Celebrity

1. května 2021 06:05

Petra Kloidová

Jitka Sedláčková: Rodinné prokletí! Všichni umírají v den svých narozenin  

Herečka Jitka Sedláčková, divákům TV Prima dobře známá jako barmanka Vanda z krimi seriálu Polda, navenek působí jako suverénka, ve skutečnosti je to ovšem citlivá duše, se kterou se osud nemazlil. Když se její otec dozvěděl, že se narodí, opustil maminku s tím, že nemá rád děti. 

Jitka Sedláčková to v životě neměla vůbec jednoduché. Dědeček, který provozoval taxislužbu se zadlužil, o všechno přišel a spáchal sebevraždu. Sedl do tatrovky a v plné rychlosti narazil přímo do zdi. Prodělala rakovinu děložního čípku a lékaři ji moc šancí nedávali. Nečekaně dostala výpověď z divadla a do toho ji opustil životní partner.

Smrt maminky ji zasáhla

Nejhůře ji však bylo, když zemřela její maminka, na kterou byla citově závislá. Propadla alkoholu a zhruba rok koktala. „Vyrůstala jsem pouze s ní a celou dobu měla o ní až chorobný strach. V noci se chodívala dívat, jestli dýchá, když jsem slyšela venku houkat sanitku, byla jsem přesvědčená, že odváží ji. Takhle se to se mnou táhlo až do její smrti. Maminka zemřela náhle doma, v den svých narozenin, bylo jí šestašedesát let. V lednici jsem pro ni měla dort a v pytlíčku připraveno 6 666,60 korun. Za to jsem nakonec zaplatila kremaci,“ zavzpomínala na nejhorší den v životě. V den svých narozenin zemřel také její strýc, maminčin bratr. Otčím zase v předvečer svého data narození. Od té chvíle se všech dalších rodinných oslav děsí.

Smrt milované osoby, která jí dala život, ji psychicky zdrtila a na čas propadla alkoholu. „Každý večer jsem vypila láhev vína, abych mohla usnout, jinak by to nešlo. Zajímavé je, že každou noc se mi zdálo o mamince, že normálně žije a dostavila se obrovská úleva. Když jsem se ráno probudila a uvědomila si drsnou realitu, bylo to kruté,“ přiblížila herečka.

Zlom nastal v padesáti

Zlom nastal až po padesátce. „Do té doby jsem měla pocit, že se mi nic nedaří a na cokoliv sáhnu, zákonitě musí skončit špatně. Připadala jsem si ošklivá, tlustá, držela větrníkovou dietu a dostávala role úřednic, uklízeček a řeznic. Rezignovala jsem na sebe jako na ženu. S pomocí přátel, na které mám skutečně štěstí, jsem toto období dokázala překonat a vzchopit se. Cítím se o mnoho líp, nabrala jsem vnitřní sebevědomí, což je ohromně důležitá věc. Užívám si každou práci, přestala se trápit věcmi, které stejně změnit nemůžu a všechno se snažím brát s humorem,“ promluvila o svém „znovuzrození“ Jitka, která se nemůže dočkat nové životní role, která ji brzy čeká.

Jediný syn Filip, který působí jako pomocný režisér ji totiž udělá babičkou. „Těším se na to hrozně moc! Nebudu asi taková ta babička od Boženy Němcové, jsem přece jen pořád pracující člověk, ale určitě s vnoučetem budu chtít trávit co nejvíce času. Budu s ním cvičit, sportovat, zpívat mu, vymýšlet pro něj pohádky. A až to bude možné, ráda bych ho sebou brala i do divadla. Jestli to bude chlapeček nebo holčička ještě nevím, ale na tom nezáleží. Já třeba na sto procent čekala holčičku a narodil se mi krásný syn. Nejdůležitější je, aby miminko bylo zdravé a všechno dobře dopadlo,“ uzavřela herečka ze seriálu Polda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.