zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Karel Gott dopřál manželce Ivaně, aby si splnila sen. Přesto si ji dobíral. Proč?

David Laštovka, foto: Profimedia , Vydáno: 14.01.2022
Jak se tvářil Karel Gott na to, když jeho manželka Ivana dostala nabídku moderovat na TV Prima patnáctiminutový pořad o celebritách VIP zprávy? Chtěl z ní mít ženu v domácnosti? Nebo ji naopak podporoval v kariéře? Jeho upřímná zpověď v knize Má cesta za štěstím mnohé možná překvapí.

reklama

Když Prima nabídla Ivaně Gottové, aby se stala moderátorkou VIP zpráv, Mistrova rodina byla zaskočena. „Trávili jsme zrovna doma klidné rodinné odpoledne, já se učil nové texty, má žena si hrála s dětmi, když zazvonil telefon. Pozorovat Ivanin výraz bylo zábavné. Nejprve si myslela, že si z ní někdo vystřelil, a když pochopila, že to není fór, úplně zkameněla. Naskytla se jí pracovní nabídka, jaká by ji ani ve snu nenapadla. Já jsem jí to moc přál, protože jsem věděl, že to býval její dřívější sen ještě z dob, kdy se občas setkávala s hlasatelkou Annou Wetlinskou. Tehdy, ve dvaceti letech se viděla v České televizi jako hlasatelka. Pak ji ale osud zavedl na jinou cestu,“ vzpomínal v knize Karel Gott. 

Přesto byl zvědav, jak na zajímavou nabídku zareaguje. Ivana v té době byla na mateřské, Charlotte Elle byly čtyři roky, Nelly Sofii dva roky. „Od momentu, co jí zavolali, nemluvila doma o ničem jiném. Dávala si dohromady všechna pro a proti. Dál váhá: ‚Co by tomu řekli lidi?‘ Je tak trochu ovlivněná soužitím se mnou, protože to je moje věta. Vždycky řeším, jak budou lidé reagovat, co je vhodné a co už méně, čím zaujmu a čím bych naopak mohl být nechtěně třeba i pro smích. ‚No, co by tak mohli říct? Maximálně, že ses do televize dostala, protože jsi Gottová,‘ dobíral jsem si ji. ‚To přežiješ. Neboj, z vlastní zkušenosti vím, že lidi si zvyknou na všechno,‘ neodpustil jsem si poznámku, kterou jsem jí asi moc nepomohl,“  popisoval zpěvák.

Bowlingový turnaj mezi redaktorkami zpravodajských pořadů VIP zprávy a TOP STAR magazín (2003). Zleva Martina Gavriely, Ivana Gottová, Laďka Něrgešová a Agáta Hanychová.
Autor: profimedia Bowlingový turnaj mezi redaktorkami zpravodajských pořadů VIP zprávy a TOP STAR magazín (2003). Zleva Martina Gavriely, Ivana Gottová, Laďka Něrgešová a Agáta Hanychová.

Domů se mu pokaždé vracela jiná žena

Napoprvé prý Ivana odmítla s tím, že se necítí na to, aby od plotny odskočila rovnou do televize, argumentovala také tím, že holčičky jsou ještě malé a po večerech mámu potřebují nejvíce. Televize jí ovšem nabídla dostatek času na to se všechno řádně naučit. A k tomu měla koučink, aby zvládla mluvený projev. „Viděl jsem, jak se v ní znovu probouzí její dávný sen. Zároveň ale byla láskyplná máma, která si chtěla co nejvíce užít svých dětí. Po dlouhém zvažování souhlasila, že tedy půjde na kamerové zkoušky a zkusí to, za pokus přece nic nedá... A ono to náhodou vyšlo. Takhle prozaický byl její nástup do televize,“ prozradil Karel Gott.

Ivana pořadem VIP zprávy na TV Prima provázela téměř pět let. Nyní se pořad jmenuje Showtime. Gott byl stálým a pozorným divákem. „Snažil jsem se ji obzvláště v začátcích podpořit, protože jsem věděl, že ji čeká spousta práce – naučit se správně artikulovat, umět dobře reagovat na kameru. Co si budeme povídat, od začátku jsem tušil, že se bude muset umět vypořádat i se spoustou kritických hlasů, které ji budou hodnotit přísně a nemilosrdně od účesu přes výraz v obličeji až po zbytky moravského přízvuku. Vrhla se do práce s obrovským odhodláním. Díval jsem se na ni s chutí a rád. Navíc se mi domů pokaždé vracela jiná žena. Jiný účes, jiný make-up, to jsem si pochvaloval. Nechala mě, abych si ji v rychlosti prohlédl, ale hned se běžela odlíčit, ta silná televizní vrstva make-upu jí vadila. Já sám ji měl taky vždycky nejraději přirozenou,“ přiblížil Karel Gott.

Mirek Šimůnek je gentleman

Mirek Šimůnek vzpomíná na moderátorské trapasy. Co prozradil o Ivaně Gottové?

Karel Gott, rok 1968

První rozhovor Karla Gotta: Oblíbený sport? Jezdit v pražských tramvajích. Počet dětí? Neznám!

Veronika Žilková ve své knize zavzpomínala na Karla Gotta. Údajně ji sváděl (ilustrační foto).

Šokující přiznání Veroniky Žilkové. Gott se ji snažil svést, když už byl s Ivanou!

reklama

Související témata: Karel Gott , Ivana Gottová , VIP zprávy , Showtime , Charlotte Ella Gottová , Nely Sofie Gottová

reklama

Přečtěte si také

reklama