zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neuvěřitelná proměna Davida Matáska: Od Kendyho přes Jágra, až po drsného Poldu

David Matásek školák a David Matásek drsnej Polda.
Autor: Filmové studio Barrandov/FTV Prima David Matásek školák a David Matásek drsnej Polda.
Žaneta Dernerová , Vydáno: 20.03.2021
Skvělý český herec David Matásek rozhodně nebyl vždy tím drsným chlapem, jak ho vídáme nyní v seriálu Polda. Na kontě má mnoho výrazných rolí, z nichž většina má k tvrďácké povaze Michala Břízy dokonce více než daleko. Podívejte se na neuvěřitelné proměny jednoho herce do úplně odlišných rolí!

reklama

Kendy z Básníků

Prvním filmem Davida Matáska byla notoricky známá komedie z roku 1982 Jak svět přichází o básníky, v níž si zahrál Kendyho, kamaráda hlavní postavy Štěpána Šafránka v podání Pavla Kříže. Zatímco Štěpán oplýval talentem básnickým, Kendy zase hudebním, čímž se při přípravě divadelního muzikálu skvěle doplňovali. Jako nerozlučná dvojice se objevili i ve všech dalších pěti pokračováních.

David Matásek jako Kendy a Pavel Kříž jako básník Štěpánek.
Autor: Filmové studio Barrandov David Matásek jako Kendy a Pavel Kříž jako básník Štěpánek.

Jako akvabela

Mimořádně úspěšné komedie Hodinový Manžel a Manžel na hodinu sledují osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburku, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé. Tyto filmy prozměnu herce Davida Matáska vybudily k výkonům akvabel, které spolu s parťáky podávají v poctivých plaveckých oblečcích.

Manžel na hodinu
Autor: Bohemia MP Manžel na hodinu

Starostlivý pan král a tři bratři

Starostlivého krále a otce Šípkové Růženky ztvárnil v pohádce Tři bratři, kde mu hereckou partnerkou v roli královny byla Zuzana Norisová. Objevil se také po boku Ivana Trojana a Jiřího Macháčka ve filmech Davida Ondříčka Samotáři nebo Jedna ruka netleská. 

David Matásek v roli krále v pohádce Tři bratři.
Autor: Bioscop/ Tři bratři David Matásek v roli krále v pohádce Tři bratři.

Jako legendární Jaromír Jágr

Přes vysoký počet filmových a televizních rolí je Matásek ale především divadelním hercem. Již mnoho let je členem Činohry Národního divadla. Zde se setkává například s Davidem Prachařem, Sašou Rašilovem, Ondřejem Pavelkou, Vladimírem Javorským nebo Igorem Orozovičem, kterého mohou diváci znát jako Andreje z prvních třech řad Poldy. inspirovaná Davidem Lynchem Mysteriozní detektivka inspirovaná Davidem Lynchem

V Městském divadle Kladno se převtělil do české hokejové legendy v představení Jaromír Jágr, Kladeňák, v němž mu sekundoval Tomáš Petřík nebo Štěpán Benoni.

Připomeňte si všechny Jágrovy ženy

Sedm let působil v Divadle Komedie, kde zářil například jako Oberon ve Snu noci svatojánské, kde mu kolegy byli Jan Dolanský nebo již zmiňovaný David Prachař.

Jako souputník Přemysla Otakara II.

S kolegou z Národního divadla Janem Dolanským se na plátně David Matásek potkal vícekrát. V historickém snímku Jménem krále nasadil plnou zbroj a coby velitel Diviš se vydal jménem krále Přemysla Otakara II. usmířit znesvářené rody urozených pánů. Davida Matáska v historickém ladění třeba na hradě Točník, to si nemůžete nechat ujít!

David Matásek ve filmu Jménem krále
Autor: Bioscop David Matásek ve filmu Jménem krále

Ambiciózní šéfstevard v milostném trojúhelníku

Kromě divadelních prken a dalších filmů jsme Davida Matáska mohli vidět hned v několika seriálech. V seriálu Letiště se jako ambiciózní šéfstevard Karel, který sice působí dojmem silného chlapa, ale někdy se zachová jako slaboch, dostal do milostného trojúhelníku s hereckými kolegy Marošem Kramárem a Annou Šiškovou. Problémy i slasti každodenního života po třicítce řešil se seriálovou manželkou Soňou Norisovou v komediálních Přešlapech.

David Matásek jako šéfstevard v seriálu Letiště.
Autor: FTV Prima David Matásek jako šéfstevard v seriálu Letiště.

Dobrácký právník  a holky z Obchoďáku

Před kamerou se setkal například i s herečkami Terezou Kostkovou nebo Danicou Jurčovou, a to v seriálu Obchoďák, v němž si střihl roli dobráckého právníka, jenž si nedokáže odpustit vinu z minulosti a jako své hlavní poslání vidí pomáhat lidem.

David Matásek v roli právníka v seriálu Obchoďák.
Autor: FTV Prima David Matásek v roli právníka v seriálu Obchoďák.

Konečně drsňák. Jako Polda s Juniorem

Až role Michala Břízy v seriálu Polda přinesla Davidovi Matáskovi možnost být mužným drsňákem, stejně jako jeho nový kolega v podání Vladimíra Polívky, který je tak trochu jeho mladší verzí. Jak spolu budou nadále vycházet a jestli se snesou jejich podobné povahové rysy sledujte v premiérové řadě seriálu Polda každou sobotu ve 20:15 na Primě.

David Matásek s Vladimírem Polívkou jako parťáci Michal Bříza s Juniorem v seriálu Polda.
Autor: FTV Prima David Matásek s Vladimírem Polívkou jako parťáci Michal Bříza s Juniorem v seriálu Polda.

reklama

Související témata: Polda , David Matásek , David matásek dnes a dříve , proměna

reklama

Přečtěte si také

reklama