Celebrity

5. srpna 2021 06:05

David Laštovka

Jana Plodková slaví 40: Proč se brání svatbě a dětem? S Václavem Neužilem byli milenci

Přestože už osm let žije ve spokojeném vztahu s o čtyři roky starším podnikatelem Filipem Žilkou, ke svatbě se zatím moc nemá. Co je důvodem, že dosud neřekla ano? A jak prasklo její velké tajemství, že s hercem Václavem Neužilem kdysi tvořila pár?

Na otázky typu, kdy se stane vdanou paní nebo maminkou, je půvabná herečka Jana Plodková už skoro až alergická podobně jako herečka Veronika Khek Kubařová. Žije prý spokojený život a všechno má svůj čas. „Tématu rodina jsme velmi otevření, teď jen záleží na tom, jak to příroda zařídí. Co se svatby týče, jsme zasnoubení, ale náš vztah není podmíněn svatbou. Dalajlama řekl, že svatba je přípravou na rozvod, a já s jeho výrokem nějak podvědomě souhlasím,“ vysvětluje herečka důvody, proč dosud ještě neřekla ano.

Podobný názor má Jana Plodková i na mateřství. „Co má přijít, přijde, co nemá, nepřijde. Velmi si přeji děti, byla bych šťastná. Což neznamená, že momentálně jsem bez dětí nešťastná. Jen nechci věci dělat nepřirozeně,“ dodává. Zatím si musí vystačit se zvířecí společností, kterou doma má. „Mám dvě kočky. Chtěla bych mít i psa, ale to si bohužel z časových důvodů nemůžu dovolit, protože jsem pracovně docela vytížená. A zavírat pejsky doma, by se mi nechtělo. S kočkami je to přece jen jednodušší,“ říká herečka.

Cesty Jany Plodkové do džungle

V partnerském soužití je prý všechno v nejlepším pořádku. „S Filipem život navzájem sdílíme a jsme na stejných miskách vah. Každý z nás přináší do vztahu něco jiného a celkově jsme velmi vyrovnaní,“ popisuje Jana. Se svou osudovou láskou se poznala díky brýlím. Její přítel je majitelem optiky. „Už v pubertě jsem milovala brýle, v šestnácti letech jsem jich měla snad třicet. Byly nedioptrické, s barevnými sklíčky. Zpětně to vidím tak, že to byla příprava na Žilku, mého partnera. (smích) Poznali jsme se tak, že jsem začala hůř vidět, zašla jsem k němu do optiky, on potřeboval reklamu a bylo to,“ konstatuje Jana Plodková. Společně rádi cestují.

Pravidelně vyrážejí například do džungle. „Pro mě je to nejpřirozenější místo na světě. Už druhý den jsme tam odpočatí. Tisíce druhů rostlin, stromů... Vstoupím tam a můžu dýchat. Nepodnikáme ale žádné nebezpečné výpravy, máme průvodce, mimo vyznačené cesty nechodíme,“ popisuje Jana Plodková. Oázu klidu zažívají i na chalupě v Krkonoších. „Je to tam překrásné, taková polosamota. Když máme čas, jezdíme tam na víkendy. Krásně si tam člověk vyčistí hlavu.“

Málokdo ví, že velkou láskou Jany Plodkové byl herecký kolega Václav Neužil. Poznali se na JAMU, kde oba studovali. Jejich románek po letech propálil režisér Jiří Vejdělek, který je jako manžele obsadil do filmu Tátova volha. „Až když jsem jim ty role dal, dozvěděl jsem se, že spolu před dávnými lety opravdu tvořili pár. Je vidět, že jsem to obsazení intuitivně trefil,“ uvedl s úsměvem na premiéře filmu Vejdělek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.