Celebrity

29. dubna 2021 06:00

Petra Kloidová

Iveta Bartošová před smrtí? Tvrdila, že psychiatři jsou zlí. Mohli jí pomoci

Je to přesně sedm let od tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové. Jaká byla před smrtí? Herec Jan Antonín Duchoslav byl jedním z mála lidí, kteří měli možnost poznat Ivetu tak trochu zblízka. Dva roky před její smrtí moderoval televizní reality show ze života zpěvačky, která měla vést k velkolepému comebacku. Vrcholem měl být vyprodaný koncert v pražské Lucerně.

Duchoslav během pravidelných setkávání pronikl do zákulisí problémů Ivety Bartošové. „Ze začátku byla skvělá, tu výzvu vzala opravdu vážně a hrozně se snažila. Dělala obrovské pokroky. Stoupala fyzicky, psychicky i pěvecky. Pak do toho začal zasahovat Rychtář (její poslední manžel, pozn. red) a šlo to s ní z kopce. Nebýt jeho, tak se to podařilo,“ míní Duchoslav.

A přidává jeden konkrétní případ. „Iveta se postupně začala zbavovat svých závislostí a začala se srovnávat i po psychické stránce. A to se mu moc nepozdávalo, protože nad ní začal ztrácet kontrolu a moc. Najednou přiskočil se skleničkou sektu v ruce s tím, ať se napije, že jí to udělá dobře. Začal jsem pak na ní pozorovat změny. Bylo poznat, že je utlumená prášky, mluvila velmi pomalu. Pak si myslím, že to začala mixovat s alkoholem,“ popisuje Duchoslav.

Iveta se z toho mohla dostat

Zpěvačka podle něj byla labilní osobnost, ale ze všech svých problémů se mohla dostat, pokud by se zbavila Rychtáře, který na ni měl prý špatný vliv. Když z něj pak následně udělala svého manažera, vše se ještě zhoršilo. „Iveta měla utkvělou představu, že psychiatři jsou zlí. Přitom ti byli jediní, kdo jí mohl skutečně pomoci. Vnitřně byla hrozně nesvá. On jí měl být oporou a ne uzurpátorem, který ji ovládá. Proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nikdo ho za to nemůže odsoudit, ale morálně za její sebevraždu je zodpovědný on,“ tvrdí Jan Antonín Duchoslav.

Natáčení každého dílu s Ivetou znamenalo pořádný adrenalin. Nikdy nevěděl s jakou náladou a v jakém stavu do studia dorazí. „Muselo se kolem ní chodit po špičkách, protože její reakce byly nevyzpytatelné. Ona byla schopná ten pořad okamžitě zrušit,“ vzpomíná herec a moderátor.

Pláč kvůli otázce

Na závěr každého dílu jí vždycky položil jednu nepříjemnou otázku, kterou si doma mohla v klidu promyslet a v další epizodě na ni adekvátně odpovědět. Měla tedy na to dostatečný časový prostor. Přesto se často stávalo, že nevymyslela nic. Přišla do studia a rozplakala se s tím, že si s otázkou neví vůbec rady... „Je mi strašně líto, jak její život nakonec skončil. Když si představím, co jí asi tak běželo hlavou, když k tomu vlaku šla... Je to hrozný,“ uzavírá Duchoslav.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.