Celebrity

31. července 2021 05:55

Petra Kloidová

Jiří Langmajer podstoupil během pandemie tvrdou životní zkoušku na Islandu

Jiří Langmajer si na natáčení snímku Minuta věčnosti sáhl na dno. Společně se štábem natočil během pandemického roku drama na Islandu, kde krutá příroda hraje třetí postavu ve filmu. Ta štábů a hercům práci neusnadnila.

V průběhu loňského podzimu režisér a scenárista Rudolf Havlík natočil s malým štábem a dvěma herci celovečerní drama Minuta věčnosti. Téměř celé natáčení probíhalo uprostřed divoké krajiny na Islandu a v hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer s Martinou Babišovou. Nyní se film představuje v první upoutávce a Jiří Langmajer k ní připojuje: "Vzkázal bych divákům, že jsem na Náš film pyšnej. Ať přijdou do kina. Nebudou litovat."

V průběhu natáčení strávil štáb i herci řadu dní v zdánlivě nehostinné islandské krajině a důvod, proč si ji pro natáčení zvolili, vysvětlil režisér Rudolf Havlík slovy: „Krajina byla třetí hlavní postavou našeho filmu a museli jsme se vypořádat s technickými překážkami, které při normálním natáčení vůbec neřešíme. Island v sobě snoubí divokost a syrovost. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, gejzíry, vodopády a ledovce, ale také louky a pohoří, která mají díky klimatickým podmínkám jedinečnou barvu, jaká není nikde na světě. A doslova mystická je hora Helgafell.“

Jiří Langmajer si vyzkoušel svoje hranice

Jiří Lagmajer se filmu ujal role špičkového kardiochirurga Petra, velmi uzavřeného a introvertního muže. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Uvědomuje si, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je.

Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je.

Film Minuta věčnosti vstoupí do v českých kin 30. září 2021, ale ještě před tím bude mít slavnostní premiéru na festivalu Febiofest. Distributorem filmu je společnost CinemArt a hlavním partnerem filmu je FTV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.