Celebrity

20. ledna 2021 12:00

Petra Kloidová

Ivana Gottová slaví 45. narozeniny: Jak sbalila nejslavnějšího českého zpěváka všech dob?

Podařilo se jí to, co žádné jiné. To, o čem tajně snilo tisíce žen... Jako jediná se stala manželkou Karla Gotta. Ivana, rozená Macháčková, pochází z Opavy, kde vystudovala střední zdravotnickou školu. Se svým životem ale nebyla spokojená, a tak se rozhodla učinit radikální krok. Sbalila kufry a odcestovala do USA, kde tři roky pracovala jako au pair. Po návratů domů se ke zdravotnictví už nikdy nevrátila, lákal ji showbyznys.

Ivana Gottová začala pracovat jako osobní asistentka zahraničních herců, kteří v Česku natáčeli filmy a s jedním z nich dokonce prožila románek. Jednalo se o hvězdu par excellence, legendárního Michaela Douglase.

S Gottem se poprvé střetli v roce 1998 na předávání cen TýTý. Představila je bývalá česká Miss a Miss Europe Monika Žídková. „Ivanka mě zaujala na první pohled. Získat si její srdce ovšem nebylo snadné. Dělala velké drahoty,“ vzpomínal na osudové setkání Karel Gott. „Věděla jsem, že je zadaný a já tehdy také měla vztah. Žádal mě, abych mu dala své číslo. Dala jsem mu špatné,“ prozradila Ivana.

Když mámě oznamovala, že chodí s Gottem, nevěřila jí

K druhému setkání došlo na volbě Miss o rok později. Tam už zpěvák od své budoucí ženy dostal správné číslo. Začali si volat, chodit na večeře, trávit spolu čas. „Ze začátku jsme byli přátelé, náš vztah se vyvíjel. Zamilovanost přicházela postupně, což jsem nikdy předtím nepoznala,“ vylíčila Ivana.

Několikanásobný český slavík následně udělal to, co nikdy předtím. Nastěhoval si ji do své vily na Bertramce, a dokonce svolil k tomu, aby v jeho domě provedla i několik úprav. Do té doby u něj ženy mohly přespávat pouze na jednu noc a aby mu v jeho království některá z nich prováděla nějaké změny, bylo nemyslitelné.

Pro Ivanu bylo nejtěžší představit svou novou lásku rodině. Své mamince o tom neřekla osobně, ale raději po telefonu. „Myslela si, že si dělám legraci,“ zavzpomínala na její prvotní reakci. Připadala si jako ve snu a vybavily se jí události z dětství. Její rodiče se brzy rozvedli a když s maminkou a bratrem leželi všichni posteli, její sourozenec vyslovil přání, že by chtěl za tatínka Karla Gotta. Bohužel krátce na to ho srazilo auto, když se vracel ze školy domů a zemřel. Bylo mu pouhých sedm let.

Podívejte se na reportáž z pořadu Showtime:

Ztráta soukromí

Ivanin život se totálně změnil. Ztratila soukromí a stala se jednou z nejsledovanějších českých žen. A jak sama s úsměvem přiznává, Karel jí výrazně předělal i jídelníček. Ze zapřísáhlé vegetariánky se stala konzumentkou masa. „On o všem dokázal mluvit s takovým nadšením a zapálením, že tomu nešlo odolat. Když třeba začal mluvit o steaku a popisoval jak je šťavnatý, nešlo říci, že si to nedám,“ uvedla.

Jejich láska dosáhla vrcholu, když se jim 30. dubna v roce 2006 narodila dcera Charlotte Ella. Za rok a půl se pak v Las Vegas brali. To už na Ivaně bylo vidět, že je podruhé těhotná. „Mnohokrát jsem se ho ptala, proč právě já jediná jsem ta, s kterou se oženil, ale vždycky do toho zazvonil telefon nebo někdo přišel. Domnívám se ale, že ta naše svatba vyplynula tak nějak ze situace. Přece jen jsme spolu žili sedm let a druhé dítě bylo na cestě,“ prohlásila tehdy Ivana.

Výchovu dětí měli rozdělenou

Záhy přišla na svět jejich druhá dcera Nelly Sofie. O pohlaví miminka neměli do poslední chvíle tušení. „Nevěděli jsme to, nechali jsme se překvapit. Ale já se těšil na holčičku. Poté, co dva roky mám jenom radost z mé Charlottky, tak jsem si tak zvykl na lásku k malé holčičce, že jsem rád, že je to zase dívka,“ rozplýval se krátce po porodu zpěvák.

Až s příchodem dětí, které se pro Mistra staly hnacím motorem, si prý Ivana začala uvědomovat jejich sedmatřicetiletý věkový rozdíl. Měl ovšem touhu je dovést do dospělosti. To byl pro něj hlavní cíl, který mu bohužel nebyl dopřán.

ROK 2021 PODLE JASNOVIDKY: NAJDE IVANA GOTTOVÁ PARTNERA?

Výchovu svých holčiček měli danou. Karel chtěl být za toho hodného, Ivana za tu přísnou. „Byl to milující, trpělivý, tolerantní a vlídný otec, který nikdy na holčičky ani nezvýšil hlas, natož aby jim dal na zadek. Dokonce se smířil i s faktem, že se jeho krásná starožitná vila před jeho očima proměnila v jeden velký dětský koutek,“ prozradila Ivana.

Manželka pod drobnohledem

Být ženou nejznámějšího a nejpopulárnějšího českého zpěváka podle ní nebylo vždycky jednoduché a musela se s tím naučit žít. „Byla a jsem pod drobnohledem. Myslím, že je na mě používán kritičtější metr. Stal se ze mě silný introvert, přitom jsem taková dříve nebývala. Jsem plachá, hodně plachá a vím, že tím někdy můžu působit až nepříjemně,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

Karel ji v životě v mnohém inspiroval. Dodnes si pokládá otázku, jak by se v té či oné situaci zachoval, co by řekl, jak by se rozhodl... „Byl to úžasný, výjimečný a jedinečný člověk s čistou a neposkvrněnou duší. Také ten nejštědřejší a nejvelkorysejší člověk nejen ke své rodině, ale pomáhal i potřebným. Lidské utrpení a nespravedlnost ho nikdy nenechávalo v klidu. Měl srdce ze zlata,“ sdělila Ivana, která miluje i jeho tvorbu. „Karlovy písně mě provázejí už od dětství, stejně jako většinu mých vrstevníků. Tenkrát mě ani ve snu nenapadlo, že jednou uslyším jeho písně pro mě v tom nejkrásnějším podání – doma od naší dcery Charlottky a Nellinky,“ uzavřela Gottová.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott děti láska narozeniny dům Ivana Gottová Česko USA Opava 45. narozeniny Charlotta Gottová Michael Douglas Monika Žídková Miss Europe

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.