zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Iveta Bartošová by slavila 55 let. Své muže milovala, ale sama sebe si nevážila

Anna Kopečková , Vydáno: 08.04.2021
Od konce 80. let patřila k hvězdám české populární hudby. Třikrát se stala zlatou slavicí, vystupovala v úspěšných muzikálech a zahrála si také ve filmu. Osud jí dal k dispozici lidsky i umělecky turbulentní, ale muzikou obdivuhodně naplněný život, který bohužel skončil předčasně a tragicky.

reklama

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné v Moravskoslezském kraji a poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 v soutěži Mladá píseň v Jihlavě. „Okamžitě mě zaujala svým krásným, zdravým, zvonivým hlasem, sebejistým osobním projevem bez jakékoliv manýry a přitom něžností a zvláštní plachostí. Bylo jí sladkých sedmnáct let... Měla těsně před maturitou a čišela z ní radost ze života a velké odhodlání pracovat na své pěvecké kariéře," vzpomíná hudební skladatel Pavel Vaculík, který stál na samém začátku i konci Ivetiny hudební dráhy.

Úspěšná dvojice, které nebylo přáno

Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsala v roce 1985 hitovým duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepešim. „Spojení Ivety s Petrem Sepešim jako pěvecké dvojice byla trefa do černého. Nejenže spolu ladili svými hlasy, ale vyzařovala z nich přirozenost a bezprostřednost a navíc byl na ně krásný pohled. Okamžitě si získali fanoušky,“ dodává Vaculík.

Jejich dobře nastartovanou kariéru a také vztah, o kterém ale mnozí tvrdili, že byl spíše přátelský, ukončila Petrova tragická autonehoda v roce 1985. Zasáhla všechny včetně Ivety, která se na čas stáhla do ústraní, a můžeme dnes jen spekulovat o tom, zda by se osobní život Ivety neubíral lepším směrem, kdyby tehdy Petr nezemřel.

Iveta Bartošová s Petrem Sepešim
Autor: Alan Pajer/se souhlasem Supraphonu Iveta Bartošová s Petrem Sepešim

Nějakou dobu se pak po boku Ivety objevoval Michal Penk, jejich vztah ale netrval dlouho. Michal se tenkrát otáčel za každou sukní a zalíbení bohužel našel i v drogách.

Osudový vztah se Štaidlem

Iveta se po smrti Petra Sepešiho nakrátko stala členkou skupiny Balet a Kroky Františka Janečka. Pak už začala zpívat sama a vypracovala se na jednu z předních zpěvaček populární hudby. Získala všechna prestižní ocenění té doby a stala se skutečnou hvězdou. Určitě to byl její velký talent a píle, ale také spolupráce s Ladislavem Štaidlem, s jehož orchestrem začala spolupracovat v roce 1987. To už do sebe byli zamilovaní a žili spolu, přestože Ladislav Štaidl byl stále ženatý.

Iveta s Ladislavem Štaidlem v roce 2005
Autor: profimedia Iveta s Ladislavem Štaidlem v roce 2005

Deset let poté se jim narodil syn Artur. Zdálo se, že je vše zalité sluncem, ale dvojici nakonec rozdělily rozdílné pohledy na budoucnost. Iveta nechtěla zůstat jako matka v domácnosti. K rozchodu bezpochyby přispěl i zpěvaččin románek s Rudolfem Hrušínským nemladším při natáčení filmu Svatba upírů. Proto od Štaidla po 13 letech i s Arturem odešla. A v té době začal jít její život z kopce. „Do té doby, než ode mě utekla, jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života. Vůbec nevěděla, co je to inkaso, pojistky, co jsou to složenky. Prostě kolik stojí život. Netušila, co se kde musí vyřídit a zařídit. To všechno jsem za ni dělal já. Možná to byla chyba. Takže v momentě, kdy odešla, tak narazila,“ tvrdil Štaidl. 

