zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zpěvák Jordan Haj změnil účes. Nejde o styl. Důvodem je vzácná nemoc

Jordan Haj se svěřil o nepříjemné nemoci (zdroj: CNN Prima NEWS)
Jordan Haj se svěřil o nepříjemné nemoci (zdroj: CNN Prima NEWS)
Gabriela Kolinová , Vydáno: 02.07.2021
Zpěvák Jordan Haj, partner moderátorky Emmy Smetana, se nedávno na sociálních sítích svěřil fanouškům s nepříjemnou nemocí, která způsobuje vypadávání vlasů. Haj přiznal, že s alopecií, jak se choroba nazývá, bojuje už třináct let. A byla i důvodem ke změně účesu.

reklama

Zpěvák Jordan Haj prozradil, že trpí takzvanou alopecií, tedy neinfekčním onemocněním způsobujícím vypadávání vlasů a ochlupení. „V ČR to málokdo z vás ví, ale už třináct let trpím, někdy hodně a někdy skoro nepatrně, takovou docela zvláštní, relativně vzácnou, silně zrádnou nemocí, který se říká alopecia areata...,“ napsal na svůj Instagram. 

Podle Haje je nemoc zrádná hlavně v tom, že nevíte, kdy se objeví. A také na ni neexistuje zaručená léčba: „Ač se před třinácti lety poprvý spustila následkem stresu, jako správná autoimunitní mrcha se od tý doby do mýho života vrací, kdy se jí zachce a bez příčiny,“ dodal zpěvák, který žije s moderátorkou Emmou Smetana a společně mají dvě dcery. Čtyřletou Lennon Marlene a téměř tříměsíční Ariel Avu. Jordan nedávno schytal na sociální síti kritiku za to, jak malou dceru nosí

Zpěvák Jordan Haj, partner Emmy Smetana, se na sociálních sítích svěřil s vzácnou nemocí, kterou trpí.
Autor: profimedia Zpěvák Jordan Haj, partner Emmy Smetana, se na sociálních sítích svěřil s vzácnou nemocí, kterou trpí.

Nemoc zvaná alopecie se mu naposled prý rozjela na Bali, kde byli na dovolené, ještě když byla Emma těhotná. Haj přiznal, že je to náročné hlavně na psychiku. „Na hlavě se mi objeví kolečka bez vlasů a bez kořínků, ve velikosti žloutku, a ty se pak rozšiřujou až do velikosti XY, jak se jim chce, a já se cejtím jak netvor, což nikdo to pod těmi ostatními vlasy, delšími a správně naaranžovanými, nevidí, ale já o tom vím...,“ dodal Haj, který se pak bojí i toho, aby nezafoukal vítr.

 

Nový účes Jordanovi Hajovi pochválil i Tomáš Třeštík

Život mu nemoc komplikuje hlavně kvůli jeho profesi. „Tvářím se, že jsem ok a pak jsem nesnesitelnej. Ale jenom doma. Lásko, dík za tu svatou trpělivost,“ poděkoval své partnerce Emmě a svěřil se, že skrývání už ho nebaví: „Po několika týdnech mám už úplně vykloubený rameno z toho, jak se pořád přečesávám a přidržuju vlasy a skrejvám jedno, dvě, tři nebo pět dalmatinskejch fleků na svý hlavě. A pak to zas většinou samo zaroste...,“ vysvětlil.

I proto se Jordan Haj rozhodl pro změnu účesu. Na svém Instagramu poděkoval i kadeřníkovi Danovi, který mu nový sestřih vytvořil: „Úžasně šikovnej a statečnej Daniel Pašek tu mou nemoc obrátil v docela cool změnu looku, na kterou bych si jen tak netroufl. Dane, díky,“ napsal Haj. A nový styl mu v komentářích pochválil i fotograf Tomáš Třeštík. 

 

Osvěta a injekce od ženy bývalého ministra Arenbergera

Nemocí zvanou alopecie trpí i zahraniční celebrity. Například herečka Keira Knightley či modelka Naomi Campbell, která se nedávno stala maminkou. Z českých osobností například modelka Karolína Mališová. 

Jordan Haj považuje za důležité o tomto problému mluvit. I proto o alopecii promluvil veřejně. „Využívám prostor, abych sdílel zkušenost, třeba pokud někoho znáte, kdo to má a trápí se a neví, co s tím, tak ve Vinohradský nemocnici je Centrum zdravé vlasy a tam se to několika způsoby pokus/omyl řeší. Mně tam třeba tentokrát paní dr. Arenbergerová píchá do hlavy injekce a začíná to trochu zabírat,“ poradil na svém profilu případným pacientům Haj.

Moderátorka Emma Smetana a její partner Jordan Haj.

Emma Smetana a Jordan Haj schytali kritiku: S Ariel zacházíte jak s králíkem

reklama

Související témata: Jordan Haj , Emma Smetana , alopecie , vlasy , styl , nemoc

reklama

Přečtěte si také

reklama