zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jan Kraus: V mládí pořádal divoké večírky, náhodou pomohl dopadnout zločince

David Laštovka , Vydáno: 15.08.2021
Herec a moderátor Jan Kraus, který slaví osmašedesáté narozeniny, má za sebou velmi pestrou minulost. Pomohl dopadnout celostátně hledané, má čtyři syny a o jednom z nich neměl mnoho let vůbec ponětí. Jak ho přijal se svou rodinou? A proč jeho potomci David s Adamem nechtěli, aby kvůli němu podstoupil testy DNA?

reklama

K nejlepším kamarádům Jana Krause za mlada patřil herec Roman Skamene. Byli skoro jako bráchové a neudělali bez sebe ani krok. Dokonce si společně v Rumburku, v nejsevernější části Čech pořídili i chalupu, kam ve volném čase jezdívali. „Bylo nám asi pětadvacet let. Napadlo to Romana a já se rád přidal. Protože ani jeden z nás tehdy neměl auto, dopravovali jsme se tam buď stopem nebo autobusem. Řidič, který na té lince jezdil byl náš kamarád a vozil nás tam zadarmo,“ zavzpomínal Jan Kraus. 

Jakmile se na chalupě trochu zabydleli, uspořádali v ní velký seznamovací, uvítací večírek, který se ale zvrtl a vymkl kontrole. „Pozvali jsme všechny přátele, jenže ti si zase pozvali své a ti zase ty své... Účast byla neskutečná, z chalupy se stal průchoďák. Většinu lidí jsme ani neznali a nikdo nevěděl, kdo ke komu vlastně patří,“ přiblížil Jan. 

Jan Kraus a Roman Skamene pomohli dopadnout celostátně hledané!

Když se druhý den probudili z kocoviny, pro Krause a Skamene si přijeli místní policisté. Jako důvod uvedli, že s nimi jejich náčelník musí okamžitě mluvit. „Tam nám s velkou radostí oznámil, že když se dozvěděli o našem večírku, zašli tam inkognito a našli tam asi deset celostátně hledaných lidí, které nemohli najít a marně po nich pátrali několik let. Poděkoval a vyzval nás, ať v tom pokračujeme dál,“ uvedl s úsměvem. „No jo, Rumburk byl zvláštní kraj pro ty vyvrhely a my jsme do něj svým způsobem patřili také. Nebyl den, aby k nám někdo nepřišel s flaškou v ruce. Rozhodně je na co vzpomínat,“ dodal Roman Skamene.  

Chalupu měli tři roky. „Pak nám ji vzali. Bylo to stavení určené pouze na bydlení a my jsme ji využívali jen jako chalupu. I když jsme se snažili dělat všechno možný, aby ji jako chalupu uznali, namáčeli jsme třeba zdi, aby bylo jasné, že se tam bydlet nedá, měli jsme to marné. Neměli slitování a přišli jsme o ni,“ pokrčil rameny herec. 

Jan Kraus na snímku z roku 1995.
Autor: profimedia Jan Kraus na snímku z roku 1995.

Náročné otcovství! Když Jan viděl krev, omdlel 

Jan Kraus má z prvního manželství s herečkou Janou Krausovou dva syny, Adama a Davida. Dělí je od sebe dva a půl roku, oba se pohybují v umělecké sféře a jsou si neskutečně podobní. V dětství se spolu dost často rvali a mockrát tekla krev. Otec si prý s nimi vytrpěl a „užil“ své. „Jednou jsem bráchovi usekl kus ruky a prst. Házeli jsme po sobě sklenice a najednou byl bez prstu,“ vylíčil dnes už s úsměvem David. „Když to viděl táta, hned se zhroutil, protože nemá rád krev. Ale máma zafungovala úžasně. Rovnou ten prst připlácla k té ruce a jeli jsme na pohotovost, kde mi to naštěstí dali dohromady,“ doplnil Adam. „Týden potom jsem si zlomil ruku a jeli jsme do té samé nemocnice. Otec hned od lékařů dostal otázku, kolik těch dětí má,“ zavzpomínal David. 

Z druhého manželství s Ivanou Chýlkovou má Jan Kraus syna Jáchyma, který už si jako malý zahrál v několika filmech a seriálech. Místo herectví ovšem upřednostnil studium na anglické škole The Colege in Prague, kde složil maturitu v češtině i angličtině. Poté odjel studoval do Londýna byznys a IT. 

Herečka Ivana Chýlková.

Ivana Chýlková: Na co ji sbalil Jan Kraus? A jak reagoval Karel Roden?

O čtvrtém synovi Markovi, Jan Kraus dlouho neměl ponětí. Zplodil ho ještě za svobodna. „Když mi bylo sedmadvacet, rozhodl jsem se mu napsat dopis a poslat mu své fotky,“ přiblížil Marek. Herec s celou svou rodinou ho přijali skvěle. „Nikdo z nás nebyl tátovi tak podobný jako on. Když poslal podobiznu, bylo to neuvěřitelné. A když pak přišli s tátou na testy DNA, přišli tam i stejně oblečení. Měli stejný druh i odstín trička, kraťásky, z nich čouhaly ty jejich kloubíčky. Bylo to jasné. Na hlavu bylo jedině to, že vůbec šli něco ověřovat,“ prozradil Adam Kraus. „Když bylo jasné, že je to můj brácha, zašli jsme na mejdan. Chtěl jsem se ho nabažit. Ráno jsem se vzbudil a bylo to, jako kdyby vedle mě ležel otec. Pak si dal cigaretu úplně stejně jako otec. Čuměl jsem, kolik věcí se přenese geny, aniž by k tomu přispěla výchova,“ dodal David Kraus.

David Kraus vzal ženu s miminkem do společnosti.

David Kraus ukázal ženu a miminko: Mít mladší partnerku je fuška. Naše dítě je pro začátečníky

reklama

Související témata: Jan Kraus , David Kraus , Jana Krausová , Ivana Chýlková , Roman Skamene

reklama

Přečtěte si také

reklama