Neuvěřitelná proměna Davida Matáska: Od Kendyho přes Jágra až po drsného Poldu

Skvělý český herec David Matásek rozhodně nebyl vždy tím drsným chlapem, jak ho vídáme nyní v seriálu Polda. Na kontě má mnoho výrazných rolí, z nichž většina má k tvrďácké povaze Michala Břízy dokonce více než daleko. Podívejte se na neuvěřitelné proměny jednoho herce do úplně odlišných rolí!

Kendy z Básníků

Prvním filmem Davida Matáska byla notoricky známá komedie z roku 1982 Jak svět přichází o básníky, v níž si zahrál Kendyho, kamaráda hlavní postavy Štěpána Šafránka v podání Pavla Kříže. Zatímco Štěpán oplýval talentem básnickým, Kendy zase hudebním, čímž se při přípravě divadelního muzikálu skvěle doplňovali. Jako nerozlučná dvojice se objevili i ve všech dalších pěti pokračováních.

Jako akvabela

Mimořádně úspěšné komedie Hodinový Manžel a Manžel na hodinu sledují osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburku, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé. Tyto filmy prozměnu herce Davida Matáska vybudily k výkonům akvabel, které spolu s parťáky podávají v poctivých plaveckých oblečcích.

Starostlivý pan král a tři bratři

Starostlivého krále a otce Šípkové Růženky ztvárnil v pohádce Tři bratři, kde mu hereckou partnerkou v roli královny byla Zuzana Norisová. Objevil se také po boku Ivana Trojana a Jiřího Macháčka ve filmech Davida Ondříčka Samotáři nebo Jedna ruka netleská.

Jako legendární Jaromír Jágr

Přes vysoký počet filmových a televizních rolí je Matásek ale především divadelním hercem. Již mnoho let je členem Činohry Národního divadla. Zde se setkává například s Davidem Prachařem, Sašou Rašilovem, Ondřejem Pavelkou, Vladimírem Javorským nebo Igorem Orozovičem, kterého mohou diváci znát jako Andreje z prvních třech řad Poldy. inspirovaná Davidem Lynchem Mysteriozní detektivka inspirovaná Davidem Lynchem

V Městském divadle Kladno se převtělil do české hokejové legendy v představení Jaromír Jágr, Kladeňák, v němž mu sekundoval Tomáš Petřík nebo Štěpán Benoni.

Připomeňte si všechny Jágrovy ženy

Sedm let působil v Divadle Komedie, kde zářil například jako Oberon ve Snu noci svatojánské, kde mu kolegy byli Jan Dolanský nebo již zmiňovaný David Prachař.

Jako souputník Přemysla Otakara II.

S kolegou z Národního divadla Janem Dolanským se na plátně David Matásek potkal vícekrát. V historickém snímku Jménem krále nasadil plnou zbroj a coby velitel Diviš se vydal jménem krále Přemysla Otakara II. usmířit znesvářené rody urozených pánů. Davida Matáska v historickém ladění třeba na hradě Točník, to si nemůžete nechat ujít!

Ambiciózní šéfstevard v milostném trojúhelníku

Kromě divadelních prken a dalších filmů jsme Davida Matáska mohli vidět hned v několika seriálech. V seriálu Letiště se jako ambiciózní šéfstevard Karel, který sice působí dojmem silného chlapa, ale někdy se zachová jako slaboch, dostal do milostného trojúhelníku s hereckými kolegy Marošem Kramárem a Annou Šiškovou. Problémy i slasti každodenního života po třicítce řešil se seriálovou manželkou Soňou Norisovou v komediálních Přešlapech.

Dobrácký právník a holky z Obchoďáku

Před kamerou se setkal například i s herečkami Terezou Kostkovou nebo Danicou Jurčovou, a to v seriálu Obchoďák, v němž si střihl roli dobráckého právníka, jenž si nedokáže odpustit vinu z minulosti a jako své hlavní poslání vidí pomáhat lidem.

Konečně drsňák. Jako Polda s Juniorem

Až role Michala Břízy v seriálu Polda přinesla Davidovi Matáskovi možnost být mužným drsňákem, stejně jako jeho nový kolega v podání Vladimíra Polívky, který je tak trochu jeho mladší verzí. Jak spolu budou nadále vycházet a jestli se snesou jejich podobné povahové rysy sledujte v premiérové řadě seriálu Polda každou sobotu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.