém zpracování tohoto díla. Režie by se měl ujmout Robert Sedláček. S režiséry a muži obecně má ale Obermannová problém, podle ní jsou idioti a pomalí troubové.

Spisovatelka Irena Obermannová představila knižní novinku Babička, ale řeč přišla také na filmové zpracování její Tajné knihy. V ní popsala svůj intimní vztah s bývalým prezidentem Václavem Havlem, kterého v knize označila jako Největšího Čecha. „Tajná kniha vyvolala malý velký skandál. Tehdy novináři vyzvonili, kdo tím Největším Čechem byl, nepopřela jsem to, protože to potvrdil Václav Havel,“ říká Obermannová v talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

Moderátor na spisovatelku prásknul, že se na základě této knihy chystá i film, který by měl režírovat Robert Sedláček. „Ještě netuším, jestli z toho něco bude. Pokud by z toho vůbec něco mělo být, budu mít jedinou starost, aby to bylo dobré. A ještě jsem nenapsala ani slovo, nevím, jestli to vznikne. Neprozřetelně jsem ti to prozradila do telefonu – a už je to venku,“ komentuje Obermannová vyzrazení novinky trochu popudlivě.

Vůči mužům má Irena Obermannová vyhraněný názor. Proč točí moje věci?

Těžko říct, zda bude jedna z nejuznávanějších spisovatelek a scenáristek s výsledkem spokojená, obecně má totiž poměrně dost vyhraněný názor, co se mužů týče. „Neptej se mě, proč moje věci zfilmovávají muži. Prodám to České televizi, napíšu scénář, jsem celá šťastná, že to vzali, oni si to koupí a tím nad tím autor ztratí dohled. Netýká se to zdaleka jen mě,“ popisuje Obermannová své strasti a nejde pro ostré slovo daleko.

„Ano, ve slušnějších televizích, ve slušných týmech, se na to autora ptají, ale už jsem i zažila, že mi bylo řečeno, že to musí natočit muž, aby to nebylo tak moc ženské,“ nebrala si servítky známá spisovatelka. „Trapné padesátky režíroval muž – a podle toho to dopadlo. Blbě,“ dodala Obermannová, podle níž jsou muži, zejména ve vztazích, idioti. „Pár mužů jsem ve svém životě potkala. V jedné knížce píšu, že jsou to pomalí troubové. Ve vztazích jste natvrdlí. Muži by měli být feministi, měli by chápat, že lidi jsou si rovni,“ netají se svým postojem.

Stejně otevřená je i ve svých textech. Její poslední kniha Babička není výjimkou. „V téhle knížce mluvím poměrně dost otevřeně o věcech, o kterých se v českých knížkách moc nedočteme. Myslím, že jsem skoro první, která přišla s otevřenou zpovědí nejen o sexu nás 50+,“ je přesvědčená Obermannová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.