zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kendy? Nejslavnější roli Davida Matáska měl hrát oblíbený český moderátor

David Matásek je Polda.
Autor: FTV Prima/ Polda David Matásek je Polda.
Lenka Nováková , Vydáno: 30.04.2021
Na první pohled drsňák, na ten druhý také skvělý herec. David Matásek už v první filmové roli zažil velký úspěch. Kendyho v „Básnících“ měl ale původně hrát někdo úplně jiný.

reklama

David Matásek získal zásadní filmovou roli života v podstatě napoprvé, jako úplný herecký začátečník. Kendy se světu ukázal ve filmu Jak svět přichází o básníky v roce 1982. Od té doby Matásek ušel herecky i osobně dlouhou cestu, Kendy mu ale zůstává.

Telegram do prasečáku

Požadavek režiséra Dušana Kleina zněl, aby nejlepší kamarády hráli herci, kteří se spolu opravdu přátelí. A to bylo velké plus pro Davida, protože se s Pavlem Křížem znali víc než dobře.

David Matásek jako Kendy a Pavel Kříž jako básník Štěpánek.
Autor: Filmové studio Barrandov David Matásek jako Kendy a Pavel Kříž jako básník Štěpánek.

„Kendyho v Básnících jsem původně neměl hrát. Ale Dušan Klein stál o to, aby Šafránek a Kendy byli kamarádi i ve skutečnosti. Původně ho měl hrát Marek Eben. A já jsem nemohl přijít na druhé kolo castingu, protože jsem byl nemocný. Máma mi zařídila brigádu v prasečáku. Nezapomenu, jak tam za mnou přišla s telegramem a v něm bylo: Od září točíte s panem Křížem v hlavní roli. To bylo překvapivý,“ vzpomíná herec.

Komunisti nechtěně pomohli Básníkům

Pro kluka, který tráví léto v prasečáku na brigádě, to byla věc přímo nevídaná. Kromě toho dobře věděl, že na konzervatoři bude mít velký problém. Nakonec mu snížili známku z chování. „Neuměl jsem si to představit, byl jsem v maturitním ročníku, kde byla zakázaná mimoškolní činnost. Taky jsem za to dostal dvojku z chování,“ říká David Matásek, který si Kendyho zahrál ještě pětkrát.

Úspěch Básníků zpočátku nikdo nečekal, herec vzpomíná na to, že filmu vlastně  pomohli komunisti. „Hodně nám pomohla kritika v Rudém právu. Šíleně to zepsuli – a druhý den byly fronty před kinem,“ směje se hvězda seriálu Polda.

David Matásek

David Matásek a jeho životní dvojrole: Starý otec a mladý dědeček. Jak to zvládá?

Unikátní David Matásek, starý otec a mladý dědeček

Matásek kromě divadelních a filmových rolí zastává i tu otcovskou. Herec má čtyři děti se třemi ženami. Jeho první manželkou byla hudebnice Eva Turnová, druhou produkční Simona, s kterou má dceru Lindu, třetí v pořadí byla Kateřina, s níž má dceru Marii a syna Benjamina, a s dosud poslední ženou Evou, kterou si bral před rokem, čtyřletého syna Antonína. Zároveň má Matásek první vnučku, kterou od jeho nejmladšího syna dělí necelé tři roky. Více se o jeho roli otce a dědečka v osobním životě dočtete tady. 

David Matásek školák a David Matásek drsnej Polda.

Neuvěřitelná proměna Davida Matáska: Od Kendyho přes Jágra, až po drsného Poldu

Pavel Kříž

Pavel Kříž: Život se s ním nemazlil. Přišel o dítě i milovanou ženu

reklama

Související témata: David Matásek , Básníci , Marek Eben , Polda

reklama

Přečtěte si také

reklama