Celebrity

6. března 2021 06:05

Petra Kloidová

Jan Šťastný: S mladší manželkou plánuje další dítě, moc by si přál dceru

Představitel Jaromíra Kohouta ze seriálu Slunečná herec Jan Šťastný má elánu na rozdávání. Přestože v prosinci oslavil pětapadesáté narozeniny, se svou o dvacet let mladší manželkou Barborou touží po dalším miminku. Z prvního manželství má přitom dnes už dospělého syna Jana, z toho současného devítiletého Ondřeje.

„Cítím se na pětadvacet, a aby bylo jasno, ještě nejsem neskončil. Zatím mám samé kluky, chybí mi holka. Pokud by se to povedlo, bylo by to krásné,“ prozradil herec. Je zřejmě jen otázkou času, kdy se vytouženého miminka dočkají. Oba si ho moc přejí. „Už si se ženou ukazujeme i kočárky, které by se nám líbily. Snad nám to všechno vyjde,“ dodal.

O výchově má jasno. „U synů mám asi jako každý táta snahu působit jako mužský vzor, dělám to možná trochu neobratně a nepříliš šikovně. U dcery bych se asi neudržel a měl tendenci ji rozmazlovat,“ zasnil se Jan, který vyrůstal v rodině, kde pevnou rukou vládl jeho pedantský otec. „Všichni jsme se ho báli. Byl jsem mlácenej jako žito a moje maminka žila trochu jako ve vězení. Kvůli této zkušenosti jsem na vlastní děti nikdy nevztáhl ruku a jsem za to rád. Můj nejstarší syn Honza se mi třeba nikdy nerozpakoval říci: „Tati, dostal jsem kouli.“ Princip důvěry je fajn. Těší mě, že to tak mezi námi funguje a nic se nemusí zatloukat. Věřím, že to tak bude i u dalších našich dětí,“ uvedl Šťastný.

Na dnešním světě mu trochu vadí, že se mezi ženami a muži stírají rozdíly

„Pro sebe si s úsměvem říkám, že od té doby, co pustili Těreškovou (první žena vyslaná do vesmíru, pozn. red) do kosmu, tak už se to s námi všechno veze. Ze strany chlapů se vytrácí galantnost, úcta k druhému pohlaví. Nechápu také, proč má žena na stejné pozici dostávat menší plat než muž. Na druhou stranu si myslím, že nám bylo přírodou dáno mít ty úlohy v životě nějak rozdělené. My prostě rodit děti nemůžeme. Máma je máma a pokud tak nefunguje, je to pro dítě to nejhorší. Dříve také nebylo tak jednoduché nechat se rozvést. Soudy manžele nutily, aby vše ještě pečlivě zvážili a v zájmu těch dětí to třeba spolu ještě zkusili. Dnes nikdo nic neřeší, za chvíli je hotovo a jde se od sebe. To mě mrzí,“ prohlásil herec.

Na chuť nepřišel ani sociálním sítím, které bere jako zlo. „Nemám Facebook ani Instagram a žiju spokojený život. Tohle prostě není reálný svět. Pokud se tedy používají s rozumem, mohou být snad i prospěšné, v opačném případě devalvují hodnoty. Když se ještě mohlo chodit do restaurací na večeři, s manželkou jsme si u ní vždycky hezky povídali z očí do očí. Častokrát ale vedle nás seděl mladý pár a oba byli zahledění jen do svých mobilů, do kterých koukali celou dobu. Nebojím se říci, že z toho mám strach,“ uzavřel Jan Šťastný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.