Johnny Depp je ve Varech. Připomeňte si jeho největší skandály. Proč ho Hollywood odepsal?

Johnny Depp přiletěl do Karlových Varů

Johnny Depp je miláčkem publika, v Karlových Varech na něj čekaly zástupy fanoušků. Herec z filmů Ed Wood, Čokoláda, Piráti z Karibiku nebo třeba Sweeney Todd byl ale odjakživa dost svérázný, a tak není divu, že jeho osobní život často připomínal jízdu na horské dráze. Čím vším si prošel herec Johnny Depp, který je právě na filmovém festivalu a divákům se představí v pátek odpoledne.

Jeho největším a dodnes probíhajícím skandálem je pochopitelně rozvod s herečkou Amber Heard. Ten zprvu vypadal, že bude relativně poklidný, záhy se ale proměnil v hotové peklo, kdy se oba aktéři začali obviňovat z fyzického napadání, citového vydírání a lhaní. Britský bulvární deník The Sun pak loni vyhrál soudní bitvu s Deppem, v níž soud rozhodl, že časopis smí Deppa označovat za domácího násilníka, protože jím de facto je. To vedlo k tomu, že Hollywood Deppa prakticky ze dne na den odepsal, herec přišel o pár lukrativních filmových sérií a dodnes se snaží vrátit a svoji reputaci obnovit. Existují ale i jiné, už o něco méně známé skandály.

V roce 1990 se například již jednou rozvedený herec zasnoubil s herečkou Winonou Ryder, která s ním hrála ve filmu Střihoruký Edward. Herec si následně nechal na pravou ruku vytetovat nápis „Winona Forever“. Na to, že měl být navždy, jim vztah příliš dlouho nevydržel. V roce 1994 už Depp totiž randil s modelkou Kate Moss.

Alkohol, drogy a vězení

Deppovy problémy s alkoholem a drogami jsou pověstné. Herec přiznal, že první prášky začal brát už v 11 letech, prý šlo o matčiny léky na nervy. Kouřit začal ve 12 a než mu bylo 14, vyzkoušel prý již i všechno ostatní. S těmito látkami se následně setkával celý svůj život, ačkoliv se párkrát pokusil očistit, nikdy mu to dlouho nevydrželo. Před pár lety pak vyšla zpráva, že herec měsíčně utrácí desítky tisíc dolarů jen za vína. Deppa to prý urazilo, protože ve skutečnosti utrácí mnohem víc.

Představitel nezkrotného piráta Jacka Sparrowa rovněž strávil nějaký čas ve vězení. V roce 1989 byl zatčen poté, co napadl hotelovou ostrahu, která byla přivolána do jeho pokoje, protože v ní probíhala hlučná párty. V roce 1999 byl znovu zatčen za rvačku s fotografem, který ho otravoval při večeři s jeho tehdejší partnerkou Vanessou Paradis.

No a nesmíme zapomenout ani na to, že je Depp velkým milovníkem zvířat, zejména psů. V roce 2015 dostali Depp se svojí tehdejší přítelkyní Amber Heard pokutu za porušení zákona, když do Austrálie přivezli své dva domácí mazlíčky, aniž by to správně deklarovali. Později oba herci natočili video, v němž se omluvili a apelovali na ostatní, aby na tyto zákony více dbali.

Sdílejte článek