Jitka Sedláčková dlouho věřila, že maminka neumře. Strach ke mně patří, přiznává

POVÍDEJ (17)

Úspěšná česká herečka Jitka Sedláčková bojovala s chorobným strachem dlouhé roky. Nyní se jí daří mnohem lépe. „Strach ve mně už nebydlí, jen občas chodí na návštěvu,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Se strachem přitom 60letá herečka bojovala už od svých pěti let. Přispělo k tomu hned několik okolností.

Velké obavy měla Sedláčková z toho, že přijde o svoji maminku. „Maminka měla těžký porod a mohla při něm oslepnout. Strach je se mnou od narození, patří ke mně,“ uvedla známá herečka. „Bála jsem se onemocnění i porodu. Jako pětiletá holčička jsem porod chápala jako něco, kdy tě rozsekají mačetou,“ vylíčila Sedláčková.

Ke strachu o maminku přispěla absence otce

Se strachem bojuje 60letá herečka od svých pěti let. Přispělo k tomu hned několik okolností. Sedláčková totiž vyrůstala pouze se svou maminkou. Otec je opustil ještě před jejím narozením. „K mému strachu přispělo i to, že jsme byly s maminkou samy nebo že mě z porodnice domů vezla v tramvaji v miminkovské tašce,“ popsala. „Nikdo nás s maminkou nechránil, chránily jsme jedna druhou,“ pokračovala.

„O maminku jsem se bála maximálně. Měla jsem strach, že jednou odejde, což se také stalo. Do 36 let jsem mamince věřila, že neumře. Maminka mi neustále říkala, že se nikam nechystá, že je čas. Opravdu jsem si nějakým způsobem myslela, že možná najdou lék a maminka tu se mnou bude,“ řekla Sedláčková.

Se strachem bojuje pomocí psychoterapie

Na maminku byla velmi fixovaná. Z její smrti se proto dlouho vzpamatovávala, její matka zemřela v 66 letech. „Odešla velmi nečekaně a náhle – v den svých narozenin. Z její smrti jsem se dlouho vzpamatovávala. Neuplyne den, abych o ní nepromluvila,“ doplnila herečka.

Nyní se snaží se svým strachem bojovat a dochází na psychoterapii. „Strach ve mně už nebydlí, jen občas chodí na návštěvu. Strach z toho, že onemocním, nebo strach o syna je tu pořád, ale pracujeme na tom. Mám také panické ataky, ale žádné medikamenty neužívám,“ vylíčila Sedláčková.

Jitka Sedláčková se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o plánech na svatbu s restauratérem Pavlem Töpferem, o vztahu se svým synem i o své pětiměsíční vnučce. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.