Celebrity

11. září 2021 06:01

Gabriela Kolinová

Pavel Landovský si ženy střídal s Václavem Havlem. Jak to měl s Libuší Šafránkovou?

Pro někoho hulvát a bouřlivák, pro jiné geniální herec a ikona. Pavel Landovský, který by oslavil 85. narozeniny, si života uměl užívat plnými doušky. Velkou slabost měl pro ženy a ony zase pro něj. Jeho milostné románky, které v mládí prožil, by vydaly na román. Často mu u nich asistoval první český prezident Václav Havel. Pánové spolu měli až do smrti na co vzpomínat.

Herec Pavel Landovský byl čtyřikrát ženatý a z těchto svazků má dcery Ivu, Beatrici, Andreu a syna Jakuba. Mimo manželství se mu narodila ještě dcera Pavlína. Některé zdroje ovšem uvádějí, že měl dokonce sedm dětí. „Já jsem rodinný typ. Ty ženský mě ke svatbě vždycky dohnaly, nevím, proč se tolik chtěly vdávat. Ale se všema vycházím dobře,“ prozradil v roce 2009 v rozhovoru pro časopis Reflex.

Zamlada děvčata nejvíce proháněl se svým nejlepším kamarádem Václavem Havlem, se kterým ho spojoval nejen smysl pro humor a divadlo, ale také láska k něžnému pohlaví. Byly doby, kdy jim věrnost nic moc neříkala. „Měli jsme spolu takovou symbiózu. Já jsem byl slavnej a průbojnej a Vašek říkával: ‚Já jsem takovej tvůj přisér. Já se na tebe nalepím a ve všech nočních podnicích mám dveře otevřený.‘ To už byl ženatý s moc pěknou a taky tolerantní ženskou, s Olgou,“ popsal Landovský. Společně vymetali i podniky pochybných kvalit. „Měli jsme společnej zájem. On o sobě tvrdil, že je kurevník, a chodil tam, kam já, protože tam byly vždycky děvky. Ježíš, těch bylo,“ líčil s úsměvem herec.

Je otcem Landovský, nebo Havel?

Ti dva spolu zažili opravdu hodně. „Jednou jsem od něj dostal dopis: ‚Milý Pavle, především tě zdravím a dále mám na tebe prosbu. Jak víš, naše přítelkyně Jana je zřejmě zbouchnutá. A zřejmě ode mě. Já si na to moc nepamatuju...‘ Dotyčná si začala s pěti muži a postupně je všechny oslovovala, aby jí dali peníze na potrat. Nakonec tedy přispěl nejen Havel, ale i já nebo Milan Knížák,“ vzpomínal Landovský.

Havel mu byl svědkem na jeho dvou svatbách. Ani jedno manželství ovšem nevydrželo. To první trvalo pouhé tři měsíce. „Pořád se rozváděl, ale nerad se rozváděl. Sváděl to na to, že ty ženy ho nechaly,“ přiblížila pro Českou televizi hercova sestra Helena Landovská. Rád o sobě prohlašoval, že je nesnesitelný obdivovatel žen. Románky měl s mladými, staršími, svobodnými i vdanými ženami. Žádná sukně si před ním nemohla být jistá. Měl skoro každou, na kterou si ukázal.

Milovaná Libuše Šafránková

Jen jediná, po které toužil mu dala košem. Byla to herečka Libuše Šafránková. „Když přišla do Prahy a svěřila se mi, že má problémy s bydlením, ucítil jsem svou šanci. Byla to krásná ženská. Sehnal jsem jí byt, ale jakmile jsem se dozvěděl, že se k ní nastěhoval Abrhám, pěkně mě to nadzvedlo. Vždycky když jsme se potkali, nezapomněl jsem Pepovi připomenout, že by mi měl platit nájem,“ uvedl s úsměvem „Lanďák“.

Velmi výstižně jeho charakter ve své knize Nikdy není pozdě na šťastné dětství přiblížila jeho dcera Beatrice. „Táta byl v podstatě fajn člověk, jenom nikdy nepochopil, že je otec.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.