Deprese, alkohol a hledání vhodného muže

Iveta stále víc propadala depresím a únik před realitou hledala v alkoholu, ačkoli se mu do té doby vyhýbala obloukem. Ivetin otec totiž celý život zápasil s alkoholem a ten ho nakonec umořil. Touha po projevení citů ze strany otce ji navíc stále dokola přiváděla do náruče mužů, kteří připomínali „náhradní tatínky“ a pro které byla ochotná udělat maximum, aby opětovali její city. Po Ladislavu Štaidlovi to byl Jiří Podhůrský a pak Jiří Pomeje. Pohádková a kýčovitá svatba v roce 2008 jim ale štěstí nepřinesla, už po dvou letech následoval rozvod.

Svatba Ivety a Jiřího Pomeje v roce 2008
Autor: profimedia Svatba Ivety a Jiřího Pomeje v roce 2008

Smutná cesta z kopce dolů

S Ivetou to šlo dál z kopce a její scény a tlak médií nedokázal vydržet ani italský hrabě a zpěvák Domenico Martucci, který se po boku zpěvačky objevil krátce po jejím rozvodu. Ivetiným posledním partnerem byl podnikatel Josef Rychtář známý svou výbušnou povahou, který kvůli zpěvačce opustil rodinu a rozhodl se, že se o ni bude starat a chránit ji před bulvárem. Neváhal se kvůli Ivetě i několikrát poprat s jejím ctitelem Zdeňkem Macurou. A Iveta, v té době už notně propíraná bulvárem jako „Džambulka", což byla přezdívka, kterou používal Josef Rychtář, se za něj v roce 2013 provdala. Ani v tomto případě manželství netrvalo dlouho. 29. dubna 2014 Iveta ukončila svůj život, když si lehla na vlakové koleje nedaleko svého bydliště v Praze Uhříněvsi. Bylo jí 48 let.

Iveta s Josefem Rychtářem v roce 2013
Autor: profimedia Iveta s Josefem Rychtářem v roce 2013

Její hity zná každý

Iveta Bartošová natočila řadu hitů, jako Málo mě zná, Medové dny, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Útoč láskou, Léto nebo Tichá píseň. Její alba jako například: I. B., Blízko nás, Natur nebo Tobě získala zlaté i platinové desky Supraphonu. V letech 1990 a 1991 zvítězila v anketě Zlatý slavík, a navázala tak na své první vítězství z roku 1986, kdy sesadila z trůnu po devítiletém kralování Hanu Zagorovou.

Podobně úspěšná byla zpěvačka i v anketě televizních diváků TýTý, kterou vyhrála v letech 1991, 1992 a 1993. Mezi velké hvězdy české populární hudby ale Bartošová patřila ještě koncem 90. let, kdy vystupovala v úspěšných muzikálech. V roce 1997 debutovala jako Adriana v Draculovi Karla Svobody, později hrála i v jeho Monte Christu. Zpívala také v Miss Saigon, v Bídnících, pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arku, na Slovensku účinkovala v Pomádě.

Nové CD s výběrem největších hitů vyšlo 1. dubna 2021
Autor: se souhlasem Supraphonu Nové CD s výběrem největších hitů vyšlo 1. dubna 2021

To nejlepší z hudební dráhy Ivety Bartošové si můžete nyní poslechnout v nové kompilaci Supraphonu nazvané Knoflíky lásky  / Největší hity 1984–2012. Hudební skladatel Pavel Vaculík do ní vybral to nejlepší z Ivetiny hudební dráhy. Dvacet skladeb z téměř tří dekád let vydávání alb a singlů, od titulního raného duetu s Petrem Sepešim až po závěrečnou slovenskou lidovku, díky kterým si můžete opět připomenout hity, které oslovily mnoho posluchaček i posluchačů, oceňujících kvalitní líbivost a výrazný pěvecký projev talentované a sympatické zpěvačky.  

Ladislav Štaidl Ivetu Bartošovou miloval a respektoval

Ladislav Štaidl a jeho ženy: Dlouholetý poměr se Zelenkovou, láska k Ivetě Bartošové i poslední rozchod

 

Ladislav Štaidl a jeho láska Iveta Bartošová

Zásadní momenty v životě Štaidla: Kvůli Bartošové se rozhádal s Gottem! Proč odešel z oslavy Bohdalové?

reklama

Související témata: Iveta Bartošová , Ladislav Štaidl , výročí úmrtí , narozeniny , Petr Sepéši , sebevražda , výročí narození , Josef Rychtář , Iveta Bartošová písničky

reklama

Přečtěte si také

reklama