zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jiří Langmajer podstoupil během pandemie tvrdou životní zkoušku na Islandu

Jiří Langmajer ve filmu Minuta Věčnosti
Autor: Logline Production Jiří Langmajer ve filmu Minuta Věčnosti
Lenka Nováková , Vydáno: 31.07.2021
Jiří Langmajer si na natáčení snímku Minuta věčnosti sáhl na dno. Společně se štábem natočil během pandemického roku drama na Islandu, kde krutá příroda hraje třetí postavu ve filmu. Ta štábů a hercům práci neusnadnila.

reklama

V průběhu loňského podzimu režisér a scenárista Rudolf Havlík natočil s malým štábem a dvěma herci celovečerní drama Minuta věčnosti. Téměř celé natáčení probíhalo uprostřed divoké krajiny na Islandu a v hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer s Martinou Babišovou. Nyní se film představuje v první upoutávce a Jiří Langmajer k ní připojuje: "Vzkázal bych divákům, že jsem na Náš film pyšnej. Ať přijdou do kina. Nebudou litovat."

Island ve vší kráse uvidíte ve snímku Minuta Věčnosti
Autor: Logline Production Island ve vší kráse uvidíte ve snímku Minuta Věčnosti

V průběhu natáčení strávil štáb i herci řadu dní v zdánlivě nehostinné islandské krajině a důvod, proč si ji pro natáčení zvolili, vysvětlil režisér Rudolf Havlík slovy: „Krajina byla třetí hlavní postavou našeho filmu a museli jsme se vypořádat s technickými překážkami, které při normálním natáčení vůbec neřešíme. Island v sobě snoubí divokost a syrovost. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, gejzíry, vodopády a ledovce, ale také louky a pohoří, která mají díky klimatickým podmínkám jedinečnou barvu, jaká není nikde na světě. A doslova mystická je hora Helgafell.“

Jiří Langmajer si vyzkoušel svoje hranice

Jiří Lagmajer se filmu ujal role špičkového kardiochirurga Petra, velmi uzavřeného a introvertního muže. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Uvědomuje si, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je.

Jiří Langmajer po boku Martiny Babišové
Autor: Logline Production Jiří Langmajer po boku Martiny Babišové

Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je.

Film Minuta věčnosti vstoupí do v českých kin 30. září 2021, ale ještě před tím bude mít slavnostní premiéru na festivalu Febiofest. Distributorem filmu je společnost CinemArt a hlavním partnerem filmu je FTV Prima.

Jiří Langmajer

Jiří Langmajer slaví 55: Proč si s bratrem Lukášem nemůže přijít na jméno?

reklama

Související témata: Jiří Langmajer , Minuta věčnosti

reklama

Přečtěte si také

reklama