Celebrity

8. září 2021 06:01

Gabriela Kolinová

Jiří Krampol z nemocnice o Belmondovi: Znám rytmus jeho řeči, smích i pohyby

Zesnulého Jeana-Paula Belmonda má většina z nás spojeného s hercem Jiřím Krampolem, který ho už čtyřicet let dabuje. Krampol je momentálně v nemocnici s dechovými obtížemi. Ale i tak na svého filmového oblíbence zavzpomínal. Co od něj okoukal?

Božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívali, promlouvá k divákum v Česku hlasem herce Jiřího Krampola už čtyřicet let. Za tu dobu si k němu jeho dabér vypěstoval určitý vztah a jeho úmrtí ho velmi zarmoutilo. „Samozřejmě že je mi to líto, protože to byl užasný herec, úžasná charismatická osobnost. Je to velká ztráta pro světovou kinamatografii, je mi to líto, protože to byl báječný herec,“ zavzpomínal Krampol z nemocnice na francouzskou ikonu.

Jiří Krampol ale nebyl jediným českým hlasem legendárního Belmonda. Původně charismatického herce daboval Jan Tříska. Jenže poté, co emigroval, bylo třeba najít jeho nástupce, a tak Jiří Krampol poprvé daboval Belmonda ve snímku Sympatický darebák. „Je to neuvěřitelný, je to už čtyřicet let, začalo to filmem Sympatický darebák. No, a od té doby jsem to dělal. Celkem dvacet devět filmů,“ prozradil.

Za tu dobu se, s jistou dávkou nadsázky, Jiří Krampol skutečně pomalu stával Belmondem. A od francouzského kolegy mnoho okoukal. Musel, aby se do role vžil. „Když na to človek kouká, tak si zvyká na rytmus té řeči, pohyb, když se zasměje nebo když se otáčí,“ vysvětlil.

Francouzi považují Belmonda za národní klenot. Herec, který 6. září zemřel ve věku 88 let, bude mít ve čtvrtek v pařížské Invalidovně pohřeb s národními poctami.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.